Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NOBIL CIA VET SRL

NOBIL CIA VET SRL

CUI 27329537 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NOBIL CIA VET SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+27%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 369,5 K lei, față de 291 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut38,7%

Marja netă calculată este 38,7% în 2025, față de 11,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,3%

Datoriile raportate sunt 154,1 K lei în 2025, față de 154,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025369,5 K lei+27% față de anul anterior2020: 235.7122022: 260.8802023: 244.5222024: 291.0152025: 369.486
Rezultat net 2025143,1 K lei+318,3% față de anul anterior2020: -31.8222022: 34.7992023: -70.5132024: 34.2112025: 143.113
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 32022: 32023: 42024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025260,9 K lei+121,5% față de anul anterior2020: 78.2582022: 154.0882023: 83.5752024: 117.7852025: 260.898
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0185 K369 K2020: 235,7 K lei235,7 K20202022: 260,9 K lei260,9 K20222023: 244,5 K lei244,5 K20232024: 291 K lei291 K20242025: 369,5 K lei369,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-28,8%4,9%38,7%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=31342020: -13,5%-13,5%20202022: 13,3%13,3%20222023: -28,8%-28,8%20232024: 11,8%11,8%20242025: 38,7%38,7%2025

Cifra de afaceri: +27% față de anul anterior. Marja netă: 38,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii260,9 K lei+121,5% față de anul anterior
Datorii154,1 K lei-0,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri244,5 K lei291 K lei369,5 K lei+27% față de anul anterior
Rezultat net-70,5 K lei34,2 K lei143,1 K lei+318,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii83,6 K lei117,8 K lei260,9 K lei+121,5% față de anul anterior
Datorii149 K lei154,5 K lei154,1 K lei-0,3% față de anul anterior
Creanțe5,8 K lei2,1 K lei1,6 K lei-24,2% față de anul anterior
Angajați422+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri38,7%12,1%n=3.13411,8%9,6%n=3.217
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)62,9%43,9%n=2.75643,3%48,2%n=2.794
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)37,1%53,8%n=2.75656,7%49,8%n=2.794
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)12,9%27,5%n=2.75623,5%28,8%n=2.794
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)34,5%15,1%n=2.75412,6%11,6%n=2.793
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive54,9%48,2%n=2.71429%35,6%n=2.747
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,35×1,27×n=3.4581,35×1,27×n=3.538
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,55 zile24,58 zilen=2.8842,6 zile29,37 zilen=2.931
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360304,03 zile40,77 zilen=2.496250,33 zile45,24 zilen=2.505
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați184.743 lei185.535 lein=2.777145.508 lei156.461 lein=2.851

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
369.486
Rezultat net
143.113
Angajați
2
Datorii
154.053
Active imobilizate
53.400
Active circulante
361.551
Capitaluri proprii
260.898
Venituri totale
369.486
Cheltuieli totale
220.246
Stocuri
312.044
Creanțe
1.594
Casă și conturi la bănci
47.913
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.015
Rezultat net
34.211
Angajați
2
Datorii
154.474
Active imobilizate
64.059
Active circulante
208.200
Capitaluri proprii
117.785
Venituri totale
291.077
Cheltuieli totale
254.013
Stocuri
202.364
Creanțe
2.102
Casă și conturi la bănci
3.734
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.522
Rezultat net
-70.513
Angajați
4
Datorii
148.993
Active imobilizate
56.331
Active circulante
176.237
Capitaluri proprii
83.575
Venituri totale
244.522
Cheltuieli totale
312.957
Stocuri
141.732
Creanțe
5.837
Casă și conturi la bănci
28.668
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.880
Rezultat net
34.799
Angajați
3
Datorii
18.317
Active imobilizate
10.996
Active circulante
161.409
Capitaluri proprii
154.088
Venituri totale
260.880
Cheltuieli totale
223.477
Stocuri
123.095
Creanțe
4.560
Casă și conturi la bănci
33.754
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
235.712
Rezultat net
-31.822
Angajați
3
Datorii
30.506
Active imobilizate
—
Active circulante
108.764
Capitaluri proprii
78.258
Venituri totale
235.796
Cheltuieli totale
265.398
Stocuri
99.641
Creanțe
2.268
Casă și conturi la bănci
6.855
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-08-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27329537
Număr de înregistrare
J40/8213/2010
Înmatriculare
30 august 2010
EUID
ROONRC.J40/8213/2010
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CARPENULUI 35 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CARPENULUI 35 BUCUREŞTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 august 2010
Înregistrare fiscală
26 martie 2026
Telefon
0764815814 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NECULAI ROBERT - BOGDAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NOBIL CIA VET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.08.2010
Înregistrare fiscală
30 august 2010
Număr registrul comerțului
J40/8213/2010
Cod CAEN
7500
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. CARPENULUI, NR.35
Cod poștal fiscal
14602
Strada sediului
Str. Carpenului
Numărul sediului
35
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
14602
Strada domiciliului fiscal
Str. Carpenului
Numărul domiciliului fiscal
35
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
14602

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
31 august 2010
TVA până la
15 octombrie 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 7500 Rev. 2Activități veterinare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Strada CarpenuluiCAEN 7500
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI