Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NODE STUDIO SRL

NODE STUDIO SRL

CUI 38338280 · SRL· Municipiul Bacău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

NODE STUDIO SRL are sediul în Municipiul Bacău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+55,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 275,1 K lei, față de 176,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât25,2%

Marja netă calculată este 25,2% în 2025, față de 30,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+13,2%

Datoriile raportate sunt 10,6 K lei în 2025, față de 9,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025275,1 K lei+55,7% față de anul anterior2020: 75.0892021: 147.3882022: 155.3052023: 149.4272024: 176.7272025: 275.112
Rezultat net 202569,3 K lei+28,4% față de anul anterior2020: 45.7582021: 105.5702022: 109.4832023: 55.8042024: 53.9512025: 69.276
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202569,5 K lei-41,2% față de anul anterior2020: 54.8992021: 105.8532022: 113.4612023: 85.4612024: 118.2162025: 69.549
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0138 K275 K2020: 75,1 K lei75,1 K20202021: 147,4 K lei147,4 K20212022: 155,3 K lei155,3 K20222023: 149,4 K lei149,4 K20232024: 176,7 K lei176,7 K20242025: 275,1 K lei275,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%35,8%71,6%2020: 60,9%60,9%20202021: 71,6%71,6%20212022: 70,5%70,5%20222023: 37,3%37,3%20232024: 30,5%30,5%20242025: 25,2%25,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 19,7% · n=5.798

Cifra de afaceri: +55,7% față de anul anterior.Marjă netă 25,2% · -5,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024118,2 K lei
202569,5 K lei

Datorii raportate

20249,3 K lei
202510,6 K lei

Disponibilități bănești

202470,8 K lei
202533 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri149,4 K lei176,7 K lei275,1 K lei+55,7% față de anul anterior
Rezultat net55,8 K lei54 K lei69,3 K lei+28,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii85,5 K lei118,2 K lei69,5 K lei-41,2% față de anul anterior
Datorii15,2 K lei9,3 K lei10,6 K lei+13,2% față de anul anterior
Creanțe36,4 K lei23,4 K lei21,1 K lei-9,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă25,2%30,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=5.798) · 2024: 18,1% (n=6.014)

Rezultat / active (A+B)86,5%42,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,3% (n=4.748) · 2024: 14,8% (n=4.827)

Rezultat / capitaluri proprii99,6%45,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 59,4% (n=5.364) · 2024: 44,3% (n=5.516)

Vânzări per angajat275.112 lei176.727 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 167.102 lei (n=4.444) · 2024: 149.603 lei (n=4.687)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)86,8%92,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,9% (n=4.748) · 2024: 61% (n=4.827)

Datorii / active (A+B)13,2%7,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,4% (n=4.748) · 2024: 37,2% (n=4.827)

Ponderea activelor imobilizate32,4%26,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,5% (n=4.748) · 2024: 15,8% (n=4.827)

Active circulante / datorii totale5,12×10,09×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,58× (n=6.633) · 2024: 1,9× (n=6.813)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări27,6 zile47,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,4 zile (n=5.368) · 2024: 85,4 zile (n=5.472)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,3 zile (n=1.974) · 2024: 3,4 zile (n=2.067)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.112
Rezultat net
69.276
Angajați
1
Datorii
10.571
Active imobilizate
25.983
Active circulante
54.137
Capitaluri proprii
69.549
Venituri totale
275.112
Cheltuieli totale
203.223
Stocuri
0
Creanțe
21.103
Casă și conturi la bănci
33.034
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.727
Rezultat net
53.951
Angajați
1
Datorii
9.338
Active imobilizate
33.363
Active circulante
94.191
Capitaluri proprii
118.216
Venituri totale
176.772
Cheltuieli totale
121.319
Stocuri
0
Creanțe
23.408
Casă și conturi la bănci
70.783
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.427
Rezultat net
55.804
Angajați
1
Datorii
15.165
Active imobilizate
23.255
Active circulante
77.371
Capitaluri proprii
85.461
Venituri totale
151.874
Cheltuieli totale
94.651
Stocuri
0
Creanțe
36.414
Casă și conturi la bănci
40.957
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.305
Rezultat net
109.483
Angajați
0
Datorii
4.675
Active imobilizate
15.670
Active circulante
104.913
Capitaluri proprii
113.461
Venituri totale
159.250
Cheltuieli totale
46.732
Stocuri
0
Creanțe
3.150
Casă și conturi la bănci
101.763
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
2.447
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.388
Rezultat net
105.570
Angajați
0
Datorii
2.217
Active imobilizate
23.095
Active circulante
91.367
Capitaluri proprii
105.853
Venituri totale
150.675
Cheltuieli totale
41.214
Stocuri
0
Creanțe
4.684
Casă și conturi la bănci
86.683
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
6.392
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.089
Rezultat net
45.758
Angajați
0
Datorii
973
Active imobilizate
25.518
Active circulante
30.354
Capitaluri proprii
54.899
Venituri totale
75.093
Cheltuieli totale
27.237
Stocuri
0
Creanțe
3.207
Casă și conturi la bănci
27.147
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-10-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Dosar 4643/258/20262026-10-09 · Judecătoria MIERCUREACIUC · Reclamant

cerere de valoare redusă · Fond

Dosar 4541/258/20262026-10-01 · Judecătoria MIERCUREACIUC · Reclamant

cerere de valoare redusă · Fond

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38338280
Număr de înregistrare
J4/1668/2017
Înmatriculare
11 octombrie 2017
EUID
ROONRC.J4/1668/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
NUCULUI 2 2 Municipiul Bacău Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NUCULUI 2 Bacău BACĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 octombrie 2017
Înregistrare fiscală
11 ianuarie 2023
Telefon
0726313232 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂTRU VLĂDUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NODE STUDIO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.10.2017
Înregistrare fiscală
11 octombrie 2017
Număr registrul comerțului
J04/1668/2017
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Telefon
0726313232 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. NUCULUI, NR.2, BL.2, SC.A, ET.4, AP.13
Cod poștal fiscal
600281
Strada sediului
Str. Nucului
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Bacău
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
600281
Strada domiciliului fiscal
Str. Nucului
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bacău
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
600281

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul BacăuCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI