Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 117,1 K lei, față de 24,5 K lei în 2023.
Bilanț 2024NOGO MONTAGETEHNIK SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
NOGO MONTAGETEHNIK SRL are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti și raportează activitatea silvicultură și alte activități forestiere. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Marja netă calculată este 97,7% în 2024, față de 370,7% în 2023.
Calcul din bilanț 2024Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: +378% față de anul anterior. Marja netă: 97,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 25,6 K lei | 24,5 K lei | 117,1 K lei | +378% față de anul anterior |
| Rezultat net | 25,6 K lei | 90,8 K lei | 114,5 K lei | +26% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | -191,7 K lei | -100,8 K lei | 13,6 K lei | +113,5% față de anul anterior |
| Datorii | 1,9 mil. lei | 2,1 mil. lei | 2,2 mil. lei | +1,1% față de anul anterior |
| Creanțe | 19,1 K lei | 67,5 K lei | 87,2 K lei | +29,3% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 1 | 1 | +0% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2024 | Sector 2024 | Firma 2023 | Sector 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | 97,7% | 8,7%n=610 | 370,7% | 12,8%n=603 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 0,6% | 45%n=669 | -4,9% | 53%n=663 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 99,4% | 52,3%n=669 | 104,9% | 45,5%n=663 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 0,3% | 28%n=669 | 0,4% | 26,1%n=663 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 5,3% | 0,7%n=668 | 4,5% | 3,4%n=662 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 838,9% | 11,4%n=618 | — | 15,5%n=613 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 1× | 1,12×n=839 | 0,95× | 1,22×n=833 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 268,11 zile | 95,23 zilen=586 | 991,59 zile | 83,62 zilen=573 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 6.369,87 zile | 47,8 zilen=409 | 27.643,86 zile | 43,51 zilen=421 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 117.146 lei | 208.849 lein=513 | 24.505 lei | 189.403 lein=510 |
Istoric financiar complet · 5 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 117.146
- Rezultat net
- 114.470
- Angajați
- 1
- Datorii
- 2.163.496
- Active imobilizate
- 7.291
- Active circulante
- 2.169.851
- Capitaluri proprii
- 13.646
- Venituri totale
- 310.510
- Cheltuieli totale
- 195.231
- Stocuri
- 2.072.791
- Creanțe
- 87.243
- Casă și conturi la bănci
- 9.817
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 800
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 24.505
- Rezultat net
- 90.832
- Angajați
- 1
- Datorii
- 2.139.383
- Active imobilizate
- 9.111
- Active circulante
- 2.029.449
- Capitaluri proprii
- -100.823
- Venituri totale
- 292.769
- Cheltuieli totale
- 201.280
- Stocuri
- 1.881.702
- Creanțe
- 67.497
- Casă și conturi la bănci
- 80.250
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 800
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 25.646
- Rezultat net
- 25.646
- Angajați
- 1
- Datorii
- 1.920.394
- Active imobilizate
- 17.103
- Active circulante
- 1.711.636
- Capitaluri proprii
- -191.655
- Venituri totale
- 271.554
- Cheltuieli totale
- 245.908
- Stocuri
- 1.679.038
- Creanțe
- 19.080
- Casă și conturi la bănci
- 13.518
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 800
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 21.218
- Rezultat net
- 21.218
- Angajați
- 1
- Datorii
- 1.725.937
- Active imobilizate
- 52.009
- Active circulante
- 1.456.627
- Capitaluri proprii
- -217.301
- Venituri totale
- 260.346
- Cheltuieli totale
- 239.128
- Stocuri
- 1.427.315
- Creanțe
- 4.028
- Casă și conturi la bănci
- 25.284
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 800
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 21.122
- Rezultat net
- 138.025
- Angajați
- 2
- Datorii
- 1.575.082
- Active imobilizate
- 99.755
- Active circulante
- 1.236.807
- Capitaluri proprii
- -238.520
- Venituri totale
- 429.654
- Cheltuieli totale
- 290.567
- Stocuri
- 1.188.187
- Creanțe
- 4.021
- Casă și conturi la bănci
- 44.599
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 800
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-02-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
3 dosare cu nume identic · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.
validare poprire · Apel
4 termene · ultima soluție: Apel (alte soluţii)
Apel (alte soluţii)
Admite în parte apelul declarat de apelanţii NOGO MONTAGETEHNIK, J___?i CUI ___, cu sediul în ___ ?i GRAJCZYK LUCIAN IOAN, CNP ___, cu domiciliul în ___, în contradictoriu cu intimatul Av. Dr. Alexander Naraschewski, în calitate de administrator judiciar al patrimoniului domnului Holger Freerks, cu domiciliul procesual ales pentru comunicarea actelor la ___, împotriva Sentin?ei civile nr. 5076/18.10.2024 pronun?ate în dosarul nr. 8593/211/2024 al Judecătoriei Cluj-Napoca, pe care o schimbă în parte, astfel: Respinge ca fiind lipsită de interes cererea de validare a popririi formulată de creditorul Av. Dr. Alexander Naraschewski, în calitate de administrator judiciar al patrimoniului domnului Holger Freerks, în contradictoriu cu terţul poprit NOGO MONTAGETEHNIK ?i debitorul GRAJCZYK LUCIAN IOAN. Menţine soluţia primei instanţe în ceea ce priveşte cheltuielile de judecată acordate creditorului. Ia act că apelanţii nu solicită cheltuieli de judecată în apel. Definitivă. Pronunţată azi, 19.06.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Document: _Hotarare 726/2025 · 2025-06-19
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea hotărârii pentru data de 19.06.2025.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2025-06-05
Amână pronunţarea
Amână pronun?area pentru data de 05.06.2025.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-05-22
Repus pe rol
Repune cauza pe rol în vederea respectării dreptului la apărare al apelanţilor – terţ poprit NOGO MONTAGETEHNIK ?i debitor GRAJCZYK LUCIAN IOAN. Stabileşte termen pentru continuarea judecăţii la data de 22.05.2025, ora 09:30, pentru când se citează părţile. Pronunţată azi, 24.04.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheieredesedinta · 2025-04-24
Căi de atac declarate: Apel · 2024-11-12
validare poprire · Apel
1 termen · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei
Declină soluţionarea cauzei
Admite excep?ia necompeten?ei materiale a Tribunalului Specializat Cluj, invocată din oficiu. Declină competen?a de solu?ionare a apelului formulat de apelan?ii NOGO MONTAGETEHNIK, în contradictoriu cu intimatul Av. Dr. Alexander Naraschewski, în calitate de administrator judiciar al patrimoniului dlui, Holger Freerks, împotriva sentin?ei civile nr. 5076/18.10.2024 pronun?ată în dosarul nr. 8593/211/2024 al Judecătoriei Cluj-Napoca, în favoarea Tribunalului Cluj, sec?ia civilă. Fără cale de atac. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei azi, 24.02.2025.
Document: Hotarare 219/2025 · 2025-02-24
Căi de atac declarate: Apel · 2024-11-12
validare poprire · Fond
2 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea
Admite in parte cererea
Admite în parte cererea de validare poprire formulată de petentul Av. Dr. Alexander Naraschewski, în calitate de administrator judiciar al patrimoniului dlui Holger Freerks în contradictoriu cu ter?ul poprit NOGO MONTAGETEHNIK si cu debitorul GRAJCZYK LUCIAN IOAN. Validează poprirea înfiinţată prin Adresa din data de 28.02.2024 în dosarul execuţional nr. 463/2023 al B.E.J. Stolnean Maria Diana şi obligă terţul poprit Nogo Montagetehnik SRL să plătească creditorului, în limita creanţei de 65.062,37 euro + 1.918,00 lei, cota de 1/3 parte din veniturile nete lunare pe care le datorează în prezent debitorului Grajczyk Lucian Ioan sau pe care le va datora debitorului în viitor. Respinge cererea de amendare a terţului poprit, ca neîntemeiată. Obligă ter?ul poprit la plata către creditor a sumei de 1520 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, constând în taxă judiciară de timbru ?i onorariu avoca?ial redus. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Cluj-Napoca, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată azi, data de 18.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Hotarare 5076/2024 · 2024-10-18
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.10.2024.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-10-08
Căi de atac declarate: Apel · 2024-11-12
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 23246030
- Număr de înregistrare
- J12/506/2008
- Înmatriculare
- 12 februarie 2008
- EUID
- ROONRC.J12/506/2008
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- TINERETULUI 36A Sat Floreşti, Comuna Floreşti Cluj · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. TINERETULUI 36A Floreşti CLUJ · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 12 februarie 2008
- Înregistrare fiscală
- 23 iunie 2025
- Telefon
- 07221577809
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- DURING THOMAS PETER
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- NOGO MONTAGETEHNIK SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 12.02.2008
- Înregistrare fiscală
- 12 februarie 2008
- Număr registrul comerțului
- J12/506/2008
- Cod CAEN
- 210
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Contact și adrese
- Telefon
- 07221577809
- Domiciliu fiscal
- JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. TINERETULUI, NR.36A, CORP 2, AP.2
- Cod poștal fiscal
- 407280
- Strada sediului
- Str. Tineretului
- Numărul sediului
- 36A
- Localitatea sediului
- Sat Floreşti Com. Floreşti
- Județul sediului
- CLUJ
- Codul poștal al sediului
- 407280
- Detalii sediu
- Corp 2
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Tineretului
- Numărul domiciliului fiscal
- 36A
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Floreşti Com. Floreşti
- Județul domiciliului fiscal
- CLUJ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 407280
- Detalii domiciliu fiscal
- Corp 2
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- Perioada 1: TVA de la
- 24 iunie 2025
- Perioada 1: TVA până la
- 1 august 2026
- Perioada 1: Anulare operată la
- 3 august 2026
- Perioada 1: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 2: TVA de la
- 14 februarie 2008
- Perioada 2: TVA până la
- 31 octombrie 2013
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 noiembrie 2013
- Actualizare TVA la încasare
- 8 noiembrie 2013
- Publicare TVA la încasare
- 9 noiembrie 2013
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
6 activități autorizate
CAEN 0210 Rev. 2Silvicultură și alte activități forestiere
CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră
CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului
CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-10 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.