Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NORD EST ENERGY S.R.L.

NORD EST ENERGY S.R.L.

CUI 44654520 · SRL· Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate447.449 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

NORD EST ENERGY S.R.L. are sediul în Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

447.449 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-75,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 130,8 K lei, față de 536,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-192,1%

Marja netă calculată este -192,1% în 2025, față de -37,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025130,8 K lei-75,6% față de anul anterior2021: 247.9982022: 1.567.0072023: 1.855.1152024: 536.0522025: 130.820
Rezultat net 2025-251,3 K lei-25,7% față de anul anterior2021: 48.5192022: 372.2992023: 190.7452024: -199.9422025: -251.274
Angajați 20255+0% față de anul anterior2021: 02022: 52023: 42024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025-451 K lei-125,8% față de anul anterior2021: 48.7192022: 421.0182023: 190.9452024: -199.7422025: -451.016
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0928 K2 mil.2021: 248 K lei248 K20212022: 1,6 mil. lei1,6 mil.20222023: 1,9 mil. lei1,9 mil.20232024: 536,1 K lei536,1 K20242025: 130,8 K lei130,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-192,1%-84,2%23,8%Mediana sectorului (2025): 5,6% · n=8732021: 19,6%19,6%20212022: 23,8%23,8%20222023: 10,3%10,3%20232024: -37,3%-37,3%20242025: -192,1%-192,1%2025

Cifra de afaceri: -75,6% față de anul anterior. Marja netă: -192,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-451 K lei-125,8% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei+25,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,9 mil. lei536,1 K lei130,8 K lei-75,6% față de anul anterior
Rezultat net190,7 K lei-199,9 K lei-251,3 K lei-25,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii190,9 K lei-199,7 K lei-451 K lei-125,8% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei1,2 mil. lei1,5 mil. lei+25,7% față de anul anterior
Creanțe1,3 mil. lei129,2 K lei46,4 K lei-64,1% față de anul anterior
Angajați455+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-192,1%5,6%n=873-37,3%6,1%n=932
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-41,5%40%n=798-19,5%47,4%n=879
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)141,5%59,4%n=798119,5%52,5%n=879
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,3%17,3%n=7980,3%15,7%n=879
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-23,1%3,9%n=797-19,5%2,2%n=876
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,71×1,21×n=1.1470,83×1,23×n=1.238
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360127,58 zile65,95 zilen=82886,76 zile65,45 zilen=866
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602.824,83 zile49,17 zilen=636598,91 zile55,2 zilen=674
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați26.164 lei336.044 lein=651107.210 lei292.633 lein=716

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
130.820
Rezultat net
-251.274
Angajați
5
Datorii
1.538.928
Active imobilizate
2.849
Active circulante
1.085.063
Capitaluri proprii
-451.016
Venituri totale
130.820
Cheltuieli totale
380.785
Stocuri
1.026.513
Creanțe
46.362
Casă și conturi la bănci
12.188
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
536.052
Rezultat net
-199.942
Angajați
5
Datorii
1.224.680
Active imobilizate
2.849
Active circulante
1.022.089
Capitaluri proprii
-199.742
Venituri totale
536.052
Cheltuieli totale
725.110
Stocuri
891.799
Creanțe
129.182
Casă și conturi la bănci
1.108
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.855.115
Rezultat net
190.745
Angajați
4
Datorii
1.276.876
Active imobilizate
2.849
Active circulante
1.464.972
Capitaluri proprii
190.945
Venituri totale
1.855.115
Cheltuieli totale
1.645.819
Stocuri
113.441
Creanțe
1.294.255
Casă și conturi la bănci
57.276
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.567.007
Rezultat net
372.299
Angajați
5
Datorii
378.835
Active imobilizate
—
Active circulante
799.853
Capitaluri proprii
421.018
Venituri totale
1.567.007
Cheltuieli totale
1.179.038
Stocuri
174.869
Creanțe
290.816
Casă și conturi la bănci
334.168
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.998
Rezultat net
48.519
Angajați
0
Datorii
95.811
Active imobilizate
0
Active circulante
144.530
Capitaluri proprii
48.719
Venituri totale
247.998
Cheltuieli totale
192.039
Stocuri
132.356
Creanțe
2.000
Casă și conturi la bănci
10.174
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

447.449 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

447.449 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 76% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat172.309 lei47.045 lei219.354 lei219.354 lei0 lei
Asigurări sociale139.977 lei22.917 lei162.894 lei162.894 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate56.027 lei9.174 lei65.201 lei65.201 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44654520
Număr de înregistrare
J22/2498/2021
Înmatriculare
28 iulie 2021
EUID
ROONRC.J22/2498/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
Prof. Petru Olteanu 310 Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti Iaşi
Adresă fiscală
Str. Prof. Petru Olteanu 310 Tomeşti IAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 iulie 2021
Înregistrare fiscală
3 februarie 2023
Telefon
0742944886 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
CASA DE INSOLVENŢĂ MOLDOVA SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NORD EST ENERGY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.07.2021
Înregistrare fiscală
28 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J22/2498/2021
Cod CAEN
4613
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0742944886 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT TOMEŞTI COM. TOMEŞTI, STR. PROF. PETRU OLTEANU, NR.310
Cod poștal fiscal
707515
Strada sediului
Str. Prof. Petru Olteanu
Numărul sediului
310
Localitatea sediului
Sat Tomeşti Com. Tomeşti
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707515
Strada domiciliului fiscal
Str. Prof. Petru Olteanu
Numărul domiciliului fiscal
310
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tomeşti Com. Tomeşti
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707515

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1621 Rev. 2Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn

CAEN 1622 Rev. 2Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 4612 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Tomeşti, Comuna TomeştiCAEN 4613
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI