Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NORD LKW SPEDITION S.R.L.

NORD LKW SPEDITION S.R.L.

CUI 38834798 · SRL· Municipiul Suceava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

NORD LKW SPEDITION S.R.L. are sediul în Municipiul Suceava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,4%

Marja netă calculată este 0,4% în 2025, față de 10,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-9,7%

Datoriile raportate sunt 232,8 K lei în 2025, față de 257,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei+5,5% față de anul anterior2021: 3.094.7912022: 2.781.5882023: 1.067.0762024: 1.221.2522025: 1.288.424
Rezultat net 20254,9 K lei-96,1% față de anul anterior2021: 1.393.2832022: 257.5482023: 77.5782024: 126.7552025: 4.903
Angajați 20254+0% față de anul anterior2021: 12022: 32023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 20251,1 mil. lei-2,8% față de anul anterior2021: 1.393.3112022: 1.177.2392023: 1.093.4172024: 1.098.4002025: 1.068.107
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2021: 3,1 mil. lei3,1 mil.20212022: 2,8 mil. lei2,8 mil.20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,5%45%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902021: 45%45%20212022: 9,3%9,3%20222023: 7,3%7,3%20232024: 10,4%10,4%20242025: 0,4%0,4%2025

Cifra de afaceri: +5,5% față de anul anterior. Marja netă: 0,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,1 mil. lei-2,8% față de anul anterior
Datorii232,8 K lei-9,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1,2 mil. lei1,3 mil. lei+5,5% față de anul anterior
Rezultat net77,6 K lei126,8 K lei4,9 K lei-96,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,1 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei-2,8% față de anul anterior
Datorii34,7 K lei257,7 K lei232,8 K lei-9,7% față de anul anterior
Creanțe40,1 K lei195,3 K lei193,1 K lei-1,1% față de anul anterior
Angajați444+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,4%3,7%n=30.49010,4%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)82,1%24,6%n=27.27281%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)17,9%76,6%n=27.27219%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)68,9%32,1%n=27.27257,1%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,4%3,5%n=27.2639,3%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,5%26,7%n=25.15511,5%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,74×0,8×n=37.8802,26×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36053,96 zile61,23 zilen=29.16257,57 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36022,96 zile5,37 zilen=16.09524,15 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați322.106 lei278.223 lein=25.896305.313 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.288.424
Rezultat net
4.903
Angajați
4
Datorii
232.750
Active imobilizate
896.026
Active circulante
404.831
Capitaluri proprii
1.068.107
Venituri totale
1.340.692
Cheltuieli totale
1.334.070
Stocuri
82.176
Creanțe
193.124
Casă și conturi la bănci
129.531
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.221.252
Rezultat net
126.755
Angajați
4
Datorii
257.683
Active imobilizate
774.531
Active circulante
581.552
Capitaluri proprii
1.098.400
Venituri totale
1.227.668
Cheltuieli totale
1.084.230
Stocuri
81.924
Creanțe
195.287
Casă și conturi la bănci
304.341
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.067.076
Rezultat net
77.578
Angajați
4
Datorii
34.702
Active imobilizate
743.712
Active circulante
384.407
Capitaluri proprii
1.093.417
Venituri totale
1.090.697
Cheltuieli totale
1.003.656
Stocuri
81.622
Creanțe
40.115
Casă și conturi la bănci
262.670
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.781.588
Rezultat net
257.548
Angajați
3
Datorii
165.648
Active imobilizate
758.005
Active circulante
584.882
Capitaluri proprii
1.177.239
Venituri totale
2.842.407
Cheltuieli totale
2.560.699
Stocuri
116.789
Creanțe
187.901
Casă și conturi la bănci
280.192
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.094.791
Rezultat net
1.393.283
Angajați
1
Datorii
39.479
Active imobilizate
474.443
Active circulante
958.347
Capitaluri proprii
1.393.311
Venituri totale
3.095.589
Cheltuieli totale
1.671.977
Stocuri
4.948
Creanțe
283.661
Casă și conturi la bănci
669.738
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38834798
Număr de înregistrare
J2018000214338
Înmatriculare
9 februarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000214338
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHEORGHE DOJA 61C Municipiul Suceava Suceava
Adresă fiscală
Str GHEORGHE DOJA 61C Suceava SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 februarie 2018
Înregistrare fiscală
14 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ILCIUC EMANUEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NORD LKW SPEDITION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2018
Înregistrare fiscală
9 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000214338
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. GHEORGHE DOJA, NR.61C
Strada sediului
Str. Gheorghe Doja
Numărul sediului
61C
Localitatea sediului
Mun. Suceava
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Gheorghe Doja
Numărul domiciliului fiscal
61C
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Suceava
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul SuceavaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI