faliment
ONRC · 2026-09-03NORD TURISM BUCOVINA SRL
falimentONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.
NORD TURISM BUCOVINA SRL are sediul în Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos și raportează activitatea comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2020.
Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateNu există valori pentru cifra de afaceri.
Marjă netă
Nu există valori comparabile.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2020 | Ultima variație |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri | — | Fără an comparabil |
| Rezultat net | 0 lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | 6,3 K lei | Fără an comparabil |
| Datorii | 40,8 K lei | Fără an comparabil |
| Creanțe | 29 lei | Fără an comparabil |
| Angajați | — | Fără an comparabil |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2020 | Sector 2020 |
|---|---|---|---|
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 13,3% | 10,6%n=603 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 86,7% | 89,8%n=603 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 94,8% | 26%n=603 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 0% | 0,6%n=603 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 0% | 18,8%n=523 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 0,06× | 0,61×n=988 |
Istoric financiar complet · 1 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 40.849
- Active imobilizate
- 44.692
- Active circulante
- 2.443
- Capitaluri proprii
- 6.286
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- 2.067
- Creanțe
- 29
- Casă și conturi la bănci
- 347
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
faliment
ONRC · 2026-09-03Inactivare publicată la 2022-08-22. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-10-031 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-02Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
faliment
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Inactivare publicată la 2022-08-22. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-10-031 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-02Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-09-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2020.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Proceduri de insolvență publicate
Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-02.
Deschisă la 28/06/2013
1 dosar de insolvență
Deschidere: 28.06.2013
Practician în insolvență: PRACTIC INSOLV IPURL
92 publicări în BPI
18/05/2026 · BPI 13 031 din 18/05/2026
23/01/2026 · BPI 2 090 din 27/01/2026
13/01/2026 · BPI 875 din 15/01/2026
13/01/2026 · BPI 663 din 13/01/2026
07/10/2025 · BPI 21 960 din 10/10/2025
28/07/2025 · BPI 17 529 din 05/08/2025
30/07/2025 · BPI 17 529 din 05/08/2025
30/07/2025 · BPI 17 494 din 05/08/2025
06/02/2025 · BPI 2 502 din 07/02/2025
28/01/2025 · BPI 1 766 din 30/01/2025
28/01/2025 · BPI 1 688 din 29/01/2025
05/11/2024 · BPI 19 800 din 06/11/2024
24/10/2024 · BPI 19 456 din 01/11/2024
28/10/2024 · BPI 19 086 din 28/10/2024
10/10/2024 · BPI 17 954 din 11/10/2024
10/10/2024 · BPI 17 916 din 11/10/2024
12/09/2024 · BPI 15 778 din 13/09/2024
14/06/2024 · BPI 11 568 din 19/06/2024
15/03/2024 · BPI 5 305 din 21/03/2024
06/12/2023 · BPI 19 886 din 07/12/2023
18/08/2023 · BPI 13 276 din 21/08/2023
29/05/2023 · BPI 9 327 din 31/05/2023
28/03/2023 · BPI 5 737 din 31/03/2023
31/01/2023 · BPI 1 846 din 01/02/2023
07/12/2022 · BPI 20 143 din 13/12/2022
10/11/2022 · BPI 18 366 din 11/11/2022
26/10/2022 · BPI 17 600 din 31/10/2022
03/10/2022 · BPI 16 027 din 05/10/2022
04/10/2022 · BPI 16 027 din 05/10/2022
03/10/2022 · BPI 15 978 din 05/10/2022
15/09/2022 · BPI 14 952 din 20/09/2022
01/09/2022 · BPI 14 012 din 02/09/2022
01/09/2022 · BPI 14 004 din 02/09/2022
20/06/2022 · BPI 11 934 din 13/07/2022
26/05/2022 · BPI 9 197 din 27/05/2022
18/04/2022 · BPI 7 200 din 27/04/2022
28/03/2022 · BPI 5 490 din 29/03/2022
02/02/2022 · BPI 2 176 din 07/02/2022
26/01/2022 · BPI 1 769 din 31/01/2022
06/01/2022 · BPI 259 din 06/01/2022
13/08/2021 · BPI 13 645 din 16/08/2021
21/06/2021 · BPI 11 057 din 23/06/2021
03/06/2021 · BPI 10 345 din 10/06/2021
10/06/2021 · BPI 10 329 din 10/06/2021
16/03/2021 · BPI 4 751 din 16/03/2021
16/03/2021 · BPI 4 745 din 16/03/2021
15/10/2020 · BPI 17 401 din 19/10/2020
22/05/2020 · BPI 8 512 din 29/05/2020
29/04/2020 · BPI 6 876 din 30/04/2020
04/03/2020 · BPI 4 439 din 04/03/2020
06/01/2020 · BPI 213 din 07/01/2020
11/12/2019 · BPI 23 635 din 11/12/2019
27/11/2019 · BPI 22 626 din 27/11/2019
05/11/2019 · BPI 21 527 din 12/11/2019
15/10/2019 · BPI 19 453 din 16/10/2019
14/10/2019 · BPI 19 425 din 15/10/2019
22/01/2019 · BPI 2 131 din 31/01/2019
20/11/2018 · BPI 22 711 din 28/11/2018
15/11/2018 · BPI 22 528 din 26/11/2018
30/10/2018 · BPI 20 829 din 02/11/2018
25/10/2018 · BPI 20 809 din 02/11/2018
08/10/2018 · BPI 19 698 din 19/10/2018
10/10/2018 · BPI 19 392 din 16/10/2018
19/09/2018 · BPI 17 680 din 24/09/2018
19/09/2018 · BPI 17 680 din 24/09/2018
29/06/2018 · BPI 13 433 din 04/07/2018
15/06/2018 · BPI 12 271 din 18/06/2018
14/06/2018 · BPI 12 257 din 18/06/2018
30/05/2018 · BPI 11 551 din 07/06/2018
15/05/2018 · BPI 11 425 din 06/06/2018
31/05/2018 · BPI 11 195 din 04/06/2018
20/03/2018 · BPI 6 081 din 22/03/2018
19/03/2018 · BPI 6 061 din 22/03/2018
22/02/2018 · BPI 4 420 din 28/02/2018
15/02/2018 · BPI 3 571 din 19/02/2018
03/10/2017 · BPI 19 820 din 24/10/2017
20/10/2017 · BPI 19 820 din 24/10/2017
27/03/2017 · BPI 6 622 din 03/04/2017
23/03/2017 · BPI 5 993 din 24/03/2017
24/02/2017 · BPI 3 840 din 24/02/2017
14/02/2014 · BPI 4 232 din 28/02/2014
27/02/2014 · BPI 4 232 din 28/02/2014
18/12/2013 · BPI 21 727 din 19/12/2013
21/11/2013 · BPI 19 736 din 22/11/2013
23/10/2013 · BPI 17 485 din 24/10/2013
07/10/2013 · BPI 16 679 din 14/10/2013
04/10/2013 · BPI 16 091 din 04/10/2013
16/08/2013 · BPI 14 167 din 30/08/2013
11/07/2013 · BPI 12 580 din 23/07/2013
28/06/2013 · BPI 11 923 din 10/07/2013
28/06/2013 · BPI 11 923 din 10/07/2013
28/06/2013 · BPI 11 744 din 08/07/2013
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 19038880
- Număr de înregistrare
- J33/1186/2006
- Înmatriculare
- 21 septembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J33/1186/2006
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- 1 Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos Suceava · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- 1 Vicovu de Jos SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 21 septembrie 2006
- Înregistrare fiscală
- 12 decembrie 2024
- Telefon
- 0230562541 · Firme cu același număr
- Fax
- 0230562541
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- lichidator judiciar
- PRACTIC INSOLV IPURL
- reprezentant al persoanei juridice
- MIHAI LIVIU VIOREL
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- NORD TURISM BUCOVINA SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 21.09.2006
- Înregistrare fiscală
- 22 septembrie 2006
- Număr registrul comerțului
- J33/1186/2006
- Cod CAEN
- 4724
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi
Contact și adrese
- Telefon
- 0744509877 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. SUCEAVA, SAT VICOVU DE JOS COM. VICOVU DE JOS, NR.1
- Cod poștal fiscal
- 727605
- Numărul sediului
- 1
- Localitatea sediului
- Sat Vicovu de Jos Com. Vicovu de Jos
- Județul sediului
- SUCEAVA
- Codul poștal al sediului
- 727605
- Numărul domiciliului fiscal
- 1
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Vicovu de Jos Com. Vicovu de Jos
- Județul domiciliului fiscal
- SUCEAVA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 727605
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA de la
- 29 septembrie 2006
- TVA până la
- 30 aprilie 2019
- Anulare operată la
- 2 mai 2019
- Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 aprilie 2014
- Actualizare TVA la încasare
- 20 ianuarie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 21 ianuarie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 22 august 2022
- Publicarea deciziei
- 25 august 2022
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
7 activități autorizate
CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
CAEN 1073 Rev. 2Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
CAEN 1082 Rev. 2Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2020.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2020 | 2021-06-29 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | 2026-10-02 | Verificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-08 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.