Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NORDWIND TRADE S.A. GENEVA SUCURSALA BUCURESTI

NORDWIND TRADE S.A. GENEVA SUCURSALA BUCURESTI

CUI 46533788 · N/A· Bucureşti Sectorul 2· Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.

NORDWIND TRADE S.A. GENEVA SUCURSALA BUCURESTI are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Creanțe în creștere+392%

Soldul creanțelor a crescut față de 2022. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2023
Datoriile au crescut+48,6%

Datoriile raportate sunt 474,8 K lei în 2023, față de 319,6 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20230 leiNeschimbat față de anul anterior2022: 02023: 0
Rezultat net 2023-283,5 K leiPierdere majorată cu 75,9%2022: -161.1782023: -283.508
Angajați 20231Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023-444,7 K leiDeficit de capital majorat cu 175,9%2022: -161.1782023: -444.686
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112022: 0 lei020222023: 0 lei02023

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-161,2 K lei
2023-444,7 K lei

Datorii raportate

2022319,6 K lei
2023474,8 K lei

Disponibilități bănești

2022144 K lei
20239,1 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20222023Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-161,2 K lei-283,5 K leiPierdere majorată cu 75,9%
Capitaluri proprii-161,2 K lei-444,7 K leiDeficit de capital majorat cu 175,9%
Datorii319,6 K lei474,8 K lei+48,6% față de anul anterior
Creanțe2,7 K lei13,4 K lei+392% față de anul anterior
Angajați11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Rezultat / active (A+B)-940,2%-101,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 7,3% (n=247) · 2022: 7,7% (n=239)

Vânzări per angajat0 lei0 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 1.584.794 lei (n=215) · 2022: 1.713.898 lei (n=218)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)-1.474,8%-101,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 32,2% (n=247) · 2022: 30% (n=239)

Datorii / active (A+B)1.574,8%201,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 66,5% (n=247) · 2022: 71,1% (n=239)

Ponderea activelor imobilizate25,6%7,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 19,7% (n=247) · 2022: 16,9% (n=239)

Active circulante / datorii totale0,05×0,46×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,13× (n=259) · 2022: 1,09× (n=252)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-283.508
Angajați
1
Datorii
474.839
Active imobilizate
7.705
Active circulante
22.448
Capitaluri proprii
-444.686
Venituri totale
6.227
Cheltuieli totale
289.735
Stocuri
—
Creanțe
13.352
Casă și conturi la bănci
9.096
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-161.178
Angajați
1
Datorii
319.559
Active imobilizate
11.668
Active circulante
146.713
Capitaluri proprii
-161.178
Venituri totale
5.889
Cheltuieli totale
167.067
Stocuri
—
Creanțe
2.714
Casă și conturi la bănci
143.999
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-27

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-26–2026-10-27 · verificat 2026-10-27.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46533788
Număr de înregistrare
J40/14285/2022
Înmatriculare
25 iulie 2022
EUID
ROONRC.J40/14285/2022
Formă juridică
N/A
Sediu social
DIMITRIE POMPEIU 5-7 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NORDWIND TRADE S.A. GENEVA SUCURSALA BUCURESTI
Stare de înregistrare
RADIERE din data 07.03.2024
Înregistrare fiscală
25 iulie 2022
Număr registrul comerțului
J40/14285/2022
Cod CAEN
4671
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
ALTE FORME DE PROPRIETATE
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, B-DUL DIMITRIE POMPEIU, NR.5-7, HERMES BUSINESS CAMPUS, CLADIREA B, BIROUL 225, ET.2
Strada sediului
Bld. Dimitrie Pompeiu
Numărul sediului
5-7
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
HERMES BUSINESS CAMPUS, CLADIREA B, BIROUL 225
Strada domiciliului fiscal
Bld. Dimitrie Pompeiu
Numărul domiciliului fiscal
5-7
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
HERMES BUSINESS CAMPUS, CLADIREA B, BIROUL 225

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 2022
TVA până la
17 ianuarie 2024
Anulare operată la
17 ianuarie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4612 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4671 Rev. 2Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-27Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4671
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI