Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NOTTEVA ENERGY ADVISORS S.R.L.

NOTTEVA ENERGY ADVISORS S.R.L.

CUI 43938175 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NOTTEVA ENERGY ADVISORS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+43,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 313,2 K lei, față de 218,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut36,7%

Marja netă calculată este 36,7% în 2025, față de -6,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-6,2%

Datoriile raportate sunt 41,5 K lei în 2025, față de 44,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025313,2 K lei+43,1% față de anul anterior2023: 101.4682024: 218.9122025: 313.223
Rezultat net 2025115,1 K lei+922,2% față de anul anterior2023: 36.1852024: -13.9972025: 115.086
Angajați 20252+0% față de anul anterior2023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025115,3 K lei+415,1% față de anul anterior2023: 36.3852024: 22.3882025: 115.326
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0157 K313 K2023: 101,5 K lei101,5 K20232024: 218,9 K lei218,9 K20242025: 313,2 K lei313,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,4%15,2%36,7%Mediana sectorului (2025): 26,2% · n=101122023: 35,7%35,7%20232024: -6,4%-6,4%20242025: 36,7%36,7%2025

Cifra de afaceri: +43,1% față de anul anterior. Marja netă: 36,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii115,3 K lei+415,1% față de anul anterior
Datorii41,5 K lei-6,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri101,5 K lei218,9 K lei313,2 K lei+43,1% față de anul anterior
Rezultat net36,2 K lei-14 K lei115,1 K lei+922,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii36,4 K lei22,4 K lei115,3 K lei+415,1% față de anul anterior
Datorii268 K lei44,2 K lei41,5 K lei-6,2% față de anul anterior
Creanțe111 lei5,4 K lei3,9 K lei-28,1% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri36,7%26,2%n=10.112-6,4%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)42,9%51,1%n=9.1249,4%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)15,4%47,3%n=9.12418,6%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53,6%20,3%n=9.12491%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)42,8%7%n=9.119-5,9%6,8%n=13.612
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%32,4%n=11.192-62,5%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,01×1,39×n=14.3900,49×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3604,46 zile131,15 zilen=9.5128,87 zile116,34 zilen=14.046
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,31 zile6,99 zilen=3.667—6,11 zilen=5.407
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați156.612 lei195.370 lein=5.246109.456 lei187.225 lein=8.080

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
313.223
Rezultat net
115.086
Angajați
2
Datorii
41.496
Active imobilizate
144.190
Active circulante
124.823
Capitaluri proprii
115.326
Venituri totale
371.797
Cheltuieli totale
226.414
Stocuri
271
Creanțe
3.877
Casă și conturi la bănci
120.675
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
112.191
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.912
Rezultat net
-13.997
Angajați
2
Datorii
44.217
Active imobilizate
215.876
Active circulante
21.454
Capitaluri proprii
22.388
Venituri totale
248.180
Cheltuieli totale
255.890
Stocuri
—
Creanțe
5.391
Casă și conturi la bănci
16.063
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
170.725
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.468
Rezultat net
36.185
Angajați
2
Datorii
267.981
Active imobilizate
287.760
Active circulante
6.729
Capitaluri proprii
36.385
Venituri totale
101.468
Cheltuieli totale
59.315
Stocuri
—
Creanțe
111
Casă și conturi la bănci
6.618
Cheltuieli în avans
9.877
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43938175
Număr de înregistrare
J2021004894408
Înmatriculare
18 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021004894408
Formă juridică
SRL
Sediu social
BURNIŢEI 60P Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str BURNIŢEI 60P Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 2021
Înregistrare fiscală
11 august 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUNICELU ANA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NOTTEVA ENERGY ADVISORS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2021
Înregistrare fiscală
18 martie 2021
Număr registrul comerțului
J2021004894408
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR BURNIŢEI, NR.60P, ET.01, AP.09
Strada sediului
Str. Burniţei
Numărul sediului
60P
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Burniţei
Numărul domiciliului fiscal
60P
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 2023
TVA până la
4 octombrie 2023
Anulare operată la
4 octombrie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 5813 Rev. 3Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI