Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NOVA CONCEPT SRL

NOVA CONCEPT SRL

CUI 16913530 · SRL· Sat Baciu, Comuna Baciu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

NOVA CONCEPT SRL are sediul în Sat Baciu, Comuna Baciu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-31,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 168,6 K lei, față de 245,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât57,2%

Marja netă calculată este 57,2% în 2025, față de 71,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-17,7%

Datoriile raportate sunt 162,3 K lei în 2025, față de 197,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025168,6 K lei-31,3% față de anul anterior2020: 126.4022021: 217.7842022: 144.5392023: 136.5782024: 245.2782025: 168.624
Rezultat net 202596,4 K lei-44,8% față de anul anterior2020: 92.2372021: 176.3992022: 92.7362023: 69.5362024: 174.6412025: 96.377
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025433,5 K lei+28,6% față de anul anterior2020: 437.0302021: 493.4292022: 92.9762023: 162.5122024: 337.1522025: 433.529
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0123 K245 K2020: 126,4 K lei126,4 K20202021: 217,8 K lei217,8 K20212022: 144,5 K lei144,5 K20222023: 136,6 K lei136,6 K20232024: 245,3 K lei245,3 K20242025: 168,6 K lei168,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,5%81%2020: 73%73%20202021: 81%81%20212022: 64,2%64,2%20222023: 50,9%50,9%20232024: 71,2%71,2%20242025: 57,2%57,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: -31,3% față de anul anterior.Marjă netă 57,2% · -14 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024337,2 K lei
2025433,5 K lei

Datorii raportate

2024197,3 K lei
2025162,3 K lei

Disponibilități bănești

2024534,4 K lei
2025595,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri136,6 K lei245,3 K lei168,6 K lei-31,3% față de anul anterior
Rezultat net69,5 K lei174,6 K lei96,4 K lei-44,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii162,5 K lei337,2 K lei433,5 K lei+28,6% față de anul anterior
Datorii225,1 K lei197,3 K lei162,3 K lei-17,7% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă57,2%71,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / capitaluri proprii22,2%51,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat168.624 lei245.278 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale3,67×2,71×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.624
Rezultat net
96.377
Angajați
1
Datorii
162.263
Active imobilizate
—
Active circulante
595.792
Capitaluri proprii
433.529
Venituri totale
169.052
Cheltuieli totale
71.187
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
595.792
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.278
Rezultat net
174.641
Angajați
1
Datorii
197.253
Active imobilizate
—
Active circulante
534.405
Capitaluri proprii
337.152
Venituri totale
248.325
Cheltuieli totale
71.500
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
534.405
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
136.578
Rezultat net
69.536
Angajați
1
Datorii
225.050
Active imobilizate
—
Active circulante
387.562
Capitaluri proprii
162.512
Venituri totale
136.644
Cheltuieli totale
65.742
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
387.562
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.539
Rezultat net
92.736
Angajați
1
Datorii
184.853
Active imobilizate
—
Active circulante
277.829
Capitaluri proprii
92.976
Venituri totale
145.234
Cheltuieli totale
51.052
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
277.829
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
217.784
Rezultat net
176.399
Angajați
1
Datorii
34.124
Active imobilizate
—
Active circulante
527.553
Capitaluri proprii
493.429
Venituri totale
226.250
Cheltuieli totale
47.646
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
527.553
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.402
Rezultat net
92.237
Angajați
1
Datorii
23.126
Active imobilizate
0
Active circulante
460.156
Capitaluri proprii
437.030
Venituri totale
140.875
Cheltuieli totale
47.338
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
460.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-11-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16913530
Număr de înregistrare
J2004003964125
Înmatriculare
5 noiembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004003964125
Formă juridică
SRL
Sediu social
Transilvaniei 127 Sat Baciu, Comuna Baciu Cluj
Adresă fiscală
Str Transilvaniei 127 Baciu CLUJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 noiembrie 2004
Înregistrare fiscală
30 mai 2025
Telefon
260243

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BALAZS ROBERT-CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NOVA CONCEPT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.11.2004
Înregistrare fiscală
5 noiembrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004003964125
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
260243
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT BACIU COM. BACIU, STR. TRANSILVANIEI, NR.127
Strada sediului
Str. Transilvaniei
Numărul sediului
127
Localitatea sediului
Sat Baciu Com. Baciu
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Transilvaniei
Numărul domiciliului fiscal
127
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Baciu Com. Baciu
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Baciu, Comuna BaciuCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI