Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 8,4 mil. lei, față de 5,9 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025NOVATECH SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
NOVATECH SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 0,7% în 2025, față de -14,4% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 5,7% · n=200Cifra de afaceri: +41,4% față de anul anterior.Marjă netă 0,7% · +15,1 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 8,9 mil. lei | 5,9 mil. lei | 8,4 mil. lei | +41,4% față de anul anterior |
| Rezultat net | 325,9 K lei | -854,7 K lei | 57,6 K lei | Trecere pe profit |
| Capitaluri proprii | 1,4 mil. lei | 544,6 K lei | 602,2 K lei | +10,6% față de anul anterior |
| Datorii | 3,3 mil. lei | 2,6 mil. lei | 9,2 mil. lei | +248,9% față de anul anterior |
| Creanțe | 2,8 mil. lei | 1,3 mil. lei | 3,7 mil. lei | +184,4% față de anul anterior |
| Angajați | 11 | 11 | 11 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 5,7% (n=200) · 2024: 10,5% (n=880)
Mediana sectorului: 2025: 8,5% (n=199) · 2024: 5,1% (n=926)
Mediana sectorului: 2025: 26,8% (n=181) · 2024: 18,5% (n=987)
Mediana sectorului: 2025: 1.105.201 lei (n=187) · 2024: 390.185 lei (n=652)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 30,8% (n=199) · 2024: 49,2% (n=926)
Mediana sectorului: 2025: 67,4% (n=199) · 2024: 47,9% (n=926)
Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=199) · 2024: 13,8% (n=926)
Mediana sectorului: 2025: 1,2× (n=209) · 2024: 1,38× (n=1.193)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 78,1 zile (n=200) · 2024: 113 zile (n=823)
Mediana sectorului: 2025: 67,5 zile (n=196) · 2024: 5,5 zile (n=439)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 8.403.843
- Rezultat net
- 57.566
- Angajați
- 11
- Datorii
- 9.217.232
- Active imobilizate
- 834.255
- Active circulante
- 8.979.522
- Capitaluri proprii
- 602.186
- Venituri totale
- 8.414.825
- Cheltuieli totale
- 8.346.460
- Stocuri
- 2.212.456
- Creanțe
- 3.695.553
- Casă și conturi la bănci
- 3.071.513
- Cheltuieli în avans
- 5.641
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 140.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 5.944.424
- Rezultat net
- -854.690
- Angajați
- 11
- Datorii
- 2.641.669
- Active imobilizate
- 897.867
- Active circulante
- 2.282.912
- Capitaluri proprii
- 544.620
- Venituri totale
- 5.966.879
- Cheltuieli totale
- 6.821.569
- Stocuri
- 910.084
- Creanțe
- 1.299.500
- Casă și conturi la bănci
- 73.328
- Cheltuieli în avans
- 5.510
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 140.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 8.898.258
- Rezultat net
- 325.948
- Angajați
- 11
- Datorii
- 3.321.900
- Active imobilizate
- 976.324
- Active circulante
- 3.744.886
- Capitaluri proprii
- 1.399.310
- Venituri totale
- 8.946.542
- Cheltuieli totale
- 8.557.146
- Stocuri
- 960.130
- Creanțe
- 2.752.888
- Casă și conturi la bănci
- 31.868
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 140.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 7.389.410
- Rezultat net
- 107.289
- Angajați
- 11
- Datorii
- 3.510.439
- Active imobilizate
- 1.072.352
- Active circulante
- 3.506.503
- Capitaluri proprii
- 1.073.362
- Venituri totale
- 7.338.675
- Cheltuieli totale
- 7.224.026
- Stocuri
- 1.020.295
- Creanțe
- 2.481.472
- Casă și conturi la bănci
- 4.736
- Cheltuieli în avans
- 4.946
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 140.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 9.263.846
- Rezultat net
- 7.871
- Angajați
- 14
- Datorii
- 3.470.761
- Active imobilizate
- 1.187.771
- Active circulante
- 3.244.084
- Capitaluri proprii
- 966.073
- Venituri totale
- 9.289.894
- Cheltuieli totale
- 9.282.023
- Stocuri
- 1.202.990
- Creanțe
- 2.031.196
- Casă și conturi la bănci
- 9.898
- Cheltuieli în avans
- 4.979
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 140.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 8.493.478
- Rezultat net
- 22.676
- Angajați
- 15
- Datorii
- 3.473.094
- Active imobilizate
- 1.321.931
- Active circulante
- 3.101.244
- Capitaluri proprii
- 958.202
- Venituri totale
- 8.551.270
- Cheltuieli totale
- 8.528.594
- Stocuri
- 1.198.644
- Creanțe
- 1.609.240
- Casă și conturi la bănci
- 293.360
- Cheltuieli în avans
- 8.121
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 140.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-05-18 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-03-31 | 68.818 lei | 68.818 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.
închiderea procedurii · Apel
2 termene · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Respinge, ca nefondat, apelul. Definitivă.
Document: _Hotarare 387/2025 · 2025-11-19
Amână cauza
Amână judecarea cauzei la data de 19 noiembrie 2025, ora 10:00, având în vedere Hotărârea nr. 3 din data de 26 august 2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Curţii de Apel Piteşti prin care s-a hotărât, începând cu data de 27 august 2025 şi până la retragerea proiectului de lege privind reforma pensiilor de serviciu ale magistraţilor, adoptarea unei forme de protest constatând în suspendarea soluţionării cauzelor, cu excepţia celor în care se exercită funcţia de dispoziţie asupra drepturilor şi libertăţilor fundamentale ale persoanei, în faza de urmărire penală, a cauzelor având ca obiect dispoziţia asupra măsurilor preventive privative de libertate, cele privind luarea măsurii de declarare indezirabil, custodia publică şi suspendarea executării actelor administrative şi observând că obiectul prezentei cauze nu se înscrie în cele indicate expres în hotărârea sus-menţionată. Se reia procedura de citare cu părţile prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 24 Septembrie 2025, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal .
Document: incheieredesedinta · 2025-09-24
Căi de atac declarate: Apel · 2025-03-03
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
29 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 5720622
- Număr de înregistrare
- J40/9385/1994
- Înmatriculare
- 18 mai 1994
- EUID
- ROONRC.J40/9385/1994
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. GARLEI 110 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. GARLEI 110 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 18 mai 1994
- Înregistrare fiscală
- 3 ianuarie 2023
- Telefon
- 0213504301020
- Fax
- 0213504304
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- BALTAC BOGDAN RADU VASILE
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- NOVATECH SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 18.05.1994
- Înregistrare fiscală
- 2 iunie 1994
- Număr registrul comerțului
- J40/9385/1994
- Cod CAEN
- 4669
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Telefon
- 0744628536 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. GARLEI, NR.110, ET.P, AP.1
- Cod poștal fiscal
- 13725
- Strada sediului
- Str. Gârlei
- Numărul sediului
- 110
- Localitatea sediului
- Sector 1 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 13725
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Gârlei
- Numărul domiciliului fiscal
- 110
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 1 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 13725
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 septembrie 1994
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 martie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (29) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI9 din 29 înregistrări (31%) · Vezi relația
SNTFC "CFR CALATORI" S.A.3 din 29 înregistrări (10,3%) · Vezi relația
SERVICIUL DE INFORMATII EXTERNE2 din 29 înregistrări (6,9%) · Vezi relația
SOCIETATEA DE TRANSPORT PUBLIC TIMISOARA S.A.2 din 29 înregistrări (6,9%) · Vezi relația
Judetul Neamt2 din 29 înregistrări (6,9%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de reparare si de intretinere a masinilor si aparatelor electrice si a echipamentului conex (Rev.2)6 din 29 înregistrări (20,7%) · Vezi selecția
Dispozitive de ridicare (Rev.2)3 din 29 înregistrări (10,3%) · Vezi selecția
Echipament de atelier (Rev.2)2 din 29 înregistrări (6,9%) · Vezi selecția
Servicii de asistenta pentru parcurile de vehicule (Rev.2)2 din 29 înregistrări (6,9%) · Vezi selecția
Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)2 din 29 înregistrări (6,9%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Kit revizie aparat recuperat freon
Autoritate: S.C. TRANSPORT LOCAL S.A.
CPV 39717200-3 — Aparate de aer conditionat (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Senzor presiune stand frana Beissbarth
Autoritate: COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC CLUJ-NAPOCA S.A.
CPV 35125100-7 — Senzori (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Revizie elevator Reihmann RHM250, SN:2205250MT003/2022
Autoritate: SERVICIUL DE INFORMATII EXTERNE
CPV 50111110-0 — Servicii de asistenta pentru parcurile de vehicule (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Blocator volan și pedala
Autoritate: SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI
CPV 35113000-9 — Echipament de siguranta (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet revizii elevatoare
Autoritate: SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI
CPV 50532000-3 — Servicii de reparare si de intretinere a masinilor si aparatelor electrice si a echipamentului conex (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Dispozitive de ridicare (Rev.2) · Anunț SCNA1127555
Autoritate: SNTFC "CFR CALATORI" S.A.
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
2 înregistrări · valoare publicată 696.456 lei · 30 mai 2024
ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
20 activități autorizate
CAEN 2630 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de comunicații
CAEN 2651 Rev. 2Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
CAEN 2670 Rev. 2Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
CAEN 2822 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
CAEN 2829 Rev. 2Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
CAEN 2899 Rev. 2Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
CAEN 3250 Rev. 2Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice
CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice
CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente
CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-07 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-11-01 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.