Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NOVO CLASS INVEST SRL

NOVO CLASS INVEST SRL

CUI 37422179 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

NOVO CLASS INVEST SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-29,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 7,2 K lei, față de 10,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-229,3%

Marja netă calculată este -229,3% în 2025, față de -143,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+208,3%

Datoriile raportate sunt 32,4 K lei în 2025, față de 10,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20257,2 K lei-29,9% față de anul anterior2020: 271.0662021: 644.5102022: 957.5252023: 233.1802024: 10.2002025: 7.150
Rezultat net 2025-16,4 K lei-12,2% față de anul anterior2020: 8.4782021: 471.1982022: 463.2082023: 128.8902024: -14.6092025: -16.394
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 152021: 102022: 112023: 22024: 1
Capitaluri proprii 20255,4 K lei-97,9% față de anul anterior2020: 211.8662021: 471.4382022: 463.4482023: 274.6842024: 260.0752025: 5.357
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0479 K958 K2020: 271,1 K lei271,1 K20202021: 644,5 K lei644,5 K20212022: 957,5 K lei957,5 K20222023: 233,2 K lei233,2 K20232024: 10,2 K lei10,2 K20242025: 7,2 K lei7,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-229,3%-78,1%73,1%Mediana sectorului (2025): 23,4% · n=34012020: 3,1%3,1%20202021: 73,1%73,1%20212022: 48,4%48,4%20222023: 55,3%55,3%20232024: -143,2%-143,2%20242025: -229,3%-229,3%2025

Cifra de afaceri: -29,9% față de anul anterior. Marja netă: -229,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii5,4 K lei-97,9% față de anul anterior
Datorii32,4 K lei+208,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri233,2 K lei10,2 K lei7,2 K lei-29,9% față de anul anterior
Rezultat net128,9 K lei-14,6 K lei-16,4 K lei-12,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii274,7 K lei260,1 K lei5,4 K lei-97,9% față de anul anterior
Datorii59,3 K lei10,5 K lei32,4 K lei+208,3% față de anul anterior
Creanțe18,8 K lei232,9 K lei12,9 K lei-94,5% față de anul anterior
Angajați21—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-229,3%23,4%n=3.401-143,2%23%n=3.370
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)14,2%49,1%n=2.34796,1%58,4%n=2.302
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)85,8%44,6%n=2.3473,9%38%n=2.302
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,2%16,1%n=2.3470,6%16%n=2.302
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-43,5%21,3%n=2.345-5,4%21,2%n=2.300
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-306%83,5%n=3.237-5,6%67,8%n=3.222
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,13×1,93×n=4.08725,62×2,18×n=4.011
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360649,91 zile91,98 zilen=3.1368.219,29 zile81,85 zilen=3.057
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36071,35 zile4,12 zilen=1.19150,01 zile4,01 zilen=1.187
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—117.365 lein=2.68910.200 lei98.995 lein=2.694

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.150
Rezultat net
-16.394
Angajați
—
Datorii
32.361
Active imobilizate
1.191
Active circulante
36.527
Capitaluri proprii
5.357
Venituri totale
7.152
Cheltuieli totale
23.546
Stocuri
1.417
Creanțe
12.908
Casă și conturi la bănci
22.202
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.200
Rezultat net
-14.609
Angajați
1
Datorii
10.497
Active imobilizate
1.611
Active circulante
268.961
Capitaluri proprii
260.075
Venituri totale
10.202
Cheltuieli totale
24.811
Stocuri
1.417
Creanțe
232.880
Casă și conturi la bănci
34.664
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
233.180
Rezultat net
128.890
Angajați
2
Datorii
59.285
Active imobilizate
2.031
Active circulante
331.938
Capitaluri proprii
274.684
Venituri totale
233.187
Cheltuieli totale
101.965
Stocuri
1.417
Creanțe
18.819
Casă și conturi la bănci
311.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
957.525
Rezultat net
463.208
Angajați
11
Datorii
123.473
Active imobilizate
2.451
Active circulante
584.470
Capitaluri proprii
463.448
Venituri totale
1.089.348
Cheltuieli totale
615.231
Stocuri
2.417
Creanțe
341.281
Casă și conturi la bănci
240.772
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
644.510
Rezultat net
471.198
Angajați
10
Datorii
49.581
Active imobilizate
39.049
Active circulante
481.970
Capitaluri proprii
471.438
Venituri totale
705.461
Cheltuieli totale
227.818
Stocuri
1.000
Creanțe
164.268
Casă și conturi la bănci
316.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
271.066
Rezultat net
8.478
Angajați
15
Datorii
111.048
Active imobilizate
—
Active circulante
383.829
Capitaluri proprii
211.866
Venituri totale
279.072
Cheltuieli totale
267.884
Stocuri
1.000
Creanțe
99.000
Casă și conturi la bănci
283.829
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
60.915
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-10-22Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-04-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37422179
Număr de înregistrare
J12/1779/2017
Înmatriculare
20 aprilie 2017
EUID
ROONRC.J12/1779/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
TELEORMAN 16 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TELEORMAN 16 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 aprilie 2017
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0747524618 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BERINDEAN DENIS-RĂZVAN
administrator
PINTEA CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NOVO CLASS INVEST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.04.2017
Înregistrare fiscală
20 aprilie 2017
Număr registrul comerțului
J12/1779/2017
Cod CAEN
8121
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0747524618 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TELEORMAN, NR.16, AP.5
Cod poștal fiscal
400573
Strada sediului
Str. Teleorman
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400573
Strada domiciliului fiscal
Str. Teleorman
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400573

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2019
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2019
Actualizare TVA la încasare
8 octombrie 2019
Publicare TVA la încasare
9 octombrie 2019
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Autoritatea Rutiera Româna3 din 3 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de curatare a birourilor (Rev.2)3 din 3 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

22 octombrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de curatare a birourilor (Rev.2) · Anunț SCNA1126891

Autoritate: Autoritatea Rutiera Româna

CPV 90919200-4

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 90919200-4

Vezi detaliile atribuirii →
20.000 leiValoare publicată
22 octombrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de curatare a birourilor (Rev.2) · Anunț SCNA1126891

Autoritate: Autoritatea Rutiera Româna

CPV 90919200-4

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 90919200-4

Vezi detaliile atribuirii →
20.000 leiValoare publicată
22 octombrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de curatare a birourilor (Rev.2) · Anunț SCNA1126891

Autoritate: Autoritatea Rutiera Româna

CPV 90919200-4

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 90919200-4

Vezi detaliile atribuirii →
20.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 8121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI