Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NSB CONSTRUCT SRL

NSB CONSTRUCT SRL

CUI 35256096 · SRL· Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

NSB CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-27,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 185,1 K lei, față de 256,5 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât38,5%

Marja netă calculată este 38,5% în 2022, față de 42,9% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022185,1 K lei-27,9% față de anul anterior2021: 256.5002022: 185.063
Rezultat net 202271,2 K lei-35,2% față de anul anterior2021: 109.9682022: 71.225
Angajați 20221Neschimbat față de anul anterior2021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2022612,9 K lei+8,1% față de anul anterior2021: 566.8952022: 612.860
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0128 K257 K2021: 256,5 K lei256,5 K20212022: 185,1 K lei185,1 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%21,4%42,9%2021: 42,9%42,9%20212022: 38,5%38,5%2022Reper 2022: mediana sectorului 17,8% · n=31.798

Cifra de afaceri: -27,9% față de anul anterior.Marjă netă 38,5% · -4,4 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021566,9 K lei
2022612,9 K lei

Datorii raportate

202135,6 K lei
202255,3 K lei

Disponibilități bănești

20214,7 K lei
20223,8 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20212022Ultima variație
Cifră de afaceri256,5 K lei185,1 K lei-27,9% față de anul anterior
Rezultat net110 K lei71,2 K lei-35,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii566,9 K lei612,9 K lei+8,1% față de anul anterior
Datorii35,6 K lei55,3 K lei+55,3% față de anul anterior
Creanțe561,7 K lei629,2 K lei+12% față de anul anterior
Angajați11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă38,5%42,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 17,8% (n=31.798) · 2021: 15,2% (n=27.590)

Rezultat / active (A+B)10,7%18,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 6,3% (n=24.534) · 2021: 4,1% (n=22.054)

Rezultat / capitaluri proprii11,6%19,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 50,2% (n=29.778) · 2021: 38,5% (n=25.787)

Vânzări per angajat185.063 lei256.500 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 94.472 lei (n=27.317) · 2021: 82.952 lei (n=22.853)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)91,8%94,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 40,7% (n=24.554) · 2021: 39,6% (n=22.073)

Datorii / active (A+B)8,3%5,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 57% (n=24.554) · 2021: 57,2% (n=22.073)

Ponderea activelor imobilizate0,2%0,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 16% (n=24.554) · 2021: 16,8% (n=22.073)

Active circulante / datorii totale12,05×16,81×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,38× (n=40.682) · 2021: 1,36× (n=35.665)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări1.224 zile788,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 84,6 zile (n=26.937) · 2021: 71,5 zile (n=23.107)

Stocuri în zile de vânzări64,7 zile45,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 23,4 zile (n=15.429) · 2021: 23,5 zile (n=13.618)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.063
Rezultat net
71.225
Angajați
1
Datorii
55.314
Active imobilizate
1.479
Active circulante
666.286
Capitaluri proprii
612.860
Venituri totale
185.063
Cheltuieli totale
112.004
Stocuri
33.240
Creanțe
629.214
Casă și conturi la bănci
3.832
Cheltuieli în avans
409
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
256.500
Rezultat net
109.968
Angajați
1
Datorii
35.622
Active imobilizate
3.453
Active circulante
598.655
Capitaluri proprii
566.895
Venituri totale
256.500
Cheltuieli totale
144.014
Stocuri
32.251
Creanțe
561.739
Casă și conturi la bănci
4.665
Cheltuieli în avans
409
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35256096
Număr de înregistrare
J52/684/2015
Înmatriculare
20 noiembrie 2015
EUID
ROONRC.J52/684/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
GOGORA 99 Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti Giurgiu
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NSB CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 05.05.2025
Înregistrare fiscală
23 noiembrie 2015
Număr registrul comerțului
J52/684/2015
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale

Contact și adrese

Telefon
0763256255 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT PALANCA COM. FLOREŞTI-STOENEŞTI, STR. GOGORA, NR.99
Cod poștal fiscal
87077
Strada sediului
Str. Gogora
Numărul sediului
99
Localitatea sediului
Sat Palanca Com. Floreşti-Stoeneşti
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87077
Strada domiciliului fiscal
Str. Gogora
Numărul domiciliului fiscal
99
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Palanca Com. Floreşti-Stoeneşti
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87077

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
19 februarie 2025
Publicarea deciziei
19 februarie 2025
Radiere
5 mai 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Palanca, Comuna Floreşti-StoeneştiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI