Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OANROX CONSTRUCT SRL

OANROX CONSTRUCT SRL

CUI 38017603 · SRL· Municipiul Vaslui

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

OANROX CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Vaslui. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât25,3%

Marja netă calculată este 25,3% în 2025, față de 27,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+229,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei+5,1% față de anul anterior2020: 701.6662021: 576.1492022: 538.8532023: 611.1622024: 1.399.8892025: 1.471.038
Rezultat net 2025372,2 K lei-2,6% față de anul anterior2020: -188.6092021: 30.6412022: 64.9832023: 79.2102024: 382.3302025: 372.224
Angajați 20255-16,7% față de anul anterior2020: 62021: 42022: 52023: 42024: 62025: 5
Capitaluri proprii 2025355,9 K lei-6,3% față de anul anterior2020: -187.5272021: -146.8862022: -81.9032023: -2.6932024: 379.6372025: 355.861
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0736 K1 mil.2020: 701,7 K lei701,7 K20202021: 576,1 K lei576,1 K20212022: 538,9 K lei538,9 K20222023: 611,2 K lei611,2 K20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-26,9%0,2%27,3%2020: -26,9%-26,9%20202021: 5,3%5,3%20212022: 12,1%12,1%20222023: 13%13%20232024: 27,3%27,3%20242025: 25,3%25,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +5,1% față de anul anterior.Marjă netă 25,3% · -2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024379,6 K lei
2025355,9 K lei

Datorii raportate

2024218,7 K lei
2025263,6 K lei

Disponibilități bănești

2024566 K lei
2025512,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri611,2 K lei1,4 mil. lei1,5 mil. lei+5,1% față de anul anterior
Rezultat net79,2 K lei382,3 K lei372,2 K lei-2,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-2,7 K lei379,6 K lei355,9 K lei-6,3% față de anul anterior
Datorii204,8 K lei218,7 K lei263,6 K lei+20,5% față de anul anterior
Creanțe25,9 K lei13,9 K lei45,6 K lei+229,3% față de anul anterior
Angajați465-16,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă25,3%27,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)60,1%63,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii104,6%100,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat294.208 lei233.315 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)57,4%63,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)42,6%36,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate9,9%3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale2,12×2,65×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări11,2 zile3,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.471.038
Rezultat net
372.224
Angajați
5
Datorii
263.613
Active imobilizate
61.456
Active circulante
558.018
Capitaluri proprii
355.861
Venituri totale
1.471.376
Cheltuieli totale
1.048.665
Stocuri
—
Creanțe
45.629
Casă și conturi la bănci
512.389
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.399.889
Rezultat net
382.330
Angajați
6
Datorii
218.687
Active imobilizate
18.041
Active circulante
579.823
Capitaluri proprii
379.637
Venituri totale
1.399.963
Cheltuieli totale
976.474
Stocuri
—
Creanțe
13.857
Casă și conturi la bănci
565.966
Cheltuieli în avans
460
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
611.162
Rezultat net
79.210
Angajați
4
Datorii
204.822
Active imobilizate
—
Active circulante
202.129
Capitaluri proprii
-2.693
Venituri totale
611.230
Cheltuieli totale
525.908
Stocuri
—
Creanțe
25.944
Casă și conturi la bănci
176.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
538.853
Rezultat net
64.983
Angajați
5
Datorii
177.532
Active imobilizate
—
Active circulante
95.629
Capitaluri proprii
-81.903
Venituri totale
538.925
Cheltuieli totale
468.553
Stocuri
—
Creanțe
5.471
Casă și conturi la bănci
90.158
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
576.149
Rezultat net
30.641
Angajați
4
Datorii
433.740
Active imobilizate
—
Active circulante
286.854
Capitaluri proprii
-146.886
Venituri totale
576.269
Cheltuieli totale
539.865
Stocuri
—
Creanțe
40.934
Casă și conturi la bănci
245.920
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
701.666
Rezultat net
-188.609
Angajați
6
Datorii
382.396
Active imobilizate
—
Active circulante
194.869
Capitaluri proprii
-187.527
Venituri totale
701.867
Cheltuieli totale
883.969
Stocuri
—
Creanțe
50.428
Casă și conturi la bănci
144.441
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-07-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

25 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38017603
Număr de înregistrare
J2017000565370
Înmatriculare
24 iulie 2017
EUID
ROONRC.J2017000565370
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞTEFAN CEL MARE 413 Municipiul Vaslui Vaslui · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ŞTEFAN CEL MARE Vaslui VASLUI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 iulie 2017
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POSPAI FĂNICĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OANROX CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.07.2017
Înregistrare fiscală
24 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000565370
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, BL.413, SC.A, ET.4, AP.3
Strada sediului
Str. Ştefan cel Mare
Localitatea sediului
Mun. Vaslui
Județul sediului
VASLUI
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan cel Mare
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Vaslui
Județul domiciliului fiscal
VASLUI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (25) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA BACESTI10 din 25 înregistrări (40%) · Vezi relația

GRADINITA CU P.P. NR.8 VASLUI5 din 25 înregistrări (20%) · Vezi relația

LICEUL"STEFAN PROCOPIU"4 din 25 înregistrări (16%) · Vezi relația

COMUNA PUNGESTI (PRIMARIA PUNGESTI)3 din 25 înregistrări (12%) · Vezi relația

Scoala cu clasele I-VIII nr. 9 "V. Alecsandri" Vaslui1 din 25 înregistrări (4%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)12 din 25 înregistrări (48%) · Vezi selecția

Lucrari de renovare (Rev.2)5 din 25 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de garduri, de balustrade si de dispozitive de siguranta (Rev.2)2 din 25 înregistrări (8%) · Vezi selecția

Diverse structuri de constructii (Rev.2)1 din 25 înregistrări (4%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de cladiri (Rev.2)1 din 25 înregistrări (4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

24 iunie 2026Achiziție directă

LUCRARI DE REPARATII INTERIOARE FARMACIE

Autoritate: COMUNA PUNGESTI (PRIMARIA PUNGESTI)

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
57.060 leiValoare publicată
1 aprilie 2026Achiziție directă

Lucrari de construire padoc pentru caini

Autoritate: COMUNA BACESTI

CPV 45211200-1 — Lucrari de constructii de adaposturi sociale (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45211200-1

Vezi detaliile atribuirii →
18.713 leiValoare publicată
30 octombrie 2025Achiziție directă

Reparatii si amenajare grup sanitar Scoala babusa, comuna Bacesti

Autoritate: COMUNA BACESTI

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
101.170 leiValoare publicată
28 octombrie 2025Achiziție directă

Lucrari de amenajare Ghiseu taxe si impozite

Autoritate: COMUNA BACESTI

CPV 45453100-8 — Lucrari de renovare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453100-8

Vezi detaliile atribuirii →
7.966 leiValoare publicată
7 octombrie 2025Achiziție directă

Reparatii acoperis

Autoritate: LICEUL"STEFAN PROCOPIU"

CPV 45453100-8 — Lucrari de renovare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453100-8

Vezi detaliile atribuirii →
89.073 leiValoare publicată
4 septembrie 2025Achiziție directă

Reparatii curente exterioare locatie Gradinita cu PP Nr. 8 Vaslui Conform Ofertei

Autoritate: Scoala cu clasele I-VIII nr. 9 "V. Alecsandri" Vaslui

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
32.160 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul VasluiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI