Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ODAIA BUNICII VORONEŢ S.R.L.

ODAIA BUNICII VORONEŢ S.R.L.

CUI 45246537 · SRL· Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ODAIA BUNICII VORONEŢ S.R.L. are sediul în Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-84,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 58,1 K lei, față de 375,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,2%

Marja netă calculată este 1,2% în 2025, față de 83,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-16%

Datoriile raportate sunt 281,6 K lei în 2025, față de 335,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202558,1 K lei-84,5% față de anul anterior2023: 184.4332024: 375.6572025: 58.138
Rezultat net 2025676 lei-99,8% față de anul anterior2021: -15.0182022: -3.9172023: 140.2202024: 314.8112025: 676
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 02024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025425,7 K lei-2,4% față de anul anterior2021: -14.8182022: -18.9052023: 121.3152024: 436.1262025: 425.720
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0188 K376 K—2021—20222023: 184,4 K lei184,4 K20232024: 375,7 K lei375,7 K20242025: 58,1 K lei58,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,9%83,8%Mediana sectorului (2025): 11,2% · n=3745202120222023: 76%76%20232024: 83,8%83,8%20242025: 1,2%1,2%2025

Cifra de afaceri: -84,5% față de anul anterior. Marja netă: 1,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii425,7 K lei-2,4% față de anul anterior
Datorii281,6 K lei-16% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri184,4 K lei375,7 K lei58,1 K lei-84,5% față de anul anterior
Rezultat net140,2 K lei314,8 K lei676 lei-99,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii121,3 K lei436,1 K lei425,7 K lei-2,4% față de anul anterior
Datorii391,6 K lei335,1 K lei281,6 K lei-16% față de anul anterior
Creanțe76,6 K lei57,7 K lei41,6 K lei-27,9% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,2%11,2%n=3.74583,8%11,2%n=3.971
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)60,2%41,1%n=3.36556,6%46,3%n=3.506
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)39,8%47,8%n=3.36543,4%42,5%n=3.506
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)72,5%37,7%n=3.36567,6%38,7%n=3.506
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,1%3,7%n=3.36540,8%3,9%n=3.506
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,2%30,4%n=3.31972,2%26,4%n=3.436
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,69×1,09×n=4.5560,75×1,16×n=4.747
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360257,68 zile38,86 zilen=3.09355,31 zile35,59 zilen=3.140
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360934,14 zile18,86 zilen=1.545154,41 zile19,83 zilen=1.609
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați58.138 lei117.470 lein=1.649375.657 lei104.323 lein=1.840

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.138
Rezultat net
676
Angajați
1
Datorii
281.562
Active imobilizate
512.794
Active circulante
194.488
Capitaluri proprii
425.720
Venituri totale
105.072
Cheltuieli totale
103.643
Stocuri
150.859
Creanțe
41.614
Casă și conturi la bănci
2.015
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
375.657
Rezultat net
314.811
Angajați
1
Datorii
335.070
Active imobilizate
521.359
Active circulante
249.837
Capitaluri proprii
436.126
Venituri totale
537.562
Cheltuieli totale
214.997
Stocuri
161.121
Creanțe
57.720
Casă și conturi la bănci
30.996
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.433
Rezultat net
140.220
Angajați
—
Datorii
391.618
Active imobilizate
290.000
Active circulante
222.933
Capitaluri proprii
121.315
Venituri totale
217.577
Cheltuieli totale
59.425
Stocuri
92.206
Creanțe
76.595
Casă și conturi la bănci
54.132
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.917
Angajați
0
Datorii
269.500
Active imobilizate
249.092
Active circulante
1.503
Capitaluri proprii
-18.905
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.917
Stocuri
—
Creanțe
578
Casă și conturi la bănci
925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-15.018
Angajați
—
Datorii
261.644
Active imobilizate
246.550
Active circulante
276
Capitaluri proprii
-14.818
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
15.018
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
276
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 85% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 85% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-11-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45246537
Număr de înregistrare
J33/2164/2021
Înmatriculare
18 noiembrie 2021
EUID
ROONRC.J33/2164/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
VORONEŢ 211 BIS Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VORONEŢ 211 BIS Gura Humorului SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 noiembrie 2021
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PARASCA ANAMARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ODAIA BUNICII VORONEŢ S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.11.2021
Înregistrare fiscală
18 noiembrie 2021
Număr registrul comerțului
J33/2164/2021
Cod CAEN
7420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Humorului

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, ORŞ. GURA HUMORULUI, STR. VORONEŢ, NR.211 BIS
Cod poștal fiscal
725300
Strada sediului
Str. Voroneţ
Numărul sediului
211 BIS
Localitatea sediului
Orş. Gura Humorului
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725300
Strada domiciliului fiscal
Str. Voroneţ
Numărul domiciliului fiscal
211 BIS
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Gura Humorului
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

42 activități autorizate

CAEN 1011 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 2Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 1032 Rev. 2Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1082 Rev. 2Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 1083 Rev. 2Prelucrarea ceaiului și cafelei

CAEN 1085 Rev. 2Fabricarea de mâncăruri preparate

CAEN 1086 Rev. 2Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 1107 Rev. 2Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate

CAEN 1330 Rev. 2Finisarea materialelor textile

CAEN 1399 Rev. 2Fabricarea altor articole textile n.c.a.

CAEN 3212 Rev. 2Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CAEN 3213 Rev. 2Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare

CAEN 3220 Rev. 2Fabricarea instrumentelor muzicale

CAEN 3240 Rev. 2Fabricarea jocurilor și jucăriilor

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5813 Rev. 2Activități de editare a ziarelor

CAEN 5814 Rev. 2Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaLoc. Gura Humorului, Oraş Gura HumoruluiCAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI