Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OLIAS GREASE SPOT S.R.L.

OLIAS GREASE SPOT S.R.L.

CUI 39116303 · SRL· Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

OLIAS GREASE SPOT S.R.L. are sediul în Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+300%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 20 K lei, față de 5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-215,7%

Marja netă calculată este -215,7% în 2025, față de -1,1 K% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+38,2%

Datoriile raportate sunt 164,5 K lei în 2025, față de 119 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202520 K lei+300% față de anul anterior2020: 37.3982021: 40.3582022: 54.7242023: 68.6752024: 5.0002025: 20.000
Rezultat net 2025-43,1 K lei+22,1% față de anul anterior2020: -5.2942021: -22.6262022: -16.3672023: 2.8142024: -55.3622025: -43.144
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-159,7 K lei-37% față de anul anterior2020: -25.0142021: -47.6402022: -64.0072023: -61.1932024: -116.5552025: -159.699
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate034 K69 K2020: 37,4 K lei37,4 K20202021: 40,4 K lei40,4 K20212022: 54,7 K lei54,7 K20222023: 68,7 K lei68,7 K20232024: 5 K lei5 K20242025: 20 K lei20 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.107,2%-551,3%4,6%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=5642020: -14,2%-14,2%20202021: -56,1%-56,1%20212022: -29,9%-29,9%20222023: 4,1%4,1%20232024: -1.107,2%-1.107,2%20242025: -215,7%-215,7%2025

Cifra de afaceri: +300% față de anul anterior. Marja netă: -215,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-159,7 K lei-37% față de anul anterior
Datorii164,5 K lei+38,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri68,7 K lei5 K lei20 K lei+300% față de anul anterior
Rezultat net2,8 K lei-55,4 K lei-43,1 K lei+22,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-61,2 K lei-116,6 K lei-159,7 K lei-37% față de anul anterior
Datorii73,2 K lei119 K lei164,5 K lei+38,2% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-215,7%4,6%n=564-1.107,2%6,5%n=616
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,03×1×n=7470,02×1,14×n=819
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36034,76 zile23,49 zilen=43979,34 zile25,1 zilen=467
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați20.000 lei253.013 lein=4225.000 lei239.495 lein=491

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.000
Rezultat net
-43.144
Angajați
1
Datorii
164.463
Active imobilizate
—
Active circulante
4.764
Capitaluri proprii
-159.699
Venituri totale
20.230
Cheltuieli totale
63.171
Stocuri
1.931
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.833
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.000
Rezultat net
-55.362
Angajați
1
Datorii
119.002
Active imobilizate
—
Active circulante
2.447
Capitaluri proprii
-116.555
Venituri totale
5.228
Cheltuieli totale
60.540
Stocuri
1.102
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.345
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.675
Rezultat net
2.814
Angajați
1
Datorii
73.211
Active imobilizate
—
Active circulante
12.018
Capitaluri proprii
-61.193
Venituri totale
68.960
Cheltuieli totale
65.456
Stocuri
1.356
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
10.662
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.724
Rezultat net
-16.367
Angajați
1
Datorii
69.305
Active imobilizate
—
Active circulante
5.298
Capitaluri proprii
-64.007
Venituri totale
54.882
Cheltuieli totale
70.700
Stocuri
2.683
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
2.614
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.358
Rezultat net
-22.626
Angajați
1
Datorii
53.349
Active imobilizate
1.333
Active circulante
4.376
Capitaluri proprii
-47.640
Venituri totale
40.583
Cheltuieli totale
62.803
Stocuri
413
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
3.962
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.398
Rezultat net
-5.294
Angajați
1
Datorii
52.126
Active imobilizate
3.333
Active circulante
23.779
Capitaluri proprii
-25.014
Venituri totale
37.477
Cheltuieli totale
42.422
Stocuri
-25
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
23.804
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39116303
Număr de înregistrare
J26/486/2018
Înmatriculare
29 martie 2018
EUID
ROONRC.J26/486/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
NIRAJULUI 17 Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului Mureş
Adresă fiscală
Str. NIRAJULUI 17 Miercurea Nirajului MUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 martie 2018
Înregistrare fiscală
24 iulie 2018

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NAGY TIBOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OLIAS GREASE SPOT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.03.2018
Înregistrare fiscală
29 martie 2018
Număr registrul comerțului
J26/486/2018
Cod CAEN
3811
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT MIERCUREA NIRAJULUI ORŞ. MIERCUREA NIRAJULUI, STR. NIRAJULUI, NR.17
Cod poștal fiscal
547410
Strada sediului
Str. Nirajului
Numărul sediului
17
Localitatea sediului
Sat Miercurea Nirajului Orş. Miercurea Nirajului
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547410
Strada domiciliului fiscal
Str. Nirajului
Numărul domiciliului fiscal
17
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Miercurea Nirajului Orş. Miercurea Nirajului
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547410

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşLoc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea NirajuluiCAEN 3811
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI