Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OMICRON AMEPRO, S.A. MADRID SUCURSALA BUCURESTI

OMICRON AMEPRO, S.A. MADRID SUCURSALA BUCURESTI

CUI 29924492 · SA· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

OMICRON AMEPRO, S.A. MADRID SUCURSALA BUCURESTI are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+35%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 765,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut48%

Marja netă calculată este 48% în 2025, față de 6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+15%

Datoriile raportate sunt 437,7 K lei în 2025, față de 380,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei+35% față de anul anterior2020: 404.4842021: 132.6552022: 179.9352023: 1.088.2422024: 765.8842025: 1.033.941
Rezultat net 2025495,9 K lei+982,7% față de anul anterior2020: -38.3332021: -186.2792022: -105.6822023: 811.6562024: 45.8052025: 495.943
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025911,2 K lei+119,4% față de anul anterior2020: -187.2572021: -373.5352022: -479.2172023: 332.4382024: 415.2372025: 911.180
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0544 K1 mil.2020: 404,5 K lei404,5 K20202021: 132,7 K lei132,7 K20212022: 179,9 K lei179,9 K20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 765,9 K lei765,9 K20242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-140,4%-32,9%74,6%Mediana sectorului (2025): 29,1% · n=147022020: -9,5%-9,5%20202021: -140,4%-140,4%20212022: -58,7%-58,7%20222023: 74,6%74,6%20232024: 6%6%20242025: 48%48%2025

Cifra de afaceri: +35% față de anul anterior. Marja netă: 48%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii911,2 K lei+119,4% față de anul anterior
Datorii437,7 K lei+15% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei765,9 K lei1 mil. lei+35% față de anul anterior
Rezultat net811,7 K lei45,8 K lei495,9 K lei+982,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii332,4 K lei415,2 K lei911,2 K lei+119,4% față de anul anterior
Datorii548,3 K lei380,6 K lei437,7 K lei+15% față de anul anterior
Creanțe164,7 K lei253,9 K lei270,5 K lei+6,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri48%29,1%n=14.7026%28,5%n=14.767
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)67,4%56%n=12.57351,8%63,8%n=12.557
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)32,4%42,1%n=12.57347,5%34,3%n=12.557
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,9%18,8%n=12.5736,1%17,5%n=12.557
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)36,7%23,8%n=12.5705,7%23,6%n=12.554
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive54,4%78,2%n=14.54411%56,7%n=14.689
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,03×1,79×n=16.9391,98×2,13×n=16.988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36094,19 zile117,71 zilen=13.837119,35 zile94,25 zilen=13.714

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.033.941
Rezultat net
495.943
Angajați
—
Datorii
437.700
Active imobilizate
26.190
Active circulante
1.325.809
Capitaluri proprii
911.180
Venituri totale
1.039.986
Cheltuieli totale
398.106
Stocuri
—
Creanțe
270.528
Casă și conturi la bănci
1.055.281
Cheltuieli în avans
536
Venituri în avans
3.655
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
765.884
Rezultat net
45.805
Angajați
—
Datorii
380.581
Active imobilizate
48.480
Active circulante
752.497
Capitaluri proprii
415.237
Venituri totale
770.745
Cheltuieli totale
655.325
Stocuri
—
Creanțe
253.910
Casă și conturi la bănci
498.587
Cheltuieli în avans
804
Venituri în avans
5.963
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.088.242
Rezultat net
811.656
Angajați
—
Datorii
548.296
Active imobilizate
20.000
Active circulante
832.709
Capitaluri proprii
332.438
Venituri totale
1.103.651
Cheltuieli totale
270.285
Stocuri
—
Creanțe
164.701
Casă și conturi la bănci
668.008
Cheltuieli în avans
28.025
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.935
Rezultat net
-105.682
Angajați
—
Datorii
718.159
Active imobilizate
20.231
Active circulante
218.711
Capitaluri proprii
-479.217
Venituri totale
193.961
Cheltuieli totale
299.643
Stocuri
—
Creanțe
214.818
Casă și conturi la bănci
3.893
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.655
Rezultat net
-186.279
Angajați
—
Datorii
625.826
Active imobilizate
21.614
Active circulante
217.275
Capitaluri proprii
-373.535
Venituri totale
135.452
Cheltuieli totale
321.731
Stocuri
—
Creanțe
154.239
Casă și conturi la bănci
63.036
Cheltuieli în avans
13.402
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
404.484
Rezultat net
-38.333
Angajați
—
Datorii
616.045
Active imobilizate
54.744
Active circulante
360.642
Capitaluri proprii
-187.257
Venituri totale
408.073
Cheltuieli totale
446.406
Stocuri
—
Creanțe
284.090
Casă și conturi la bănci
76.552
Cheltuieli în avans
13.402
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-02-02; reactivare la 2017-06-15. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-06-15

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-02-02; reactivare la 2017-06-15. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-06-15
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-03-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil · relații de grup declarate.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29924492
Număr de înregistrare
J2012003016403
Înmatriculare
16 martie 2012
EUID
ROONRC.J2012003016403
Formă juridică
SA
Sediu social
APICULTORILOR 70-72 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul APICULTORILOR 70-72 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sucursala
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 martie 2012
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2024

Relații de grup declarate

CUI-ul părinte provine din evidența fiscală, iar țara firmei-mamă din registrul comerțului. Aceste câmpuri nu indică procentul deținut și nu identifică beneficiarul real.

Țara firmei-mamă declarate
Spania

țara firmei-mamă, registrul comerțului: 3 septembrie 2026.

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OMICRON AMEPRO, S.A. MADRID SUCURSALA BUCURESTI
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.03.2012
Înregistrare fiscală
19 martie 2012
Număr registrul comerțului
J2012003016403
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
ALTE FORME DE PROPRIETATE
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD APICULTORILOR, NR.70-72, PARTER, AP.015
Strada sediului
Bld. Apicultorilor
Numărul sediului
70-72
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Bld. Apicultorilor
Numărul domiciliului fiscal
70-72
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
29 iunie 2017
Perioada 2: TVA de la
6 iunie 2012
Perioada 2: TVA până la
2 februarie 2017
Perioada 2: Anulare operată la
9 martie 2017
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
2 februarie 2017
Reactivare
15 iunie 2017
Publicarea deciziei
3 februarie 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI