Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ONEPOOL CONSTRUCT SRL

ONEPOOL CONSTRUCT SRL

CUI 30268847 · SRL· Sat Budureasa, Comuna Budureasa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ONEPOOL CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Budureasa, Comuna Budureasa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+264,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 777,1 K lei, față de 213,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut30,2%

Marja netă calculată este 30,2% în 2025, față de -40,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-14,7%

Datoriile raportate sunt 1,5 mil. lei în 2025, față de 1,7 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025777,1 K lei+264,5% față de anul anterior2020: 135.8822021: 286.6702022: 392.0702023: 275.5862024: 213.1632025: 777.065
Rezultat net 2025234,5 K leiTrecere pe profit2020: -69.2852021: -19.8922022: -106.9562023: -49.1802024: -86.5522025: 234.546
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025-267,1 K leiDeficit de capital redus cu 46,8%2020: -239.0802021: -258.9722022: -365.9292023: -415.1082024: -501.6602025: -267.114
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0389 K777 K2020: 135,9 K lei135,9 K20202021: 286,7 K lei286,7 K20212022: 392,1 K lei392,1 K20222023: 275,6 K lei275,6 K20232024: 213,2 K lei213,2 K20242025: 777,1 K lei777,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-51%-10,4%30,2%2020: -51%-51%20202021: -6,9%-6,9%20212022: -27,3%-27,3%20222023: -17,8%-17,8%20232024: -40,6%-40,6%20242025: 30,2%30,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,6% · n=2.598

Cifra de afaceri: +264,5% față de anul anterior.Marjă netă 30,2% · +70,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-501,7 K lei
2025-267,1 K lei

Datorii raportate

20241,7 mil. lei
20251,5 mil. lei

Disponibilități bănești

202412,6 K lei
2025148,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri275,6 K lei213,2 K lei777,1 K lei+264,5% față de anul anterior
Rezultat net-49,2 K lei-86,6 K lei234,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-415,1 K lei-501,7 K lei-267,1 K leiDeficit de capital redus cu 46,8%
Datorii1,5 mil. lei1,7 mil. lei1,5 mil. lei-14,7% față de anul anterior
Creanțe171,6 K lei133,1 K lei69,3 K lei-47,9% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă30,2%-40,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,6% (n=2.598) · 2024: 11,1% (n=2.920)

Rezultat / active (A+B)19,6%-7,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,9% (n=2.180) · 2024: 4,8% (n=2.384)

Vânzări per angajat259.022 lei71.054 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 190.176 lei (n=2.127) · 2024: 157.405 lei (n=2.446)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-22,3%-41,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,5% (n=2.181) · 2024: 45,3% (n=2.386)

Datorii / active (A+B)122,3%141,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,5% (n=2.181) · 2024: 51,5% (n=2.386)

Ponderea activelor imobilizate0,5%0,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,7% (n=2.181) · 2024: 22,5% (n=2.386)

Active circulante / datorii totale0,81×0,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,24× (n=3.309) · 2024: 1,3× (n=3.615)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări32,1 zile224,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98 zile (n=2.386) · 2024: 87,6 zile (n=2.624)

Stocuri în zile de vânzări450,9 zile1.795 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 16,3 zile (n=1.392) · 2024: 16,8 zile (n=1.509)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
777.065
Rezultat net
234.546
Angajați
3
Datorii
1.464.588
Active imobilizate
6.474
Active circulante
1.191.000
Capitaluri proprii
-267.114
Venituri totale
839.905
Cheltuieli totale
584.665
Stocuri
973.358
Creanțe
69.292
Casă și conturi la bănci
148.350
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.163
Rezultat net
-86.552
Angajați
3
Datorii
1.717.791
Active imobilizate
7.575
Active circulante
1.208.556
Capitaluri proprii
-501.660
Venituri totale
216.390
Cheltuieli totale
300.779
Stocuri
1.062.857
Creanțe
133.062
Casă și conturi la bănci
12.637
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.586
Rezultat net
-49.180
Angajați
3
Datorii
1.469.043
Active imobilizate
8.677
Active circulante
1.045.258
Capitaluri proprii
-415.108
Venituri totale
275.846
Cheltuieli totale
322.267
Stocuri
830.799
Creanțe
171.619
Casă și conturi la bănci
42.840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
392.070
Rezultat net
-106.956
Angajați
2
Datorii
1.030.350
Active imobilizate
6.358
Active circulante
658.063
Capitaluri proprii
-365.929
Venituri totale
392.416
Cheltuieli totale
495.449
Stocuri
477.530
Creanțe
141.239
Casă și conturi la bănci
39.294
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
286.670
Rezultat net
-19.892
Angajați
2
Datorii
904.679
Active imobilizate
—
Active circulante
645.707
Capitaluri proprii
-258.972
Venituri totale
286.670
Cheltuieli totale
303.695
Stocuri
443.864
Creanțe
120.935
Casă și conturi la bănci
80.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
135.882
Rezultat net
-69.285
Angajați
2
Datorii
705.463
Active imobilizate
—
Active circulante
466.383
Capitaluri proprii
-239.080
Venituri totale
135.882
Cheltuieli totale
203.809
Stocuri
397.622
Creanțe
46.769
Casă și conturi la bănci
21.992
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-05-31 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30268847
Număr de înregistrare
J5/863/2012
Înmatriculare
31 mai 2012
EUID
ROONRC.J5/863/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUDUREASA 60 Sat Budureasa, Comuna Budureasa Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
BUDUREASA 60 Budureasa BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 mai 2012
Înregistrare fiscală
3 martie 2026
Telefon
0762680264 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPA IONUȚ-RĂZVAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ONEPOOL CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.05.2012
Înregistrare fiscală
31 mai 2012
Număr registrul comerțului
J05/863/2012
Cod CAEN
4399
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş

Contact și adrese

Telefon
0762680264 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT BUDUREASA COM. BUDUREASA, BUDUREASA, NR.60
Cod poștal fiscal
417100
Strada sediului
BUDUREASA
Numărul sediului
60
Localitatea sediului
Sat Budureasa Com. Budureasa
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417100
Strada domiciliului fiscal
BUDUREASA
Numărul domiciliului fiscal
60
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Budureasa Com. Budureasa
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 august 2012
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Budureasa, Comuna BudureasaCAEN 4399
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI