Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OPAL SRL

OPAL SRL

CUI 18870680 · SRL· Municipiul Alexandria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

OPAL SRL are sediul în Municipiul Alexandria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+17,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 249,8 K lei, față de 213,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,1%

Marja netă calculată este 0,1% în 2025, față de -7,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+493,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025249,8 K lei+17,2% față de anul anterior2020: 127.9462021: 175.2882022: 281.9102023: 271.6232024: 213.1482025: 249.808
Rezultat net 2025308 leiTrecere pe profit2020: 6.8222021: 43.5522022: 112.3532023: 58.1272024: -15.9872025: 308
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 42021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025185,9 K lei-35,1% față de anul anterior2020: 89.0402021: 132.0092022: 244.3612023: 302.4892024: 286.5022025: 185.876
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0141 K282 K2020: 127,9 K lei127,9 K20202021: 175,3 K lei175,3 K20212022: 281,9 K lei281,9 K20222023: 271,6 K lei271,6 K20232024: 213,1 K lei213,1 K20242025: 249,8 K lei249,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,5%16,2%39,9%2020: 5,3%5,3%20202021: 24,8%24,8%20212022: 39,9%39,9%20222023: 21,4%21,4%20232024: -7,5%-7,5%20242025: 0,1%0,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 4,9% · n=758

Cifra de afaceri: +17,2% față de anul anterior.Marjă netă 0,1% · +7,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024286,5 K lei
2025185,9 K lei

Datorii raportate

2024175,9 K lei
2025240,2 K lei

Disponibilități bănești

2024127,7 K lei
2025107,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri271,6 K lei213,1 K lei249,8 K lei+17,2% față de anul anterior
Rezultat net58,1 K lei-16 K lei308 leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii302,5 K lei286,5 K lei185,9 K lei-35,1% față de anul anterior
Datorii138,3 K lei175,9 K lei240,2 K lei+36,5% față de anul anterior
Creanțe4,4 K lei752 lei4,5 K lei+493,1% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,1%-7,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4,9% (n=758) · 2024: 3,9% (n=1.172)

Rezultat / active (A+B)0,1%-3,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=703) · 2024: 1,5% (n=1.108)

Rezultat / capitaluri proprii0,2%-5,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 27,2% (n=544) · 2024: 21,4% (n=854)

Vânzări per angajat83.269 lei71.049 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 118.485 lei (n=600) · 2024: 102.366 lei (n=964)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)43,8%62%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,3% (n=703) · 2024: 16,5% (n=1.109)

Datorii / active (A+B)56,6%38%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78% (n=703) · 2024: 72,1% (n=1.109)

Ponderea activelor imobilizate73,6%72,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,9% (n=703) · 2024: 51,1% (n=1.109)

Active circulante / datorii totale0,47×0,73×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,56× (n=927) · 2024: 0,59× (n=1.420)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări6,4 zile1,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 39,8 zile (n=673) · 2024: 32,8 zile (n=1.049)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.808
Rezultat net
308
Angajați
3
Datorii
240.163
Active imobilizate
312.752
Active circulante
111.922
Capitaluri proprii
185.876
Venituri totale
249.882
Cheltuieli totale
249.525
Stocuri
—
Creanțe
4.460
Casă și conturi la bănci
107.462
Cheltuieli în avans
1.365
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
630
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.148
Rezultat net
-15.987
Angajați
3
Datorii
175.912
Active imobilizate
333.988
Active circulante
128.426
Capitaluri proprii
286.502
Venituri totale
213.769
Cheltuieli totale
229.756
Stocuri
—
Creanțe
752
Casă și conturi la bănci
127.674
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
271.623
Rezultat net
58.127
Angajați
3
Datorii
138.282
Active imobilizate
289.493
Active circulante
151.278
Capitaluri proprii
302.489
Venituri totale
271.623
Cheltuieli totale
210.780
Stocuri
—
Creanțe
4.404
Casă și conturi la bănci
146.874
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
630
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
281.910
Rezultat net
112.353
Angajați
3
Datorii
85.789
Active imobilizate
248.815
Active circulante
81.335
Capitaluri proprii
244.361
Venituri totale
291.710
Cheltuieli totale
176.638
Stocuri
—
Creanțe
2.400
Casă și conturi la bănci
78.935
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
630
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.288
Rezultat net
43.552
Angajați
3
Datorii
104.310
Active imobilizate
176.676
Active circulante
69.441
Capitaluri proprii
132.009
Venituri totale
227.004
Cheltuieli totale
181.699
Stocuri
920
Creanțe
4.000
Casă și conturi la bănci
64.521
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.798
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
630
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.946
Rezultat net
6.822
Angajați
4
Datorii
114.095
Active imobilizate
230.624
Active circulante
34.025
Capitaluri proprii
89.040
Venituri totale
199.007
Cheltuieli totale
190.906
Stocuri
1.886
Creanțe
14.957
Casă și conturi la bănci
17.182
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
61.514
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
630
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-07-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18870680
Număr de înregistrare
J34/434/2006
Înmatriculare
20 iulie 2006
EUID
ROONRC.J34/434/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CUZA VODĂ 113 V10 Municipiul Alexandria Teleorman · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CUZA VODĂ 113 ALEXANDRIA TELEORMAN · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 iulie 2006
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2026
Telefon
0347805535 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRESCU CORNELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OPAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.07.2006
Înregistrare fiscală
20 iulie 2006
Număr registrul comerțului
J34/434/2006
Cod CAEN
9601
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. ALEXANDRIA, STR. CUZA VODA, NR.113, BL.V10
Strada sediului
Str. Cuza Vodă
Numărul sediului
113
Localitatea sediului
Mun. Alexandria
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
140060
Strada domiciliului fiscal
Str. CUZA VODA
Numărul domiciliului fiscal
113
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alexandria
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 iulie 2006
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2015
Actualizare TVA la încasare
7 ianuarie 2015
Publicare TVA la încasare
8 ianuarie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 9601 Rev. 2Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul AlexandriaStrada Cuza VodăCAEN 9601
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI