Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OPCO INVEST S.R.L.

OPCO INVEST S.R.L.

CUI 43498660 · SRL· Municipiul Roşiori de Vede

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

OPCO INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Roşiori de Vede. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+33,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 874,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât49%

Marja netă calculată este 49% în 2025, față de 51,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+65,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+33,1% față de anul anterior2021: 347.4182022: 618.6922023: 560.6482024: 874.6232025: 1.163.939
Rezultat net 2025570,5 K lei+25,8% față de anul anterior2021: 259.7582022: 385.8822023: 310.7412024: 453.4352025: 570.533
Angajați 20255+0% față de anul anterior2021: 22022: 42023: 52024: 52025: 5
Capitaluri proprii 20251,5 mil. lei+64,6% față de anul anterior2021: 259.9582022: 434.8402023: 429.7912024: 883.2262025: 1.453.760
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0582 K1 mil.2021: 347,4 K lei347,4 K20212022: 618,7 K lei618,7 K20222023: 560,6 K lei560,6 K20232024: 874,6 K lei874,6 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,4%74,8%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732021: 74,8%74,8%20212022: 62,4%62,4%20222023: 55,4%55,4%20232024: 51,8%51,8%20242025: 49%49%2025

Cifra de afaceri: +33,1% față de anul anterior. Marja netă: 49%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,5 mil. lei+64,6% față de anul anterior
Datorii471,8 K lei+26,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri560,6 K lei874,6 K lei1,2 mil. lei+33,1% față de anul anterior
Rezultat net310,7 K lei453,4 K lei570,5 K lei+25,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii429,8 K lei883,2 K lei1,5 mil. lei+64,6% față de anul anterior
Datorii261,9 K lei374 K lei471,8 K lei+26,1% față de anul anterior
Creanțe210,2 K lei903,6 K lei1,5 mil. lei+65,5% față de anul anterior
Angajați555+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri49%9,1%n=21.87351,8%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)75,5%34,2%n=18.78670,3%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)24,5%64,5%n=18.78629,7%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)14,2%20,4%n=18.78623,7%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)29,6%2,2%n=18.77536,1%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive39,2%19,6%n=21.04951,3%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,5×1,04×n=30.3832,57×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360462,62 zile95,63 zilen=19.903371,91 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,08 zile21,06 zilen=11.57219,28 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați232.788 lei146.488 lein=18.342174.925 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.163.939
Rezultat net
570.533
Angajați
5
Datorii
471.750
Active imobilizate
272.641
Active circulante
1.652.869
Capitaluri proprii
1.453.760
Venituri totale
1.207.575
Cheltuieli totale
605.935
Stocuri
267
Creanțe
1.495.734
Casă și conturi la bănci
156.868
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
874.623
Rezultat net
453.435
Angajați
5
Datorii
374.034
Active imobilizate
297.767
Active circulante
959.493
Capitaluri proprii
883.226
Venituri totale
874.841
Cheltuieli totale
402.729
Stocuri
46.831
Creanțe
903.560
Casă și conturi la bănci
9.102
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
560.648
Rezultat net
310.741
Angajați
5
Datorii
261.949
Active imobilizate
269.770
Active circulante
421.970
Capitaluri proprii
429.791
Venituri totale
607.916
Cheltuieli totale
292.210
Stocuri
49.002
Creanțe
210.203
Casă și conturi la bănci
162.765
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
618.692
Rezultat net
385.882
Angajați
4
Datorii
209.681
Active imobilizate
286.638
Active circulante
357.883
Capitaluri proprii
434.840
Venituri totale
782.076
Cheltuieli totale
388.829
Stocuri
—
Creanțe
317.559
Casă și conturi la bănci
40.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
347.418
Rezultat net
259.758
Angajați
2
Datorii
84.906
Active imobilizate
292
Active circulante
345.022
Capitaluri proprii
259.958
Venituri totale
347.447
Cheltuieli totale
84.214
Stocuri
2.428
Creanțe
440
Casă și conturi la bănci
342.154
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
450
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-12-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43498660
Număr de înregistrare
J34/689/2020
Înmatriculare
28 decembrie 2020
EUID
ROONRC.J34/689/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 18 Municipiul Roşiori de Vede Teleorman
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 18 Roşiori de Vede TELEORMAN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 decembrie 2020
Înregistrare fiscală
31 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIRIŢĂ BOGDAN -ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OPCO INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.12.2020
Înregistrare fiscală
28 decembrie 2020
Număr registrul comerțului
J34/689/2020
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Roşiori De Vede

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. 1 DECEMBRIE, NR.18, PARTER
Cod poștal fiscal
145100
Strada sediului
Str. 1 Decembrie
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Roşiori de Vede
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
145100
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Roşiori de Vede
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
145100
Detalii domiciliu fiscal
PARTER

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 iulie 2021
Actualizare TVA la încasare
10 mai 2021
Publicare TVA la încasare
11 mai 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

49 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2591 Rev. 2Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel

CAEN 2712 Rev. 2Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 2Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7721 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul Roşiori de VedeCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI