Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OPPORTUN INVEST S.R.L.

OPPORTUN INVEST S.R.L.

CUI 43613319 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

OPPORTUN INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+55,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 134,5 K lei, față de 86,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-35,2%

Marja netă calculată este -35,2% în 2025, față de 12,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+2,6%

Datoriile raportate sunt 2 mil. lei în 2025, față de 1,9 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025134,5 K lei+55,3% față de anul anterior2021: 02022: 49.3082023: 47.9022024: 86.5932025: 134.469
Rezultat net 2025-47,3 K lei-540% față de anul anterior2021: -19.9412022: 48.8362023: -15.5542024: 10.7432025: -47.269
Angajați 20250Fără an comparabil2021: 02022: 12023: 12024: 02025: 0
Capitaluri proprii 20253 K lei-94,1% față de anul anterior2021: -19.7412022: 29.0952023: 13.5412024: 50.2322025: 2.963
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate067 K134 K2021: 0 lei020212022: 49,3 K lei49,3 K20222023: 47,9 K lei47,9 K20232024: 86,6 K lei86,6 K20242025: 134,5 K lei134,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-35,2%31,9%99%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=1233420212022: 99%99%20222023: -32,5%-32,5%20232024: 12,4%12,4%20242025: -35,2%-35,2%2025

Cifra de afaceri: +55,3% față de anul anterior. Marja netă: -35,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3 K lei-94,1% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei+2,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri47,9 K lei86,6 K lei134,5 K lei+55,3% față de anul anterior
Rezultat net-15,6 K lei10,7 K lei-47,3 K lei-540% față de anul anterior
Capitaluri proprii13,5 K lei50,2 K lei3 K lei-94,1% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei1,9 mil. lei2 mil. lei+2,6% față de anul anterior
Creanțe13,2 K lei28,6 K lei19,5 K lei-31,9% față de anul anterior
Angajați100Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-35,2%22,8%n=12.33412,4%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)0,2%53,7%n=12.9062,6%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)100,3%44,7%n=12.90697,5%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)98,3%75,1%n=12.90698,2%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-2,4%3%n=12.9030,6%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-1.595,3%11,9%n=11.73021,4%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,02×0,71×n=14.8060,02×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36052,19 zile101,48 zilen=11.664119,01 zile87,21 zilen=10.932
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile7,73 zilen=5.0660 zile7,77 zilen=4.723

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
134.469
Rezultat net
-47.269
Angajați
0
Datorii
1.950.760
Active imobilizate
1.911.600
Active circulante
33.275
Capitaluri proprii
2.963
Venituri totale
161.103
Cheltuieli totale
207.488
Stocuri
0
Creanțe
19.493
Casă și conturi la bănci
13.782
Cheltuieli în avans
8.848
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.593
Rezultat net
10.743
Angajați
0
Datorii
1.901.927
Active imobilizate
1.914.454
Active circulante
35.788
Capitaluri proprii
50.232
Venituri totale
112.173
Cheltuieli totale
98.317
Stocuri
0
Creanțe
28.627
Casă și conturi la bănci
7.161
Cheltuieli în avans
1.917
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.902
Rezultat net
-15.554
Angajați
1
Datorii
1.263.818
Active imobilizate
1.254.297
Active circulante
23.062
Capitaluri proprii
13.541
Venituri totale
47.975
Cheltuieli totale
63.106
Stocuri
8.823
Creanțe
13.162
Casă și conturi la bănci
1.077
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.308
Rezultat net
48.836
Angajați
1
Datorii
1.088.102
Active imobilizate
1.081.297
Active circulante
35.900
Capitaluri proprii
29.095
Venituri totale
81.669
Cheltuieli totale
31.953
Stocuri
0
Creanțe
7.275
Casă și conturi la bănci
28.625
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-19.941
Angajați
0
Datorii
371.435
Active imobilizate
343.855
Active circulante
7.839
Capitaluri proprii
-19.741
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
19.941
Stocuri
0
Creanțe
3.252
Casă și conturi la bănci
4.587
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-04-09; reactivare la 2024-04-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-04-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-04-09; reactivare la 2024-04-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-04-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-01-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43613319
Număr de înregistrare
J2021000116322
Înmatriculare
26 ianuarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000116322
Formă juridică
SRL
Sediu social
OITUZ 30A Municipiul Sibiu Sibiu
Adresă fiscală
Str OITUZ 30A Sibiu SIBIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 ianuarie 2021
Înregistrare fiscală
29 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
UNGUREANU STELIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OPPORTUN INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.01.2021
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000116322
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. OITUZ, NR.30A
Cod poștal fiscal
550337
Strada sediului
Str. Oituz
Numărul sediului
30A
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550337
Strada domiciliului fiscal
Str. Oituz
Numărul domiciliului fiscal
30A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550337

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
8 mai 2024
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2021
Perioada 2: TVA până la
9 aprilie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
16 aprilie 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
17 decembrie 2024
Publicare TVA la încasare
19 decembrie 2024
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
9 aprilie 2024
Reactivare
30 aprilie 2024
Publicarea deciziei
10 aprilie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

47 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8697 Rev. 3Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană

CAEN 8791 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9610 Rev. 3Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

CAEN 9621 Rev. 3Activități de coafură și frizerie

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

CAEN 9640 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii personale

CAEN 9691 Rev. 3Activități de servicii personale la domiciliu

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI