Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OPŢIONAL CLEAN SRL

OPŢIONAL CLEAN SRL

CUI 28328084 · SRL· Municipiul Târgovişte

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

OPŢIONAL CLEAN SRL are sediul în Municipiul Târgovişte. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 381,2 K lei, față de 368,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,3%

Marja netă calculată este 4,3% în 2025, față de -9,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+89,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025381,2 K lei+3,3% față de anul anterior2020: 126.6032021: 456.2392022: 361.5272023: 351.1752024: 368.8342025: 381.152
Rezultat net 202516,5 K leiTrecere pe profit2020: -54.4352021: -27.1252022: -81.6252023: -65.6822024: -36.1122025: 16.487
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-120,5 K leiDeficit de capital redus cu 12%2020: 65.9362021: 38.8112022: -42.8142023: -108.4952024: -136.9752025: -120.488
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0228 K456 K2020: 126,6 K lei126,6 K20202021: 456,2 K lei456,2 K20212022: 361,5 K lei361,5 K20222023: 351,2 K lei351,2 K20232024: 368,8 K lei368,8 K20242025: 381,2 K lei381,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-43%-18,9%5,1%2020: -43%-43%20202021: -5,9%-5,9%20212022: -22,6%-22,6%20222023: -18,7%-18,7%20232024: -9,8%-9,8%20242025: 4,3%4,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=4.691

Cifra de afaceri: +3,3% față de anul anterior.Marjă netă 4,3% · +14,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-137 K lei
2025-120,5 K lei

Datorii raportate

2024244,4 K lei
2025236,6 K lei

Disponibilități bănești

202419,1 K lei
202538 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri351,2 K lei368,8 K lei381,2 K lei+3,3% față de anul anterior
Rezultat net-65,7 K lei-36,1 K lei16,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-108,5 K lei-137 K lei-120,5 K leiDeficit de capital redus cu 12%
Datorii229,9 K lei244,4 K lei236,6 K lei-3,2% față de anul anterior
Creanțe7 K lei3,9 K lei7,4 K lei+89,3% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,3%-9,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=4.691) · 2024: 5,7% (n=4.985)

Rezultat / active (A+B)—-33,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=4.066) · 2024: 4,6% (n=4.303)

Vânzări per angajat381.152 lei184.417 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 443.847 lei (n=3.356) · 2024: 414.316 lei (n=3.672)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—-127,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=4.066) · 2024: 36,2% (n=4.303)

Datorii / active (A+B)—227,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,1% (n=4.066) · 2024: 63,3% (n=4.303)

Ponderea activelor imobilizate—0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=4.066) · 2024: 11% (n=4.303)

Active circulante / datorii totale0,49×0,44×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=5.980) · 2024: 1,15× (n=6.413)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări7 zile3,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69,2 zile (n=4.554) · 2024: 64,9 zile (n=4.770)

Stocuri în zile de vânzări66,8 zile82,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 67,5 zile (n=4.074) · 2024: 70 zile (n=4.254)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
381.152
Rezultat net
16.487
Angajați
1
Datorii
236.576
Active imobilizate
—
Active circulante
116.088
Capitaluri proprii
-120.488
Venituri totale
381.186
Cheltuieli totale
353.263
Stocuri
70.691
Creanțe
7.377
Casă și conturi la bănci
38.020
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
368.834
Rezultat net
-36.112
Angajați
2
Datorii
244.367
Active imobilizate
0
Active circulante
107.447
Capitaluri proprii
-136.975
Venituri totale
368.829
Cheltuieli totale
398.833
Stocuri
84.464
Creanțe
3.898
Casă și conturi la bănci
19.085
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
55
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
351.175
Rezultat net
-65.682
Angajați
2
Datorii
229.875
Active imobilizate
—
Active circulante
121.435
Capitaluri proprii
-108.495
Venituri totale
361.178
Cheltuieli totale
423.249
Stocuri
72.697
Creanțe
7.030
Casă și conturi la bănci
41.708
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
55
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
361.527
Rezultat net
-81.625
Angajați
2
Datorii
258.712
Active imobilizate
9.481
Active circulante
206.472
Capitaluri proprii
-42.814
Venituri totale
401.647
Cheltuieli totale
479.656
Stocuri
68.376
Creanțe
12.796
Casă și conturi la bănci
125.300
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
55
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
456.239
Rezultat net
-27.125
Angajați
2
Datorii
286.905
Active imobilizate
23.704
Active circulante
342.187
Capitaluri proprii
38.811
Venituri totale
493.044
Cheltuieli totale
516.397
Stocuri
71.132
Creanțe
27.881
Casă și conturi la bănci
243.174
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
40.175
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.603
Rezultat net
-54.435
Angajați
1
Datorii
218.228
Active imobilizate
37.927
Active circulante
246.237
Capitaluri proprii
65.936
Venituri totale
126.603
Cheltuieli totale
179.772
Stocuri
45.608
Creanțe
7.269
Casă și conturi la bănci
193.360
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-04-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28328084
Număr de înregistrare
J2011000275158
Înmatriculare
8 aprilie 2011
EUID
ROONRC.J2011000275158
Formă juridică
SRL
Sediu social
DOMNEASCA 191 Municipiul Târgovişte Dâmboviţa
Adresă fiscală
Cal DOMNEASCA 191 Târgovişte DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 aprilie 2011
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2026
Telefon
0722433250 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANGHEL VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OPŢIONAL CLEAN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.04.2011
Înregistrare fiscală
11 aprilie 2011
Număr registrul comerțului
J2011000275158
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0722433250 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, CAL. DOMNEASCA, NR.191, CLĂDIREA -C2
Strada sediului
Cal. Domneasca
Numărul sediului
191
Localitatea sediului
Mun. Târgovişte
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Detalii sediu
Clădirea -C2
Strada domiciliului fiscal
Cal. Domneasca
Numărul domiciliului fiscal
191
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgovişte
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Detalii domiciliu fiscal
Clădirea -C2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 noiembrie 2021
Perioada 1: TVA până la
12 ianuarie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
12 ianuarie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 2016
Perioada 2: TVA până la
11 ianuarie 2021
Perioada 2: Anulare operată la
11 ianuarie 2021
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2026
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 3 octombrie 2026
    • date generale.data inreg Reg RO e Factura: fără valoare → 2026-10-01
    • Registrul RO e-Factura: Nu → Da

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

25 activități autorizate

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9529 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaMunicipiul TârgovişteCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI