Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OREZANU I. NICU S.R.L.

OREZANU I. NICU S.R.L.

CUI 35447690 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

OREZANU I. NICU S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 190,5 K lei, față de 188,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât49,3%

Marja netă calculată este 49,3% în 2025, față de 51,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+24,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025190,5 K lei+1,3% față de anul anterior2020: 157.5152021: 188.0562022: 184.5562023: 182.2772024: 188.1202025: 190.496
Rezultat net 202594 K lei-3,1% față de anul anterior2020: 90.3492021: 125.3292022: 106.0512023: 103.0262024: 96.9812025: 93.951
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 202594,2 K lei-3,1% față de anul anterior2020: 111.6472021: 131.7132022: 106.2912023: 103.2662024: 97.2212025: 94.191
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate095 K190 K2020: 157,5 K lei157,5 K20202021: 188,1 K lei188,1 K20212022: 184,6 K lei184,6 K20222023: 182,3 K lei182,3 K20232024: 188,1 K lei188,1 K20242025: 190,5 K lei190,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33,3%66,6%Mediana sectorului (2025): 14,6% · n=60542020: 57,4%57,4%20202021: 66,6%66,6%20212022: 57,5%57,5%20222023: 56,5%56,5%20232024: 51,6%51,6%20242025: 49,3%49,3%2025

Cifra de afaceri: +1,3% față de anul anterior. Marja netă: 49,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii94,2 K lei-3,1% față de anul anterior
Datorii35,4 K lei+70,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri182,3 K lei188,1 K lei190,5 K lei+1,3% față de anul anterior
Rezultat net103 K lei97 K lei94 K lei-3,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii103,3 K lei97,2 K lei94,2 K lei-3,1% față de anul anterior
Datorii16 K lei20,7 K lei35,4 K lei+70,8% față de anul anterior
Creanțe44,7 K lei75,5 K lei94 K lei+24,4% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri49,3%14,6%n=6.05451,6%13,6%n=6.447
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,7%48,7%n=5.95999,8%36,3%n=6.347
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,66×1,32×n=7.7155,69×1,42×n=8.331
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360177,55 zile94,43 zilen=5.647144,48 zile82,98 zilen=5.885
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați95.248 lei262.222 lein=4.120188.120 lei253.256 lein=4.555

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
190.496
Rezultat net
93.951
Angajați
2
Datorii
35.416
Active imobilizate
—
Active circulante
129.607
Capitaluri proprii
94.191
Venituri totale
190.496
Cheltuieli totale
94.640
Stocuri
—
Creanțe
93.951
Casă și conturi la bănci
35.656
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.120
Rezultat net
96.981
Angajați
1
Datorii
20.738
Active imobilizate
—
Active circulante
117.959
Capitaluri proprii
97.221
Venituri totale
188.120
Cheltuieli totale
89.296
Stocuri
—
Creanțe
75.500
Casă și conturi la bănci
42.459
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.277
Rezultat net
103.026
Angajați
1
Datorii
16.040
Active imobilizate
—
Active circulante
119.306
Capitaluri proprii
103.266
Venituri totale
182.277
Cheltuieli totale
77.464
Stocuri
—
Creanțe
44.740
Casă și conturi la bănci
74.566
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.556
Rezultat net
106.051
Angajați
1
Datorii
13.492
Active imobilizate
1.031
Active circulante
118.752
Capitaluri proprii
106.291
Venituri totale
184.557
Cheltuieli totale
76.697
Stocuri
—
Creanțe
83.400
Casă și conturi la bănci
35.352
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.056
Rezultat net
125.329
Angajați
1
Datorii
6.538
Active imobilizate
2.156
Active circulante
136.095
Capitaluri proprii
131.713
Venituri totale
188.056
Cheltuieli totale
60.884
Stocuri
—
Creanțe
76.100
Casă și conturi la bănci
59.995
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.515
Rezultat net
90.349
Angajați
1
Datorii
45.128
Active imobilizate
3.281
Active circulante
153.494
Capitaluri proprii
111.647
Venituri totale
157.515
Cheltuieli totale
65.700
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
153.494
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-02-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35447690
Număr de înregistrare
J2016000130052
Înmatriculare
20 ianuarie 2016
EUID
ROONRC.J2016000130052
Formă juridică
SRL
Sediu social
EUSTAŢIU STOENESCU 21 F17 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str EUSTAŢIU STOENESCU 21 Craiova DOLJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
6 februarie 2025
Înregistrare fiscală
3 februarie 2025
Telefon
0733550011 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OREZANU IULIAN-NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OREZANU I. NICU S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 06.02.2025
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000130052
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0733550011 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. EUSTAŢIU STOENESCU, NR.21, BL.F17, SC.1, ET.3, AP.13
Strada sediului
Str. Eustaţiu Stoenescu
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Eustaţiu Stoenescu
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI