Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ORIGINAL WOOD PRODUCT S.R.L.

ORIGINAL WOOD PRODUCT S.R.L.

CUI 37168969 · SRL· Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei· Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ORIGINAL WOOD PRODUCT S.R.L. are sediul în Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei și raportează activitatea fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au crescut+2,7%

Datoriile raportate sunt 3,3 mil. lei în 2022, față de 3,2 mil. lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022—Fără an comparabil2020: 3.305.7582021: 2.729.297
Rezultat net 2022-2,1 mil. lei-9.853,3% față de anul anterior2020: 26.1042021: 21.5782022: -2.104.558
Angajați 20223-91,2% față de anul anterior2020: 382021: 342022: 3
Capitaluri proprii 2022-1,7 mil. lei-563,6% față de anul anterior2020: 351.8402021: 373.4182022: -1.731.140
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2020: 3,3 mil. lei3,3 mil.20202021: 2,7 mil. lei2,7 mil.2021—2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,8%5,5%Mediana sectorului (2022): 5,5% · n=8212020: 0,8%0,8%20202021: 0,8%0,8%20212022

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii-1,7 mil. lei-563,6% față de anul anterior
Datorii3,3 mil. lei+2,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri3,3 mil. lei2,7 mil. lei—Fără an comparabil
Rezultat net26,1 K lei21,6 K lei-2,1 mil. lei-9.853,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii351,8 K lei373,4 K lei-1,7 mil. lei-563,6% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei3,2 mil. lei3,3 mil. lei+2,7% față de anul anterior
Creanțe83,1 K lei164,6 K lei142,6 K lei-13,4% față de anul anterior
Angajați38343-91,2% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—5,5%n=8210,8%5,9%n=758
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-105,1%18,9%n=73410,1%16,7%n=695
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)200,6%69,6%n=73487,2%69,9%n=695
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)51,8%30,1%n=73425,3%28,7%n=695
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-127,8%2,1%n=7340,6%2,1%n=694
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—31%n=6375,8%29,2%n=583
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,24×0,9×n=1.0260,86×0,85×n=952
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—42,26 zilen=72321,71 zile40,47 zilen=677
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—60,33 zilen=632341,58 zile66,05 zilen=601
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—122.478 lein=65380.273 lei98.190 lein=599

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.104.558
Angajați
3
Datorii
3.303.405
Active imobilizate
852.282
Active circulante
794.366
Capitaluri proprii
-1.731.140
Venituri totale
-1.556.297
Cheltuieli totale
548.261
Stocuri
649.727
Creanțe
142.595
Casă și conturi la bănci
2.044
Cheltuieli în avans
3.000
Venituri în avans
77.383
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.729.297
Rezultat net
21.578
Angajați
34
Datorii
3.216.427
Active imobilizate
931.647
Active circulante
2.757.678
Capitaluri proprii
373.418
Venituri totale
4.246.731
Cheltuieli totale
4.200.219
Stocuri
2.589.619
Creanțe
164.623
Casă și conturi la bănci
3.436
Cheltuieli în avans
3.000
Venituri în avans
102.480
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.305.758
Rezultat net
26.104
Angajați
38
Datorii
2.044.706
Active imobilizate
566.952
Active circulante
1.954.171
Capitaluri proprii
351.840
Venituri totale
3.971.578
Cheltuieli totale
3.912.365
Stocuri
1.841.229
Creanțe
83.066
Casă și conturi la bănci
29.876
Cheltuieli în avans
3.000
Venituri în avans
127.577
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-02-29. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-02-29. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37168969
Număr de înregistrare
J31/103/2017
Înmatriculare
8 martie 2017
EUID
ROONRC.J31/103/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
HODODULUI 7 Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei Sălaj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ORIGINAL WOOD PRODUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 11.02.2026
Înregistrare fiscală
8 martie 2017
Număr registrul comerțului
J31/103/2017
Cod CAEN
3101
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Cehu-Silvaniei

Contact și adrese

Telefon
0751847394 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, ORŞ. CEHU SILVANIEI, STR. HODODULUI, NR.7
Cod poștal fiscal
455100
Strada sediului
Str. Hododului
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Orş. Cehu Silvaniei
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
455100
Strada domiciliului fiscal
Str. Hododului
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Cehu Silvaniei
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
455100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
27 martie 2017
TVA până la
31 ianuarie 2024
Anulare operată la
7 februarie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
29 februarie 2024
Publicarea deciziei
29 februarie 2024
Radiere
11 februarie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 559.319 lei · 13 aprilie 2021

Sprijin pentru IMM-uri în vederea depășirii crizei economice generate de pandemia de COVID-1913 aprilie 2021 · SA.58166/2020 · 559.319 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare

Intensitate publicată: 100%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajLoc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu SilvanieiCAEN 3101
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI