Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ORIOLLUS WOOD WORX S.R.L.

ORIOLLUS WOOD WORX S.R.L.

CUI 42230323 · SRL· Municipiul Gherla

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ORIOLLUS WOOD WORX S.R.L. are sediul în Municipiul Gherla. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+27%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 764,1 K lei, față de 601,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,4%

Marja netă calculată este 5,4% în 2025, față de -14,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+149,6%

Datoriile raportate sunt 239,3 K lei în 2025, față de 95,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025764,1 K lei+27% față de anul anterior2020: 789.5652021: 875.8922022: 568.5722023: 752.6502024: 601.8312025: 764.126
Rezultat net 202541,3 K leiTrecere pe profit2020: 35.3242021: 12.6612022: -2.4462023: 9652024: -88.8112025: 41.266
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 52021: 42022: 22023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025930,7 K lei+4,6% față de anul anterior2020: 1.078.4922021: 1.091.1522022: 1.033.7052023: 1.027.1172024: 889.4102025: 930.676
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0438 K876 K2020: 789,6 K lei789,6 K20202021: 875,9 K lei875,9 K20212022: 568,6 K lei568,6 K20222023: 752,7 K lei752,7 K20232024: 601,8 K lei601,8 K20242025: 764,1 K lei764,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,8%-4,7%5,4%2020: 4,5%4,5%20202021: 1,4%1,4%20212022: -0,4%-0,4%20222023: 0,1%0,1%20232024: -14,8%-14,8%20242025: 5,4%5,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,6% · n=795

Cifra de afaceri: +27% față de anul anterior.Marjă netă 5,4% · +20,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024889,4 K lei
2025930,7 K lei

Datorii raportate

202495,9 K lei
2025239,3 K lei

Disponibilități bănești

2024145,4 K lei
2025286,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri752,7 K lei601,8 K lei764,1 K lei+27% față de anul anterior
Rezultat net965 lei-88,8 K lei41,3 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii1 mil. lei889,4 K lei930,7 K lei+4,6% față de anul anterior
Datorii85,1 K lei95,9 K lei239,3 K lei+149,6% față de anul anterior
Creanțe254,5 K lei259,8 K lei233,8 K lei-10% față de anul anterior
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,4%-14,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,6% (n=795) · 2024: 1,2% (n=934)

Rezultat / active (A+B)3,6%-9,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=766) · 2024: 0,1% (n=870)

Rezultat / capitaluri proprii4,4%-10%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,1% (n=637) · 2024: 5,2% (n=718)

Vânzări per angajat254.709 lei200.610 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 129.014 lei (n=637) · 2024: 114.769 lei (n=753)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)81,7%93,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,8% (n=766) · 2024: 14,4% (n=870)

Datorii / active (A+B)21%10,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,7% (n=766) · 2024: 80% (n=870)

Ponderea activelor imobilizate25,7%31,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 30% (n=766) · 2024: 27,7% (n=870)

Active circulante / datorii totale3,54×6,83×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,78× (n=1.048) · 2024: 0,8× (n=1.185)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări110,1 zile155,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 54,4 zile (n=723) · 2024: 62,3 zile (n=838)

Stocuri în zile de vânzări153,4 zile149 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 86 zile (n=641) · 2024: 93,2 zile (n=720)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
764.126
Rezultat net
41.266
Angajați
3
Datorii
239.289
Active imobilizate
293.175
Active circulante
846.030
Capitaluri proprii
930.676
Venituri totale
853.355
Cheltuieli totale
803.272
Stocuri
325.531
Creanțe
233.790
Casă și conturi la bănci
286.709
Cheltuieli în avans
30.760
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
601.831
Rezultat net
-88.811
Angajați
3
Datorii
95.860
Active imobilizate
298.191
Active circulante
654.271
Capitaluri proprii
889.410
Venituri totale
625.209
Cheltuieli totale
699.869
Stocuri
249.074
Creanțe
259.751
Casă și conturi la bănci
145.446
Cheltuieli în avans
32.808
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
752.650
Rezultat net
965
Angajați
3
Datorii
85.140
Active imobilizate
325.375
Active circulante
762.600
Capitaluri proprii
1.027.117
Venituri totale
754.804
Cheltuieli totale
746.300
Stocuri
229.972
Creanțe
254.511
Casă și conturi la bănci
278.117
Cheltuieli în avans
24.282
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
568.572
Rezultat net
-2.446
Angajați
2
Datorii
59.254
Active imobilizate
344.888
Active circulante
723.789
Capitaluri proprii
1.033.705
Venituri totale
585.028
Cheltuieli totale
581.722
Stocuri
243.283
Creanțe
243.804
Casă și conturi la bănci
236.702
Cheltuieli în avans
24.282
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
875.892
Rezultat net
12.661
Angajați
4
Datorii
84.258
Active imobilizate
368.646
Active circulante
788.547
Capitaluri proprii
1.091.152
Venituri totale
880.659
Cheltuieli totale
859.236
Stocuri
262.417
Creanțe
267.488
Casă și conturi la bănci
258.642
Cheltuieli în avans
18.217
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
789.565
Rezultat net
35.324
Angajați
5
Datorii
95.044
Active imobilizate
408.204
Active circulante
752.146
Capitaluri proprii
1.078.492
Venituri totale
772.830
Cheltuieli totale
731.597
Stocuri
185.323
Creanțe
276.697
Casă și conturi la bănci
290.126
Cheltuieli în avans
13.186
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-02-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42230323
Număr de înregistrare
J2020000483126
Înmatriculare
7 februarie 2020
EUID
ROONRC.J2020000483126
Formă juridică
SRL
Sediu social
FERMEI 39 Municipiul Gherla Cluj
Adresă fiscală
Str FERMEI 39 Gherla CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 februarie 2020
Înregistrare fiscală
27 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RAȚIU ALEXANDRU-GABRIEL
administrator
RAȚIU GABRIELA-LOREDANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ORIOLLUS WOOD WORX S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.02.2020
Înregistrare fiscală
7 februarie 2020
Număr registrul comerțului
J2020000483126
Cod CAEN
1623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gherla

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. FERMEI, NR.39
Cod poștal fiscal
405300
Strada sediului
Str. Fermei
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Mun. Gherla
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
405300
Strada domiciliului fiscal
Str. Fermei
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Gherla
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
405300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 martie 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
2 martie 2020
Actualizare TVA la încasare
2 martie 2020
Publicare TVA la încasare
3 martie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

32 activități autorizate

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1612 Rev. 3Prelucrarea și finisarea lemnului

CAEN 1621 Rev. 3Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

CAEN 1622 Rev. 3Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1625 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din lemn

CAEN 1627 Rev. 3Finisarea articolelor din lemn

CAEN 1628 Rev. 3Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă

CAEN 3230 Rev. 3Fabricarea articolelor pentru sport

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul GherlaCAEN 1623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI