Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ORMATECH SRL

ORMATECH SRL

CUI 18695474 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ORMATECH SRL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+41,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,8 mil. lei, față de 4,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,8%

Marja netă calculată este 5,8% în 2025, față de -20,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-10,2%

Datoriile raportate sunt 979 K lei în 2025, față de 1,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,8 mil. lei+41,3% față de anul anterior2020: 4.518.6742021: 5.950.5052022: 6.434.0902023: 7.694.6782024: 4.833.9732025: 6.832.718
Rezultat net 2025393,1 K leiTrecere pe profit2020: 159.4942021: 204.6942022: 623.8112023: 418.5782024: -997.2882025: 393.105
Angajați 202572-11,1% față de anul anterior2020: 872021: 922022: 882023: 892024: 812025: 72
Capitaluri proprii 20253,1 mil. lei+14,7% față de anul anterior2020: 3.772.9182021: 3.801.0282022: 3.266.7582023: 3.663.9082024: 2.666.6202025: 3.059.725
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.8 mil.2020: 4,5 mil. lei4,5 mil.20202021: 6 mil. lei6 mil.20212022: 6,4 mil. lei6,4 mil.20222023: 7,7 mil. lei7,7 mil.20232024: 4,8 mil. lei4,8 mil.20242025: 6,8 mil. lei6,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,6%-5,5%9,7%2020: 3,5%3,5%20202021: 3,4%3,4%20212022: 9,7%9,7%20222023: 5,4%5,4%20232024: -20,6%-20,6%20242025: 5,8%5,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=130

Cifra de afaceri: +41,3% față de anul anterior.Marjă netă 5,8% · +26,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,7 mil. lei
20253,1 mil. lei

Datorii raportate

20241,1 mil. lei
2025979 K lei

Disponibilități bănești

2024207,3 K lei
2025648,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7,7 mil. lei4,8 mil. lei6,8 mil. lei+41,3% față de anul anterior
Rezultat net418,6 K lei-997,3 K lei393,1 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii3,7 mil. lei2,7 mil. lei3,1 mil. lei+14,7% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei1,1 mil. lei979 K lei-10,2% față de anul anterior
Creanțe531,5 K lei417,5 K lei458,3 K lei+9,8% față de anul anterior
Angajați898172-11,1% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,8%-20,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=130) · 2024: 1,4% (n=167)

Rezultat / active (A+B)9,7%-26,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=143) · 2024: 0,7% (n=184)

Rezultat / capitaluri proprii12,8%-37,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,8% (n=125) · 2024: 6,4% (n=150)

Vânzări per angajat94.899 lei59.679 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 154.473 lei (n=120) · 2024: 114.718 lei (n=160)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)75,9%71%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,7% (n=143) · 2024: 44,2% (n=184)

Datorii / active (A+B)24,3%29%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 52,9% (n=143) · 2024: 53,6% (n=184)

Ponderea activelor imobilizate72,5%83,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,4% (n=143) · 2024: 28,8% (n=184)

Active circulante / datorii totale1,13×0,57×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,23× (n=151) · 2024: 1,16× (n=193)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări24,1 zile31,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 71,1 zile (n=130) · 2024: 68,6 zile (n=166)

Stocuri în zile de vânzări0,1 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 41,7 zile (n=111) · 2024: 46,5 zile (n=146)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.832.718
Rezultat net
393.105
Angajați
72
Datorii
978.993
Active imobilizate
2.924.800
Active circulante
1.108.451
Capitaluri proprii
3.059.725
Venituri totale
6.893.169
Cheltuieli totale
6.413.754
Stocuri
2.002
Creanțe
458.264
Casă și conturi la bănci
648.185
Cheltuieli în avans
5.467
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.833.973
Rezultat net
-997.288
Angajați
81
Datorii
1.090.383
Active imobilizate
3.132.243
Active circulante
624.760
Capitaluri proprii
2.666.620
Venituri totale
4.835.725
Cheltuieli totale
5.833.013
Stocuri
—
Creanțe
417.484
Casă și conturi la bănci
207.276
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.694.678
Rezultat net
418.578
Angajați
89
Datorii
1.290.776
Active imobilizate
3.314.511
Active circulante
1.640.173
Capitaluri proprii
3.663.908
Venituri totale
7.718.245
Cheltuieli totale
7.209.050
Stocuri
55.648
Creanțe
531.471
Casă și conturi la bănci
1.053.054
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.434.090
Rezultat net
623.811
Angajați
88
Datorii
1.917.478
Active imobilizate
3.478.038
Active circulante
1.697.614
Capitaluri proprii
3.266.758
Venituri totale
6.468.823
Cheltuieli totale
5.682.594
Stocuri
158.427
Creanțe
725.150
Casă și conturi la bănci
814.037
Cheltuieli în avans
8.584
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.950.505
Rezultat net
204.694
Angajați
92
Datorii
523.220
Active imobilizate
2.778.042
Active circulante
1.546.206
Capitaluri proprii
3.801.028
Venituri totale
5.964.241
Cheltuieli totale
5.707.425
Stocuri
—
Creanțe
709.181
Casă și conturi la bănci
837.025
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.518.674
Rezultat net
159.494
Angajați
87
Datorii
454.127
Active imobilizate
2.636.040
Active circulante
1.591.005
Capitaluri proprii
3.772.918
Venituri totale
4.556.803
Cheltuieli totale
4.362.112
Stocuri
—
Creanțe
1.013.721
Casă și conturi la bănci
577.284
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.750
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-05-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-31186.086 lei150.894 lei24.444 lei1.096 lei9.652 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18695474
Număr de înregistrare
J2008001027240
Înmatriculare
28 mai 2008
EUID
ROONRC.J2008001027240
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUMINIŞULUI 6A Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str LUMINIŞULUI 6A Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
28 mai 2008
Înregistrare fiscală
12 mai 2025
Telefon
0362418919 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PRINCIPI SILVANO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ORMATECH SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 28.05.2008
Înregistrare fiscală
24 mai 2006
Număr registrul comerțului
J2008001027240
Cod CAEN
1520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0362418919 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. LUMINIŞULUI, NR.6A
Cod poștal fiscal
430333
Strada sediului
Str. Luminişului
Numărul sediului
6A
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430333
Strada domiciliului fiscal
Str. Luminişului
Numărul domiciliului fiscal
6A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430333

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 iunie 2006
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2016
Actualizare TVA la încasare
1 noiembrie 2016
Publicare TVA la încasare
2 noiembrie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 1520 Rev. 3Fabricarea încălțămintei

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 1520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI