Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ORTHO CLINIC VISA S.R.L.

ORTHO CLINIC VISA S.R.L.

CUI 34413141 · SRL· Municipiul Deva

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ORTHO CLINIC VISA S.R.L. are sediul în Municipiul Deva. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-22,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 240,3 K lei, față de 308,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,3%

Marja netă calculată este 1,3% în 2025, față de 4,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-52,5%

Datoriile raportate sunt 16,5 K lei în 2025, față de 34,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025240,3 K lei-22,2% față de anul anterior2022: 277.2582023: 296.1732024: 308.8722025: 240.307
Rezultat net 20253,2 K lei-78% față de anul anterior2022: 10.1302023: 59.7102024: 14.3502025: 3.158
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025398,5 K lei-21% față de anul anterior2022: 663.6722023: 654.6332024: 504.4462025: 398.533
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0154 K309 K2022: 277,3 K lei277,3 K20222023: 296,2 K lei296,2 K20232024: 308,9 K lei308,9 K20242025: 240,3 K lei240,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,8%39,7%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112022: 3,7%3,7%20222023: 20,2%20,2%20232024: 4,6%4,6%20242025: 1,3%1,3%2025

Cifra de afaceri: -22,2% față de anul anterior. Marja netă: 1,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii398,5 K lei-21% față de anul anterior
Datorii16,5 K lei-52,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri296,2 K lei308,9 K lei240,3 K lei-22,2% față de anul anterior
Rezultat net59,7 K lei14,4 K lei3,2 K lei-78% față de anul anterior
Capitaluri proprii654,6 K lei504,4 K lei398,5 K lei-21% față de anul anterior
Datorii4,9 K lei34,8 K lei16,5 K lei-52,5% față de anul anterior
Creanțe4 K lei4 K lei710 lei-82,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,3%39,7%n=11.2114,6%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)115,5%61,4%n=9.06793,5%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)4,8%35,2%n=9.0676,5%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31,3%31,1%n=9.06735,9%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,9%42%n=9.0652,7%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0,8%99,2%n=10.6832,8%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii14,34×2,09×n=11.9519,93×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,06 zile98,48 zilen=10.1444,67 zile60,53 zilen=9.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360324,15 zile2,42 zilen=3.552252,19 zile2,36 zilen=3.375
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați240.307 lei256.476 lein=8.361308.872 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
240.307
Rezultat net
3.158
Angajați
1
Datorii
16.534
Active imobilizate
107.902
Active circulante
237.165
Capitaluri proprii
398.533
Venituri totale
240.307
Cheltuieli totale
230.300
Stocuri
216.375
Creanțe
710
Casă și conturi la bănci
20.080
Cheltuieli în avans
70.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
308.872
Rezultat net
14.350
Angajați
1
Datorii
34.825
Active imobilizate
193.393
Active circulante
345.878
Capitaluri proprii
504.446
Venituri totale
308.872
Cheltuieli totale
286.369
Stocuri
216.375
Creanțe
4.003
Casă și conturi la bănci
125.500
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.173
Rezultat net
59.710
Angajați
1
Datorii
4.900
Active imobilizate
274.528
Active circulante
385.005
Capitaluri proprii
654.633
Venituri totale
296.173
Cheltuieli totale
233.650
Stocuri
216.375
Creanțe
4.004
Casă și conturi la bănci
164.626
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
277.258
Rezultat net
10.130
Angajați
1
Datorii
3.665
Active imobilizate
433.683
Active circulante
233.654
Capitaluri proprii
663.672
Venituri totale
277.258
Cheltuieli totale
261.515
Stocuri
89.412
Creanțe
137.000
Casă și conturi la bănci
7.242
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-04-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34413141
Număr de înregistrare
J20/355/2015
Înmatriculare
24 aprilie 2015
EUID
ROONRC.J20/355/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIHAIL SADOVEANU 54B Municipiul Deva Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MIHAIL SADOVEANU 54B Deva HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 aprilie 2015
Înregistrare fiscală
24 septembrie 2022
Telefon
0721366653 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CRISTUŢ SIMONA
administrator
MELINCOVICI CĂLIN-STOIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ORTHO CLINIC VISA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.04.2015
Înregistrare fiscală
24 aprilie 2015
Număr registrul comerțului
J20/355/2015
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
0721366653 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, STR. MIHAIL SADOVEANU, NR.54B
Strada sediului
Str. Mihail Sadoveanu
Numărul sediului
54B
Localitatea sediului
Mun. Deva
Județul sediului
HUNEDOARA
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihail Sadoveanu
Numărul domiciliului fiscal
54B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Deva
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8610 Rev. 2Activități de asistență spitalicească

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul DevaCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI