Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OTEL VALAH TRADITIONAL S.R.L.

OTEL VALAH TRADITIONAL S.R.L.

CUI 42845353 · SRL· Sat Ulmi, Comuna Ulmi

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

OTEL VALAH TRADITIONAL S.R.L. are sediul în Sat Ulmi, Comuna Ulmi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+483,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 42,4 K lei, față de 7,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut50,1%

Marja netă calculată este 50,1% în 2025, față de -268,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202542,4 K lei+483,6% față de anul anterior2020: 29.3702021: 38.9672022: 40.5242023: 39.1142024: 7.2582025: 42.356
Rezultat net 202521,2 K lei+208,7% față de anul anterior2020: 2.3602021: 2.1622022: 10.1192023: 9512024: -19.5012025: 21.201
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202517,5 K lei+571,5% față de anul anterior2020: 2.5602021: 4.7222022: 14.8402023: 15.7912024: -3.7102025: 17.492
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate021 K42 K2020: 29,4 K lei29,4 K20202021: 39 K lei39 K20212022: 40,5 K lei40,5 K20222023: 39,1 K lei39,1 K20232024: 7,3 K lei7,3 K20242025: 42,4 K lei42,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-268,7%-109,3%50,1%2020: 8%8%20202021: 5,5%5,5%20212022: 25%25%20222023: 2,4%2,4%20232024: -268,7%-268,7%20242025: 50,1%50,1%2025

Cifra de afaceri: +483,6% față de anul anterior. Marja netă: 50,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii17,5 K lei+571,5% față de anul anterior
Datorii10,7 K lei+76,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri39,1 K lei7,3 K lei42,4 K lei+483,6% față de anul anterior
Rezultat net951 lei-19,5 K lei21,2 K lei+208,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii15,8 K lei-3,7 K lei17,5 K lei+571,5% față de anul anterior
Datorii13,9 K lei6 K lei10,7 K lei+76,8% față de anul anterior
Creanțe——465 leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri50,1%-268,7%—
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)62,1%-9,7%—
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)37,9%15,8%—
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)90,1%88,7%—
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)75,3%-51,2%—
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive121,2%——
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,26×0,71×0,9×n=21
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603,95 zile——
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,25 zile1,49 zile—

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.356
Rezultat net
21.201
Angajați
—
Datorii
10.656
Active imobilizate
25.350
Active circulante
2.798
Capitaluri proprii
17.492
Venituri totale
44.836
Cheltuieli totale
22.511
Stocuri
30
Creanțe
465
Casă și conturi la bănci
2.303
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.258
Rezultat net
-19.501
Angajați
—
Datorii
6.026
Active imobilizate
33.800
Active circulante
4.308
Capitaluri proprii
-3.710
Venituri totale
7.260
Cheltuieli totale
26.761
Stocuri
30
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.278
Cheltuieli în avans
500
Venituri în avans
36.292
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.114
Rezultat net
951
Angajați
—
Datorii
13.925
Active imobilizate
—
Active circulante
29.716
Capitaluri proprii
15.791
Venituri totale
39.144
Cheltuieli totale
37.480
Stocuri
30
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
29.686
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.524
Rezultat net
10.119
Angajați
—
Datorii
3.435
Active imobilizate
—
Active circulante
18.275
Capitaluri proprii
14.840
Venituri totale
40.524
Cheltuieli totale
29.371
Stocuri
30
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
18.245
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.967
Rezultat net
2.162
Angajați
—
Datorii
12.531
Active imobilizate
—
Active circulante
17.253
Capitaluri proprii
4.722
Venituri totale
39.217
Cheltuieli totale
36.019
Stocuri
4.944
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
12.309
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.370
Rezultat net
2.360
Angajați
—
Datorii
367
Active imobilizate
—
Active circulante
2.927
Capitaluri proprii
2.560
Venituri totale
29.371
Cheltuieli totale
26.129
Stocuri
30
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.897
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-11-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-10-09

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-08-28Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-11-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-10-09
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-10-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42845353
Număr de înregistrare
J15/729/2020
Înmatriculare
29 iulie 2020
EUID
ROONRC.J15/729/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
Principală 66 Sat Ulmi, Comuna Ulmi Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str Principală 66 Ulmi DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
9 octombrie 2025
Înregistrare fiscală
10 octombrie 2025
Telefon
0731541782 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IAMANDI CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OTEL VALAH TRADITIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 09.10.2025
Înregistrare fiscală
29 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J15/729/2020
Cod CAEN
2571
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0731541782 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT ULMI COM. ULMI, STR. PRINCIPALĂ, NR.66
Cod poștal fiscal
137455
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
66
Localitatea sediului
Sat Ulmi Com. Ulmi
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137455
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
66
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ulmi Com. Ulmi
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137455

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
7 noiembrie 2025
Publicarea deciziei
7 noiembrie 2025

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Unitatea Militara 026551 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Cutite (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

28 august 2024Achiziție directă

Comanda 185

Autoritate: Unitatea Militara 02655

CPV 39241100-4 — Cutite (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39241100-4

Vezi detaliile atribuirii →
43.550 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 2341 Rev. 2Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental

CAEN 2342 Rev. 2Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică

CAEN 2561 Rev. 2Tratarea și acoperirea metalelor

CAEN 2571 Rev. 2Fabricarea produselor de tăiat

CAEN 2572 Rev. 2Fabricarea articolelor de feronerie

CAEN 2573 Rev. 2Fabricarea uneltelor

CAEN 2592 Rev. 2Fabricarea ambalajelor ușoare din metal

CAEN 2593 Rev. 2Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri

CAEN 2599 Rev. 2Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Ulmi, Comuna UlmiCAEN 2571
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI