Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OVZEK SULTANA CONCEPT S.R.L.

OVZEK SULTANA CONCEPT S.R.L.

CUI 40618559 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

OVZEK SULTANA CONCEPT S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-39,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 2,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,8%

Marja netă calculată este 4,8% în 2025, față de 22,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-59,4%

Datoriile raportate sunt 74,1 K lei în 2025, față de 182,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei-39,6% față de anul anterior2020: 917.7132021: 1.261.6462023: 2.298.1042024: 2.071.0302025: 1.250.274
Rezultat net 202560,6 K lei-86,9% față de anul anterior2020: 304.4922021: 652.2222023: 1.216.8062024: 463.8212025: 60.584
Angajați 20259+0% față de anul anterior2020: 152021: 72023: 102024: 92025: 9
Capitaluri proprii 202520,8 K lei-98,1% față de anul anterior2020: 304.6922021: 956.9142023: 157.2382024: 1.071.0822025: 20.824
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 917,7 K lei917,7 K20202021: 1,3 mil. lei1,3 mil.20212023: 2,3 mil. lei2,3 mil.20232024: 2,1 mil. lei2,1 mil.20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%26,5%52,9%Mediana sectorului (2025): 1,1% · n=39472020: 33,2%33,2%20202021: 51,7%51,7%20212023: 52,9%52,9%20232024: 22,4%22,4%20242025: 4,8%4,8%2025

Cifra de afaceri: -39,6% față de anul anterior. Marja netă: 4,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii20,8 K lei-98,1% față de anul anterior
Datorii74,1 K lei-59,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,3 mil. lei2,1 mil. lei1,3 mil. lei-39,6% față de anul anterior
Rezultat net1,2 mil. lei463,8 K lei60,6 K lei-86,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii157,2 K lei1,1 mil. lei20,8 K lei-98,1% față de anul anterior
Datorii3,1 mil. lei182,4 K lei74,1 K lei-59,4% față de anul anterior
Creanțe3,1 mil. lei1,2 mil. lei47,5 K lei-96% față de anul anterior
Angajați1099+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,8%1,1%n=3.94722,4%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)21,9%5,3%n=3.69085,5%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)78,1%88,7%n=3.69014,5%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)9,1%37,7%n=3.6900,4%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)63,8%0,4%n=3.69037%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive290,9%48,5%n=2.63743,3%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,16×0,59×n=4.8266,85×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36013,67 zile18,61 zilen=3.663203,84 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36010,5 zile16,61 zilen=3.4540,7 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați138.919 lei171.255 lein=3.365230.114 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.250.274
Rezultat net
60.584
Angajați
9
Datorii
74.126
Active imobilizate
8.626
Active circulante
86.324
Capitaluri proprii
20.824
Venituri totale
1.251.956
Cheltuieli totale
1.180.106
Stocuri
36.465
Creanțe
47.470
Casă și conturi la bănci
2.389
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.071.030
Rezultat net
463.821
Angajați
9
Datorii
182.356
Active imobilizate
4.439
Active circulante
1.248.999
Capitaluri proprii
1.071.082
Venituri totale
2.072.785
Cheltuieli totale
1.480.649
Stocuri
4.000
Creanțe
1.172.681
Casă și conturi la bănci
72.318
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.298.104
Rezultat net
1.216.806
Angajați
10
Datorii
3.072.797
Active imobilizate
4.439
Active circulante
3.225.596
Capitaluri proprii
157.238
Venituri totale
2.298.199
Cheltuieli totale
1.058.340
Stocuri
42.969
Creanțe
3.068.623
Casă și conturi la bănci
114.004
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.261.646
Rezultat net
652.222
Angajați
7
Datorii
371.682
Active imobilizate
1.921
Active circulante
1.326.675
Capitaluri proprii
956.914
Venituri totale
1.261.646
Cheltuieli totale
596.808
Stocuri
26.893
Creanțe
1.195.066
Casă și conturi la bănci
104.716
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
917.713
Rezultat net
304.492
Angajați
15
Datorii
538.170
Active imobilizate
3.568
Active circulante
839.294
Capitaluri proprii
304.692
Venituri totale
979.827
Cheltuieli totale
666.520
Stocuri
8.498
Creanțe
4.874
Casă și conturi la bănci
825.922
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40618559
Număr de înregistrare
J2019000611037
Înmatriculare
11 februarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000611037
Formă juridică
SRL
Sediu social
IANCU DE HUNEDOARA 5 A7 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str IANCU DE HUNEDOARA 5 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 februarie 2019
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MANEA GEORGIANA-MĂDĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OVZEK SULTANA CONCEPT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2019
Înregistrare fiscală
11 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000611037
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. IANCU DE HUNEDOARA, NR.5, BIROUL 1, BL.A7, SC.A, ET.2, AP.5
Cod poștal fiscal
110432
Strada sediului
Str. Iancu de Hunedoara
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110432
Detalii sediu
Biroul 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Iancu de Hunedoara
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110432
Detalii domiciliu fiscal
Biroul 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 5611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI