Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OXYTHERAPY SRL

OXYTHERAPY SRL

CUI 37683093 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

OXYTHERAPY SRL are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+281,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 187,2 K lei, față de 49,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,3%

Marja netă calculată este 9,3% în 2025, față de -127,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-2,3%

Datoriile raportate sunt 588,5 K lei în 2025, față de 602,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025187,2 K lei+281,1% față de anul anterior2020: 54.8002021: 137.8672022: 45.2682023: 19.9502024: 49.1102025: 187.170
Rezultat net 202517,4 K leiTrecere pe profit2020: -56.4362021: -3.2992022: -114.1372023: -134.5792024: -62.5882025: 17.411
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-348,4 K leiDeficit de capital redus cu 4,8%2020: -51.1792021: -54.4782022: -168.6152023: -303.1942024: -365.7832025: -348.371
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate094 K187 K2020: 54,8 K lei54,8 K20202021: 137,9 K lei137,9 K20212022: 45,3 K lei45,3 K20222023: 20 K lei20 K20232024: 49,1 K lei49,1 K20242025: 187,2 K lei187,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-674,6%-332,6%9,3%2020: -103%-103%20202021: -2,4%-2,4%20212022: -252,1%-252,1%20222023: -674,6%-674,6%20232024: -127,4%-127,4%20242025: 9,3%9,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,6% · n=1.561

Cifra de afaceri: +281,1% față de anul anterior.Marjă netă 9,3% · +136,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-365,8 K lei
2025-348,4 K lei

Datorii raportate

2024602,1 K lei
2025588,5 K lei

Disponibilități bănești

202410,3 K lei
202579,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri20 K lei49,1 K lei187,2 K lei+281,1% față de anul anterior
Rezultat net-134,6 K lei-62,6 K lei17,4 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-303,2 K lei-365,8 K lei-348,4 K leiDeficit de capital redus cu 4,8%
Datorii572,6 K lei602,1 K lei588,5 K lei-2,3% față de anul anterior
Creanțe—13,5 K lei43 lei-99,7% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă9,3%-127,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,6% (n=1.561) · 2024: 1,8% (n=2.387)

Rezultat / active (A+B)7,3%-26,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=1.260) · 2024: 0% (n=1.933)

Vânzări per angajat187.170 lei49.110 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 95.551 lei (n=1.020) · 2024: 82.880 lei (n=1.649)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-145,1%-154,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 0,8% (n=1.261) · 2024: -4,7% (n=1.934)

Datorii / active (A+B)245,1%254,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 95% (n=1.261) · 2024: 97,4% (n=1.934)

Ponderea activelor imobilizate66,8%89,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,4% (n=1.261) · 2024: 55,4% (n=1.934)

Active circulante / datorii totale0,14×0,04×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,4× (n=1.995) · 2024: 0,37× (n=3.011)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,1 zile98,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 22,1 zile (n=1.224) · 2024: 23,2 zile (n=1.775)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.170
Rezultat net
17.411
Angajați
1
Datorii
588.475
Active imobilizate
160.279
Active circulante
79.825
Capitaluri proprii
-348.371
Venituri totale
187.170
Cheltuieli totale
166.443
Stocuri
—
Creanțe
43
Casă și conturi la bănci
79.782
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.110
Rezultat net
-62.588
Angajați
1
Datorii
602.063
Active imobilizate
212.426
Active circulante
23.756
Capitaluri proprii
-365.783
Venituri totale
49.110
Cheltuieli totale
111.698
Stocuri
—
Creanțe
13.494
Casă și conturi la bănci
10.262
Cheltuieli în avans
98
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.950
Rezultat net
-134.579
Angajați
1
Datorii
572.628
Active imobilizate
267.831
Active circulante
994
Capitaluri proprii
-303.194
Venituri totale
19.952
Cheltuieli totale
154.531
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
994
Cheltuieli în avans
609
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.268
Rezultat net
-114.137
Angajați
1
Datorii
534.750
Active imobilizate
323.235
Active circulante
42.608
Capitaluri proprii
-168.615
Venituri totale
45.268
Cheltuieli totale
158.723
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
42.608
Cheltuieli în avans
292
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
137.867
Rezultat net
-3.299
Angajați
1
Datorii
528.273
Active imobilizate
405.606
Active circulante
67.795
Capitaluri proprii
-54.478
Venituri totale
137.868
Cheltuieli totale
140.527
Stocuri
—
Creanțe
1.086
Casă și conturi la bănci
66.709
Cheltuieli în avans
394
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.800
Rezultat net
-56.436
Angajați
1
Datorii
186.479
Active imobilizate
124.035
Active circulante
10.545
Capitaluri proprii
-51.179
Venituri totale
54.865
Cheltuieli totale
110.925
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
10.545
Cheltuieli în avans
720
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37683093
Număr de înregistrare
J32/788/2017
Înmatriculare
30 mai 2017
EUID
ROONRC.J32/788/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
ANTON PANN 11 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ANTON PANN 11 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 mai 2017
Înregistrare fiscală
22 martie 2023
Telefon
-

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RUSU SEBASTIAN ODERAY

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OXYTHERAPY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.05.2017
Înregistrare fiscală
31 mai 2017
Număr registrul comerțului
J32/788/2017
Cod CAEN
9604
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
-
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. ANTON PANN, NR.11, AP.2
Cod poștal fiscal
550378
Strada sediului
Str. Anton Pann
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550378
Strada domiciliului fiscal
Str. Anton Pann
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550378

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

CAEN 9604 Rev. 2Activități de întreținere corporală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 9604
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI