Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/OZUNCA INVESTMENTS S.R.L.

OZUNCA INVESTMENTS S.R.L.

CUI 43627438 · SRL· Oraş Otopeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

OZUNCA INVESTMENTS S.R.L. are sediul în Oraş Otopeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-95,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 12,6 K lei, față de 280,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-124,5%

Marja netă calculată este -124,5% în 2025, față de 20,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+3,3%

Datoriile raportate sunt 474,8 K lei în 2025, față de 459,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
48/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202512,6 K lei-95,5% față de anul anterior2021: 398.6392022: 512.3332023: 417.9812024: 280.3762025: 12.605
Rezultat net 2025-15,7 K lei-127,4% față de anul anterior2021: 12.5222022: -161.3592023: -108.3702024: 57.2722025: -15.687
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025-215,1 K lei-7,9% față de anul anterior2021: 13.0222022: -148.3372023: -256.7072024: -199.4352025: -215.122
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0256 K512 K2021: 398,6 K lei398,6 K20212022: 512,3 K lei512,3 K20222023: 418 K lei418 K20232024: 280,4 K lei280,4 K20242025: 12,6 K lei12,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-124,5%-52%20,4%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=49672021: 3,1%3,1%20212022: -31,5%-31,5%20222023: -25,9%-25,9%20232024: 20,4%20,4%20242025: -124,5%-124,5%2025

Cifra de afaceri: -95,5% față de anul anterior. Marja netă: -124,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-215,1 K lei-7,9% față de anul anterior
Datorii474,8 K lei+3,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri418 K lei280,4 K lei12,6 K lei-95,5% față de anul anterior
Rezultat net-108,4 K lei57,3 K lei-15,7 K lei-127,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-256,7 K lei-199,4 K lei-215,1 K lei-7,9% față de anul anterior
Datorii718,2 K lei459,5 K lei474,8 K lei+3,3% față de anul anterior
Creanțe372,4 K lei237,6 K lei239,2 K lei+0,7% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-124,5%4,6%n=4.96720,4%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-82,9%22,4%n=4.758-76,7%30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)182,9%67,2%n=4.758176,7%59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,9%61,4%n=4.7588,2%58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-6%0,5%n=4.75422%1,5%n=4.604
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,5×0,58×n=6.2980,52×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606.830,32 zile35,76 zilen=4.415305,07 zile35,45 zilen=4.304
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—151.923 lein=3.057280.376 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.605
Rezultat net
-15.687
Angajați
—
Datorii
474.764
Active imobilizate
20.561
Active circulante
239.081
Capitaluri proprii
-215.122
Venituri totale
12.605
Cheltuieli totale
28.292
Stocuri
—
Creanțe
239.156
Casă și conturi la bănci
-75
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.376
Rezultat net
57.272
Angajați
1
Datorii
459.454
Active imobilizate
21.321
Active circulante
238.698
Capitaluri proprii
-199.435
Venituri totale
464.376
Cheltuieli totale
366.876
Stocuri
—
Creanțe
237.594
Casă și conturi la bănci
1.104
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
417.981
Rezultat net
-108.370
Angajați
1
Datorii
718.184
Active imobilizate
18.054
Active circulante
443.423
Capitaluri proprii
-256.707
Venituri totale
417.984
Cheltuieli totale
522.175
Stocuri
37.868
Creanțe
372.417
Casă și conturi la bănci
33.138
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
512.333
Rezultat net
-161.359
Angajați
—
Datorii
371.603
Active imobilizate
25.652
Active circulante
197.614
Capitaluri proprii
-148.337
Venituri totale
512.406
Cheltuieli totale
670.604
Stocuri
3.057
Creanțe
116.574
Casă și conturi la bănci
77.983
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
398.639
Rezultat net
12.522
Angajați
1
Datorii
223.999
Active imobilizate
14.623
Active circulante
222.398
Capitaluri proprii
13.022
Venituri totale
398.639
Cheltuieli totale
382.211
Stocuri
5.468
Creanțe
128.120
Casă și conturi la bănci
88.810
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

48/ 100Atenție moderată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-03-14; reactivare la 2023-07-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-07-16
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 96% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 4 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-03-14; reactivare la 2023-07-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-07-16
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 96% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-02-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43627438
Număr de înregistrare
J2024001289237
Înmatriculare
19 februarie 2024
EUID
ROONRC.J2024001289237
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŢEBEA 5 Oraş Otopeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ŢEBEA 5 Oraş Otopeni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
19 februarie 2024
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0740018120 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEGOIȚĂ ANGELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
OZUNCA INVESTMENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 19.02.2024
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2021
Număr registrul comerțului
J2024001289237
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0740018120 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, STR. ŢEBEA, NR.5
Cod poștal fiscal
75100
Strada sediului
Str. Ţebea
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Orş. Otopeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
75100
Strada domiciliului fiscal
Str. Ţebea
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Otopeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
75100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
19 iulie 2023
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2021
Perioada 2: TVA până la
14 martie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
3 aprilie 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
14 martie 2023
Reactivare
16 iulie 2023
Publicarea deciziei
14 martie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş OtopeniCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI