Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PACOPA SRL

PACOPA SRL

CUI 3932181 · SRL· Municipiul Piatra Neamţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PACOPA SRL are sediul în Municipiul Piatra Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+80,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 99,6 K lei, față de 55,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,8%

Marja netă calculată este 10,8% în 2025, față de 2,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-35,9%

Datoriile raportate sunt 5,6 K lei în 2025, față de 8,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202599,6 K lei+80,4% față de anul anterior2022: 28.6002023: 48.3502024: 55.2002025: 99.555
Rezultat net 202510,8 K lei+786% față de anul anterior2022: 3.7392023: 522024: 1.2142025: 10.756
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025136,3 K lei+8,6% față de anul anterior2022: 124.2942023: 124.3462024: 125.5602025: 136.315
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate050 K100 K2022: 28,6 K lei28,6 K20222023: 48,4 K lei48,4 K20232024: 55,2 K lei55,2 K20242025: 99,6 K lei99,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,5%17%2022: 13,1%13,1%20222023: 0,1%0,1%20232024: 2,2%2,2%20242025: 10,8%10,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 17% · n=7.353

Cifra de afaceri: +80,4% față de anul anterior.Marjă netă 10,8% · +8,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024125,6 K lei
2025136,3 K lei

Datorii raportate

20248,7 K lei
20255,6 K lei

Disponibilități bănești

20247,8 K lei
202512,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri48,4 K lei55,2 K lei99,6 K lei+80,4% față de anul anterior
Rezultat net52 lei1,2 K lei10,8 K lei+786% față de anul anterior
Capitaluri proprii124,3 K lei125,6 K lei136,3 K lei+8,6% față de anul anterior
Datorii4 K lei8,7 K lei5,6 K lei-35,9% față de anul anterior
Creanțe11,7 K lei15,7 K lei13,3 K lei-15,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,8%2,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 17% (n=7.353) · 2024: 17,4% (n=7.159)

Rezultat / active (A+B)5,7%0,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15,1% (n=5.106) · 2024: 15,5% (n=4.832)

Rezultat / capitaluri proprii7,9%1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 85% (n=6.271) · 2024: 70,5% (n=6.111)

Vânzări per angajat99.555 lei55.200 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 160.092 lei (n=4.609) · 2024: 145.600 lei (n=4.625)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)72,6%60%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,9% (n=5.108) · 2024: 56,7% (n=4.834)

Datorii / active (A+B)3%4,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,9% (n=5.108) · 2024: 40,7% (n=4.834)

Ponderea activelor imobilizate86,3%88,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,8% (n=5.108) · 2024: 14,4% (n=4.834)

Active circulante / datorii totale4,59×2,76×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,41× (n=8.802) · 2024: 1,73× (n=8.360)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări47,9 zile102,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 62,3 zile (n=6.511) · 2024: 53 zile (n=6.140)

Stocuri în zile de vânzări1,5 zile4,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,5 zile (n=2.336) · 2024: 3,3 zile (n=2.278)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.555
Rezultat net
10.756
Angajați
1
Datorii
5.601
Active imobilizate
162.052
Active circulante
25.730
Capitaluri proprii
136.315
Venituri totale
128.546
Cheltuieli totale
116.811
Stocuri
413
Creanțe
13.250
Casă și conturi la bănci
12.067
Cheltuieli în avans
359
Venituri în avans
46.225
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.200
Rezultat net
1.214
Angajați
1
Datorii
8.739
Active imobilizate
185.038
Active circulante
24.113
Capitaluri proprii
125.560
Venituri totale
93.433
Cheltuieli totale
91.666
Stocuri
635
Creanțe
15.650
Casă și conturi la bănci
7.828
Cheltuieli în avans
359
Venituri în avans
75.211
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.350
Rezultat net
52
Angajați
1
Datorii
4.007
Active imobilizate
214.024
Active circulante
27.414
Capitaluri proprii
124.346
Venituri totale
79.837
Cheltuieli totale
79.311
Stocuri
100
Creanțe
11.700
Casă și conturi la bănci
15.614
Cheltuieli în avans
359
Venituri în avans
113.444
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.600
Rezultat net
3.739
Angajați
1
Datorii
2.487
Active imobilizate
243.010
Active circulante
28.367
Capitaluri proprii
124.294
Venituri totale
151.470
Cheltuieli totale
147.451
Stocuri
4.583
Creanțe
10.800
Casă și conturi la bănci
12.984
Cheltuieli în avans
334
Venituri în avans
144.930
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-21Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-05-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

5 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3932181
Număr de înregistrare
J27/955/1993
Înmatriculare
28 aprilie 1993
EUID
ROONRC.J27/955/1993
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ANA IPATESCU 13 A.11 Municipiul Piatra Neamţ Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ANA IPATESCU 13 Piatra Neamţ NEAMŢ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 mai 1993
Înregistrare fiscală
19 octombrie 2016
Telefon
0744896604 · Firme cu același număr
Fax
0333402837

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RUGINĂ CORNELIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PACOPA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.05.1993
Înregistrare fiscală
14 mai 1993
Număr registrul comerțului
J27/955/1993
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0333402837 · Firme cu același număr
Fax
0333402837 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. ANA IPĂTESCU, NR.13, BL.A.11, AP.11
Cod poștal fiscal
610252
Strada sediului
Str. Ana Ipătescu
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Piatra Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
610252
Strada domiciliului fiscal
Str. Ana Ipătescu
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piatra Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
610252

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
31 martie 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (5) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA PIATRA NEAMT3 din 5 înregistrări (60%) · Vezi relația

Scoala cu cls. I- VIII Nr. 1 Zanesti jud. Neamt1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE BISERICANI1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de formare profesionala (Rev.2)5 din 5 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

21 noiembrie 2025Achiziție directă

Servicii de formare profesionala

Autoritate: Scoala cu cls. I- VIII Nr. 1 Zanesti jud. Neamt

CPV 80530000-8 — Servicii de formare profesionala (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 80530000-8

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
18 noiembrie 2025Achiziție directă

Servicii de formare profesionala (Rev.2)

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA PIATRA NEAMT

CPV 80530000-8 — Servicii de formare profesionala (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 80530000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.100 leiValoare publicată
6 mai 2025Achiziție directă

formare profesionala agent de securitate

Autoritate: SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE BISERICANI

CPV 80530000-8 — Servicii de formare profesionala (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 80530000-8

Vezi detaliile atribuirii →
3.200 leiValoare publicată
7 noiembrie 2024Achiziție directă

Pregatire continua anuala conform H.G. 301/2012

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA PIATRA NEAMT

CPV 80530000-8 — Servicii de formare profesionala (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 80530000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.550 leiValoare publicată
4 noiembrie 2024Achiziție directă

Servicii de formare profesionala (Rev.2)

Autoritate: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA PIATRA NEAMT

CPV 80530000-8 — Servicii de formare profesionala (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 80530000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.550 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 3250 Rev. 2Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7810 Rev. 2Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 7911 Rev. 2Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8553 Rev. 2Școli de conducere (pilotaj)

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

CAEN 9313 Rev. 2Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

CAEN 9604 Rev. 2Activități de întreținere corporală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul Piatra NeamţStrada Ana IpatescuCAEN 8559
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI