Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PANAMICOM SRL

PANAMICOM SRL

CUI 5113426 · SRL· Municipiul Bacău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PANAMICOM SRL are sediul în Municipiul Bacău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 130,8 K lei, față de 115,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-50,6%

Marja netă calculată este -50,6% în 2025, față de -56,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.033%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025130,8 K lei+13,6% față de anul anterior2020: 63.6792021: 65.8312022: 83.5612023: 107.2202024: 115.1612025: 130.816
Rezultat net 2025-66,2 K leiPierdere majorată cu 2,2%2020: -24.9282021: -46.0522022: -48.3662023: -60.7622024: -64.8202025: -66.219
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-408,1 K leiDeficit de capital majorat cu 19,4%2020: -121.8502021: -167.9022022: -216.2552023: -277.0162024: -341.8372025: -408.056
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate065 K131 K2020: 63,7 K lei63,7 K20202021: 65,8 K lei65,8 K20212022: 83,6 K lei83,6 K20222023: 107,2 K lei107,2 K20232024: 115,2 K lei115,2 K20242025: 130,8 K lei130,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-70%-33,6%2,7%2020: -39,1%-39,1%20202021: -70%-70%20212022: -57,9%-57,9%20222023: -56,7%-56,7%20232024: -56,3%-56,3%20242025: -50,6%-50,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=2.364

Cifra de afaceri: +13,6% față de anul anterior.Marjă netă -50,6% · +5,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-341,8 K lei
2025-408,1 K lei

Datorii raportate

2024416,9 K lei
2025464,2 K lei

Disponibilități bănești

20244,5 K lei
20252,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri107,2 K lei115,2 K lei130,8 K lei+13,6% față de anul anterior
Rezultat net-60,8 K lei-64,8 K lei-66,2 K leiPierdere majorată cu 2,2%
Capitaluri proprii-277 K lei-341,8 K lei-408,1 K leiDeficit de capital majorat cu 19,4%
Datorii356,7 K lei416,9 K lei464,2 K lei+11,3% față de anul anterior
Creanțe—843 lei9,6 K lei+1.033% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-50,6%-56,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.364) · 2024: 2,8% (n=2.780)

Rezultat / active (A+B)-118%-86,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=2.103) · 2024: 6,9% (n=2.382)

Vânzări per angajat65.408 lei57.581 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 500.728 lei (n=1.901) · 2024: 443.156 lei (n=2.187)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-727%-455,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,5% (n=2.104) · 2024: 38,9% (n=2.387)

Datorii / active (A+B)827%555,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,9% (n=2.104) · 2024: 61,1% (n=2.387)

Ponderea activelor imobilizate72,4%54,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,9% (n=2.104) · 2024: 27,2% (n=2.387)

Active circulante / datorii totale0,03×0,08×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=2.722) · 2024: 1,06× (n=3.241)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări26,3 zile2,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 9 zile (n=2.128) · 2024: 6,6 zile (n=2.410)

Stocuri în zile de vânzări9,6 zile90,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 45,4 zile (n=2.263) · 2024: 44,4 zile (n=2.643)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
130.816
Rezultat net
-66.219
Angajați
2
Datorii
464.182
Active imobilizate
40.621
Active circulante
15.505
Capitaluri proprii
-408.056
Venituri totale
130.816
Cheltuieli totale
195.727
Stocuri
3.484
Creanțe
9.551
Casă și conturi la bănci
2.470
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
115.161
Rezultat net
-64.820
Angajați
2
Datorii
416.887
Active imobilizate
40.621
Active circulante
34.429
Capitaluri proprii
-341.837
Venituri totale
115.161
Cheltuieli totale
178.829
Stocuri
29.077
Creanțe
843
Casă și conturi la bănci
4.509
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
107.220
Rezultat net
-60.762
Angajați
2
Datorii
356.744
Active imobilizate
40.621
Active circulante
39.107
Capitaluri proprii
-277.016
Venituri totale
107.220
Cheltuieli totale
166.910
Stocuri
38.449
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
658
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
83.561
Rezultat net
-48.366
Angajați
2
Datorii
341.437
Active imobilizate
40.621
Active circulante
84.561
Capitaluri proprii
-216.255
Venituri totale
83.561
Cheltuieli totale
131.091
Stocuri
84.493
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
68
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
65.831
Rezultat net
-46.052
Angajați
2
Datorii
284.107
Active imobilizate
40.621
Active circulante
75.584
Capitaluri proprii
-167.902
Venituri totale
65.831
Cheltuieli totale
111.225
Stocuri
74.336
Creanțe
419
Casă și conturi la bănci
829
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
63.679
Rezultat net
-24.928
Angajați
2
Datorii
239.235
Active imobilizate
34.082
Active circulante
83.303
Capitaluri proprii
-121.850
Venituri totale
63.679
Cheltuieli totale
87.981
Stocuri
81.466
Creanțe
1.448
Casă și conturi la bănci
389
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-01-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-29–2026-10-30 · verificat 2026-10-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5113426
Număr de înregistrare
J04/54/1994
Înmatriculare
10 ianuarie 1994
EUID
ROONRC.J04/54/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CORNISA BISTRITA 12 12 Municipiul Bacău Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CORNISA BISTRITA 12 Bacau BACĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 ianuarie 1994
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2022
Telefon
0234583216 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANAITE MIUŢA-MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PANAMICOM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.01.1994
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 1994
Număr registrul comerțului
J04/54/1994
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Telefon
0234583216 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CORNIŞA BISTRIŢEI, NR.12, BL.12, SC.A, ET.5, AP.23
Cod poștal fiscal
600100
Strada sediului
Str. Cornişa Bistriţei
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Mun. Bacău
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
600100
Strada domiciliului fiscal
Str. Cornişa Bistriţei
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bacău
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
600100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 1999
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul BacăuStrada Cornisa BistritaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI