Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PANLAVCOM SRL

PANLAVCOM SRL

CUI 6721650 · SRL· Municipiul Târgu Jiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PANLAVCOM SRL are sediul în Municipiul Târgu Jiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-91,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 17 K lei, față de 190,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-806,3%

Marja netă calculată este -806,3% în 2025, față de 4,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+44,8%

Datoriile raportate sunt 27,7 K lei în 2025, față de 19,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202517 K lei-91,1% față de anul anterior2020: 60.6542021: 175.9482022: 299.0482023: 479.5052024: 190.2142025: 16.978
Rezultat net 2025-136,9 K leiTrecere pe pierdere2020: 56.1382021: 24.8232022: 65.4202023: 136.4062024: 7.8592025: -136.890
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 32024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202599,4 K lei-57,9% față de anul anterior2020: -1.8512021: 22.9722022: 88.3922023: 224.7982024: 236.1952025: 99.360
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0240 K480 K2020: 60,7 K lei60,7 K20202021: 175,9 K lei175,9 K20212022: 299 K lei299 K20222023: 479,5 K lei479,5 K20232024: 190,2 K lei190,2 K20242025: 17 K lei17 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-806,3%-356,9%92,6%2020: 92,6%92,6%20202021: 14,1%14,1%20212022: 21,9%21,9%20222023: 28,4%28,4%20232024: 4,1%4,1%20242025: -806,3%-806,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=4.439

Cifra de afaceri: -91,1% față de anul anterior.Marjă netă -806,3% · -810,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024236,2 K lei
202599,4 K lei

Datorii raportate

202419,1 K lei
202527,7 K lei

Disponibilități bănești

202481,5 K lei
20251,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri479,5 K lei190,2 K lei17 K lei-91,1% față de anul anterior
Rezultat net136,4 K lei7,9 K lei-136,9 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii224,8 K lei236,2 K lei99,4 K lei-57,9% față de anul anterior
Datorii153,5 K lei19,1 K lei27,7 K lei+44,8% față de anul anterior
Creanțe156,4 K lei50,6 K lei53,3 K lei+5,3% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-806,3%4,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=4.439) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)—3,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,9% (n=2.820) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Rezultat / capitaluri proprii-137,8%3,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 35,5% (n=3.182) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Vânzări per angajat16.978 lei95.107 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 213.788 lei (n=2.601) · 2024: 182.496 lei (n=7.099)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—92,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=2.820) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)—7,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,7% (n=2.820) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate—6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,7% (n=2.820) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale4,58×12,54×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=5.287) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.130 zile95,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 19,1 zile (n=3.715) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări1.538,2 zile204,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 112,4 zile (n=3.927) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.978
Rezultat net
-136.890
Angajați
1
Datorii
27.730
Active imobilizate
—
Active circulante
127.090
Capitaluri proprii
99.360
Venituri totale
16.979
Cheltuieli totale
153.715
Stocuri
72.545
Creanțe
53.294
Casă și conturi la bănci
1.251
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
190.214
Rezultat net
7.859
Angajați
2
Datorii
19.146
Active imobilizate
15.226
Active circulante
240.115
Capitaluri proprii
236.195
Venituri totale
190.215
Cheltuieli totale
180.507
Stocuri
108.030
Creanțe
50.601
Casă și conturi la bănci
81.484
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
479.505
Rezultat net
136.406
Angajați
3
Datorii
153.534
Active imobilizate
33.498
Active circulante
344.834
Capitaluri proprii
224.798
Venituri totale
479.505
Cheltuieli totale
338.890
Stocuri
67.532
Creanțe
156.383
Casă și conturi la bănci
120.919
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.048
Rezultat net
65.420
Angajați
2
Datorii
250.987
Active imobilizate
70.042
Active circulante
269.337
Capitaluri proprii
88.392
Venituri totale
299.048
Cheltuieli totale
231.087
Stocuri
69.355
Creanțe
88.664
Casă și conturi la bănci
111.318
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.948
Rezultat net
24.823
Angajați
2
Datorii
239.311
Active imobilizate
106.586
Active circulante
155.697
Capitaluri proprii
22.972
Venituri totale
225.948
Cheltuieli totale
198.910
Stocuri
79.613
Creanțe
46.941
Casă și conturi la bănci
29.143
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.654
Rezultat net
56.138
Angajați
1
Datorii
275.359
Active imobilizate
143.130
Active circulante
130.378
Capitaluri proprii
-1.851
Venituri totale
137.654
Cheltuieli totale
81.060
Stocuri
94.636
Creanțe
32.602
Casă și conturi la bănci
3.140
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-01-27; reactivare la 2020-03-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-03-16
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-01-27; reactivare la 2020-03-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-03-16
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-01-05 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6721650
Număr de înregistrare
J1994001882185
Înmatriculare
20 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994001882185
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea SEVERINULUI 9 Municipiul Târgu Jiu Gorj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea SEVERINULUI 9 Târgu Jiu GORJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 ianuarie 1995
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2026
Telefon
0722407565 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VIENESCU MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PANLAVCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.01.1995
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J1994001882185
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Contact și adrese

Telefon
0253213117 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, CAL. SEVERINULUI, NR.9
Cod poștal fiscal
210175
Strada sediului
Cal. Severinului
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Târgu Jiu
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
210175
Strada domiciliului fiscal
Cal. Severinului
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Jiu
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
210175

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
19 martie 2020
Perioada 2: TVA de la
1 august 1995
Perioada 2: TVA până la
27 ianuarie 2020
Perioada 2: Anulare operată la
29 ianuarie 2020
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
19 martie 2020
Actualizare TVA la încasare
20 martie 2020
Publicare TVA la încasare
21 martie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
27 ianuarie 2020
Reactivare
16 martie 2020
Publicarea deciziei
28 ianuarie 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7731 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjMunicipiul Târgu JiuCalea SeverinuluiCAEN 4712
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI