Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PANTIŞ CONSTRUCŢII SRL

PANTIŞ CONSTRUCŢII SRL

CUI 34973556 · SRL· Sat Valea Mare de Criş, Comuna Borod

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PANTIŞ CONSTRUCŢII SRL are sediul în Sat Valea Mare de Criş, Comuna Borod. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 255,3 K lei, față de 236,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,9%

Marja netă calculată este 4,9% în 2025, față de 5,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-18,5%

Datoriile raportate sunt 23,4 K lei în 2025, față de 28,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025255,3 K lei+8% față de anul anterior2020: 103.7202021: 160.2702022: 120.3902023: 282.2772024: 236.4002025: 255.329
Rezultat net 202512,6 K lei-2,7% față de anul anterior2020: 4.5922021: 4.6842022: -118.8742023: 32.8592024: 12.9472025: 12.598
Angajați 20254+33,3% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 42023: 42024: 32025: 4
Capitaluri proprii 202571 K lei+21,6% față de anul anterior2020: 126.7382021: 131.4222022: 12.5482023: 45.4072024: 58.3542025: 70.952
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0141 K282 K2020: 103,7 K lei103,7 K20202021: 160,3 K lei160,3 K20212022: 120,4 K lei120,4 K20222023: 282,3 K lei282,3 K20232024: 236,4 K lei236,4 K20242025: 255,3 K lei255,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-98,7%-43,6%11,6%2020: 4,4%4,4%20202021: 2,9%2,9%20212022: -98,7%-98,7%20222023: 11,6%11,6%20232024: 5,5%5,5%20242025: 4,9%4,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +8% față de anul anterior.Marjă netă 4,9% · -0,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202458,4 K lei
202571 K lei

Datorii raportate

202428,7 K lei
202523,4 K lei

Disponibilități bănești

202412,7 K lei
202512,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri282,3 K lei236,4 K lei255,3 K lei+8% față de anul anterior
Rezultat net32,9 K lei12,9 K lei12,6 K lei-2,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii45,4 K lei58,4 K lei71 K lei+21,6% față de anul anterior
Datorii43 K lei28,7 K lei23,4 K lei-18,5% față de anul anterior
Creanțe20,2 K lei30,7 K lei32,5 K lei+6% față de anul anterior
Angajați434+33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,9%5,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / capitaluri proprii17,8%22,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat63.832 lei78.800 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale4,03×3,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări45,8 zile46,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări69 zile66,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
255.329
Rezultat net
12.598
Angajați
4
Datorii
23.388
Active imobilizate
—
Active circulante
94.163
Capitaluri proprii
70.952
Venituri totale
255.329
Cheltuieli totale
240.431
Stocuri
48.973
Creanțe
32.508
Casă și conturi la bănci
12.682
Cheltuieli în avans
177
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
236.400
Rezultat net
12.947
Angajați
3
Datorii
28.700
Active imobilizate
—
Active circulante
86.877
Capitaluri proprii
58.354
Venituri totale
236.400
Cheltuieli totale
221.089
Stocuri
43.562
Creanțe
30.658
Casă și conturi la bănci
12.657
Cheltuieli în avans
177
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
282.277
Rezultat net
32.859
Angajați
4
Datorii
43.027
Active imobilizate
—
Active circulante
88.257
Capitaluri proprii
45.407
Venituri totale
282.277
Cheltuieli totale
246.650
Stocuri
37.988
Creanțe
20.213
Casă și conturi la bănci
30.056
Cheltuieli în avans
177
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.390
Rezultat net
-118.874
Angajați
4
Datorii
117.900
Active imobilizate
—
Active circulante
130.448
Capitaluri proprii
12.548
Venituri totale
120.390
Cheltuieli totale
237.847
Stocuri
24.172
Creanțe
55.126
Casă și conturi la bănci
51.150
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.270
Rezultat net
4.684
Angajați
2
Datorii
98.363
Active imobilizate
—
Active circulante
229.785
Capitaluri proprii
131.422
Venituri totale
160.270
Cheltuieli totale
153.672
Stocuri
16.225
Creanțe
189.510
Casă și conturi la bănci
24.050
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.720
Rezultat net
4.592
Angajați
2
Datorii
62.070
Active imobilizate
—
Active circulante
188.808
Capitaluri proprii
126.738
Venituri totale
103.720
Cheltuieli totale
98.427
Stocuri
14.559
Creanțe
125.010
Casă și conturi la bănci
49.239
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-09-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34973556
Număr de înregistrare
J5/1423/2015
Înmatriculare
7 septembrie 2015
EUID
ROONRC.J5/1423/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
VALEA MARE DE CRIŞ 67A Sat Valea Mare de Criş, Comuna Borod Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
VALEA MARE DE CRIŞ 67A Valea Mare de Criş BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 septembrie 2015
Înregistrare fiscală
13 octombrie 2015
Telefon
0756539255 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANTIȘ ANDREIA-MIOARA
administrator
PANTIȘ FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PANTIŞ CONSTRUCŢII SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.09.2015
Înregistrare fiscală
7 septembrie 2015
Număr registrul comerțului
J05/1423/2015
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Aleşd

Contact și adrese

Telefon
0756539255 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT VALEA MARE DE CRIŞ COM. BOROD, VALEA MARE DE CRIŞ, NR.67A
Cod poștal fiscal
417071
Strada sediului
VALEA MARE DE CRIŞ
Numărul sediului
67A
Localitatea sediului
Sat Valea Mare de Criş Com. Borod
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417071
Strada domiciliului fiscal
VALEA MARE DE CRIŞ
Numărul domiciliului fiscal
67A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Valea Mare de Criş Com. Borod
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417071

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Valea Mare de Criş, Comuna BorodCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI