Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PAPERINO HOME S.R.L.

PAPERINO HOME S.R.L.

CUI 48265460 · SRL· Oraş Flămânzi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PAPERINO HOME S.R.L. are sediul în Oraş Flămânzi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+30,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 829,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1,6%

Marja netă calculată este -1,6% în 2025, față de -0,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+19%

Datoriile raportate sunt 390,7 K lei în 2025, față de 328,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+30,2% față de anul anterior2023: 256.5822024: 829.1422025: 1.079.758
Rezultat net 2025-16,9 K lei-373,1% față de anul anterior2023: 44.9742024: -3.5622025: -16.851
Angajați 20253+200% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 3
Capitaluri proprii 2025-87 K lei-3.544,9% față de anul anterior2023: 45.1742024: -2.3882025: -87.040
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0540 K1 mil.2023: 256,6 K lei256,6 K20232024: 829,1 K lei829,1 K20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,6%8%17,5%Mediana sectorului (2025): 1,6% · n=1132023: 17,5%17,5%20232024: -0,4%-0,4%20242025: -1,6%-1,6%2025

Cifra de afaceri: +30,2% față de anul anterior. Marja netă: -1,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-87 K lei-3.544,9% față de anul anterior
Datorii390,7 K lei+19% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri256,6 K lei829,1 K lei1,1 mil. lei+30,2% față de anul anterior
Rezultat net45 K lei-3,6 K lei-16,9 K lei-373,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii45,2 K lei-2,4 K lei-87 K lei-3.544,9% față de anul anterior
Datorii100,4 K lei328,3 K lei390,7 K lei+19% față de anul anterior
Creanțe17,5 K lei88,5 K lei28,5 K lei-67,8% față de anul anterior
Angajați113+200% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-1,6%1,6%n=113-0,4%1,3%n=122
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-28,7%10,7%n=122-0,7%9,3%n=136
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)128,7%82,9%n=122100,7%80,2%n=136
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)69,2%35,5%n=12230,6%37,7%n=136
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-5,5%0%n=122-1,1%0,1%n=133
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,24×0,54×n=1640,69×0,61×n=190
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,51 zile57,35 zilen=10738,44 zile69,64 zilen=113
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36018,97 zile94,19 zilen=9653,48 zile101,84 zilen=102
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați359.919 lei278.132 lein=82829.142 lei238.943 lein=89

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.079.758
Rezultat net
-16.851
Angajați
3
Datorii
390.675
Active imobilizate
210.182
Active circulante
93.453
Capitaluri proprii
-87.040
Venituri totale
1.559.150
Cheltuieli totale
1.565.429
Stocuri
56.892
Creanțe
28.510
Casă și conturi la bănci
8.051
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
829.142
Rezultat net
-3.562
Angajați
1
Datorii
328.294
Active imobilizate
99.884
Active circulante
226.022
Capitaluri proprii
-2.388
Venituri totale
996.175
Cheltuieli totale
977.312
Stocuri
123.163
Creanțe
88.533
Casă și conturi la bănci
14.326
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
256.582
Rezultat net
44.974
Angajați
1
Datorii
100.370
Active imobilizate
—
Active circulante
145.544
Capitaluri proprii
45.174
Venituri totale
282.220
Cheltuieli totale
227.414
Stocuri
104.822
Creanțe
17.483
Casă și conturi la bănci
23.239
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-05-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48265460
Număr de înregistrare
J2023000381070
Înmatriculare
31 mai 2023
EUID
ROONRC.J2023000381070
Formă juridică
SRL
Sediu social
CIOATELOR 36 Oraş Flămânzi Botoşani · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CIOATELOR 36 Oraş Flămânzi BOTOŞANI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 mai 2023
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2026
Telefon
0747832616 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CANTOREANU CLAUDIȚA-MARINELA
administrator
CANTOREANU CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PAPERINO HOME S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.05.2023
Înregistrare fiscală
31 mai 2023
Număr registrul comerțului
J2023000381070
Cod CAEN
1722
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani

Contact și adrese

Telefon
0747832616 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, ORŞ. FLĂMÂNZI, STR. CIOATELOR, NR.36
Strada sediului
Str. Cioatelor
Numărul sediului
36
Localitatea sediului
Orş. Flămânzi
Județul sediului
BOTOŞANI
Strada domiciliului fiscal
Str. Cioatelor
Numărul domiciliului fiscal
36
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Flămânzi
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 1722 Rev. 2Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniOraş FlămânziCAEN 1722
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI