Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PARADIGMA FILM CREATOR S.R.L.

PARADIGMA FILM CREATOR S.R.L.

CUI 43764400 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PARADIGMA FILM CREATOR S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 276,7 K lei, față de 290,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-25%

Marja netă calculată este -25% în 2025, față de 28,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+13,1%

Datoriile raportate sunt 7,6 K lei în 2025, față de 6,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025276,7 K lei-4,9% față de anul anterior2021: 190.8512022: 120.4252023: 293.6602024: 290.8862025: 276.675
Rezultat net 2025-69,2 K lei-184,5% față de anul anterior2021: 185.0682022: 92.2372023: 234.0402024: 81.8782025: -69.191
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025258,2 K lei-35% față de anul anterior2021: 186.0682022: 146.7262023: 380.7662024: 397.4282025: 258.237
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K294 K2021: 190,9 K lei190,9 K20212022: 120,4 K lei120,4 K20222023: 293,7 K lei293,7 K20232024: 290,9 K lei290,9 K20242025: 276,7 K lei276,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25%36%97%Mediana sectorului (2025): 24,1% · n=28282021: 97%97%20212022: 76,6%76,6%20222023: 79,7%79,7%20232024: 28,1%28,1%20242025: -25%-25%2025

Cifra de afaceri: -4,9% față de anul anterior. Marja netă: -25%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii258,2 K lei-35% față de anul anterior
Datorii7,6 K lei+13,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri293,7 K lei290,9 K lei276,7 K lei-4,9% față de anul anterior
Rezultat net234 K lei81,9 K lei-69,2 K lei-184,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii380,8 K lei397,4 K lei258,2 K lei-35% față de anul anterior
Datorii268 lei6,7 K lei7,6 K lei+13,1% față de anul anterior
Creanțe121,9 K lei200,7 K lei226,8 K lei+13% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-25%24,1%n=2.82828,1%26,2%n=2.864
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)97,2%57,5%n=2.49398,4%65,2%n=2.437
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)2,8%38,7%n=2.4931,7%28,9%n=2.437
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)5,1%24,2%n=2.4936%23,8%n=2.437
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-26%16,5%n=2.49320,3%17,5%n=2.436
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-26,8%51,8%n=2.76320,6%44,2%n=2.820
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii33,35×1,74×n=3.35756,79×2,32×n=3.343
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360295,07 zile96,61 zilen=2.609248,44 zile83,58 zilen=2.616

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.675
Rezultat net
-69.191
Angajați
—
Datorii
7.565
Active imobilizate
13.482
Active circulante
252.320
Capitaluri proprii
258.237
Venituri totale
276.785
Cheltuieli totale
355.084
Stocuri
—
Creanțe
226.770
Casă și conturi la bănci
25.550
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.886
Rezultat net
81.878
Angajați
—
Datorii
6.686
Active imobilizate
24.268
Active circulante
379.683
Capitaluri proprii
397.428
Venituri totale
290.975
Cheltuieli totale
182.701
Stocuri
—
Creanțe
200.742
Casă și conturi la bănci
178.941
Cheltuieli în avans
163
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.660
Rezultat net
234.040
Angajați
—
Datorii
268
Active imobilizate
35.053
Active circulante
345.981
Capitaluri proprii
380.766
Venituri totale
293.669
Cheltuieli totale
41.630
Stocuri
—
Creanțe
121.937
Casă și conturi la bănci
224.044
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.425
Rezultat net
92.237
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
45.839
Active circulante
100.887
Capitaluri proprii
146.726
Venituri totale
120.602
Cheltuieli totale
25.186
Stocuri
—
Creanțe
95.056
Casă și conturi la bănci
5.831
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
190.851
Rezultat net
185.068
Angajați
—
Datorii
2.810
Active imobilizate
—
Active circulante
188.878
Capitaluri proprii
186.068
Venituri totale
190.851
Cheltuieli totale
172
Stocuri
—
Creanțe
97.817
Casă și conturi la bănci
91.061
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-11Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

5 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43764400
Număr de înregistrare
J2021002961401
Înmatriculare
18 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021002961401
Formă juridică
SRL
Sediu social
ROMANCIERILOR 4 Z17 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale ROMANCIERILOR 4 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 februarie 2021
Înregistrare fiscală
13 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MORARIU-TAMAȘ DENISA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PARADIGMA FILM CREATOR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.02.2021
Înregistrare fiscală
18 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021002961401
Cod CAEN
5911
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, ALE ROMANCIERILOR, NR.4, BL.Z17, ET.3, AP.19
Cod poștal fiscal
61793
Strada sediului
Aleea Romancierilor
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
61793
Strada domiciliului fiscal
Aleea Romancierilor
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61793

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (5) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ARTEXIM4 din 5 înregistrări (80%) · Vezi relația

TEATRUL NATIONAL DE OPERETA SI MUSICAL ION DACIAN1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de productie de filme cinematografice si de filme video (Rev.2)5 din 5 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

11 mai 2026Achiziție directă

Servicii productie video si foto

Autoritate: ARTEXIM

CPV 92111000-2 — Servicii de productie de filme cinematografice si de filme video (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92111000-2

Vezi detaliile atribuirii →
9.844 leiValoare publicată
20 martie 2026Achiziție directă

servicii productie video filmare si montaj

Autoritate: TEATRUL NATIONAL DE OPERETA SI MUSICAL ION DACIAN

CPV 92111000-2 — Servicii de productie de filme cinematografice si de filme video (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92111000-2

Vezi detaliile atribuirii →
3.825 leiValoare publicată
23 iunie 2025Achiziție directă

Servicii de înregistrare și editare video

Autoritate: ARTEXIM

CPV 92111000-2 — Servicii de productie de filme cinematografice si de filme video (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92111000-2

Vezi detaliile atribuirii →
220.456 leiValoare publicată
2 octombrie 2024Achiziție directă

Servicii productie si postproductie video

Autoritate: ARTEXIM

CPV 92111000-2 — Servicii de productie de filme cinematografice si de filme video (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92111000-2

Vezi detaliile atribuirii →
45.100 leiValoare publicată
22 august 2024Achiziție directă

Servicii productie si postproductie video

Autoritate: ARTEXIM

CPV 92111000-2 — Servicii de productie de filme cinematografice si de filme video (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92111000-2

Vezi detaliile atribuirii →
113.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 2Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 5911
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI