Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PARENTIME SRL

PARENTIME SRL

CUI 15619421 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-10-01. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PARENTIME SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-10-01. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Cifra de afaceri a crescut+44,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 305,1 K lei, față de 211,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut51,4%

Marja netă calculată este 51,4% în 2025, față de 43,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025305,1 K lei+44,2% față de anul anterior2020: 134.4502021: 107.1972022: 207.9212023: 231.2302024: 211.5952025: 305.139
Rezultat net 2025156,8 K lei+69,9% față de anul anterior2020: 80.3892021: 52.9522022: 119.7412023: 75.7092024: 92.2892025: 156.787
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2025157 K lei-6,7% față de anul anterior2020: 107.8382021: 53.1922022: 89.4352023: 75.9492024: 168.2392025: 157.027
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0153 K305 K2020: 134,5 K lei134,5 K20202021: 107,2 K lei107,2 K20212022: 207,9 K lei207,9 K20222023: 231,2 K lei231,2 K20232024: 211,6 K lei211,6 K20242025: 305,1 K lei305,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,9%59,8%2020: 59,8%59,8%20202021: 49,4%49,4%20212022: 57,6%57,6%20222023: 32,7%32,7%20232024: 43,6%43,6%20242025: 51,4%51,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 17% · n=7.353

Cifra de afaceri: +44,2% față de anul anterior.Marjă netă 51,4% · +7,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024168,2 K lei
2025157 K lei

Datorii raportate

2024312,3 K lei
2025381,8 K lei

Disponibilități bănești

2024132,4 K lei
2025164,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri231,2 K lei211,6 K lei305,1 K lei+44,2% față de anul anterior
Rezultat net75,7 K lei92,3 K lei156,8 K lei+69,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii75,9 K lei168,2 K lei157 K lei-6,7% față de anul anterior
Datorii479,5 K lei312,3 K lei381,8 K lei+22,2% față de anul anterior
Creanțe378,3 K lei325 K lei364,8 K lei+12,3% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă51,4%43,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 17% (n=7.353) · 2024: 17,4% (n=7.159)

Rezultat / active (A+B)29,1%19,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 15,1% (n=5.106) · 2024: 15,5% (n=4.832)

Rezultat / capitaluri proprii99,8%54,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 85% (n=6.271) · 2024: 70,5% (n=6.111)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)29,2%35,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,9% (n=5.108) · 2024: 56,7% (n=4.834)

Datorii / active (A+B)70,9%65,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,9% (n=5.108) · 2024: 40,7% (n=4.834)

Ponderea activelor imobilizate0,4%0,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,8% (n=5.108) · 2024: 14,4% (n=4.834)

Active circulante / datorii totale1,41×1,52×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,41× (n=8.802) · 2024: 1,73× (n=8.360)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări430,4 zile552,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 62,3 zile (n=6.511) · 2024: 53 zile (n=6.140)

Stocuri în zile de vânzări7,9 zile30,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,5 zile (n=2.336) · 2024: 3,3 zile (n=2.278)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
305.139
Rezultat net
156.787
Angajați
—
Datorii
381.754
Active imobilizate
2.035
Active circulante
536.496
Capitaluri proprii
157.027
Venituri totale
314.814
Cheltuieli totale
128.871
Stocuri
6.738
Creanțe
364.828
Casă și conturi la bănci
164.930
Cheltuieli în avans
250
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
211.595
Rezultat net
92.289
Angajați
—
Datorii
312.275
Active imobilizate
4.342
Active circulante
475.426
Capitaluri proprii
168.239
Venituri totale
212.051
Cheltuieli totale
105.234
Stocuri
18.009
Creanțe
324.983
Casă și conturi la bănci
132.434
Cheltuieli în avans
746
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
231.230
Rezultat net
75.709
Angajați
—
Datorii
479.455
Active imobilizate
4.385
Active circulante
550.848
Capitaluri proprii
75.949
Venituri totale
232.523
Cheltuieli totale
139.338
Stocuri
18.009
Creanțe
378.338
Casă și conturi la bănci
154.501
Cheltuieli în avans
171
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.921
Rezultat net
119.741
Angajați
1
Datorii
460.294
Active imobilizate
—
Active circulante
549.534
Capitaluri proprii
89.435
Venituri totale
209.217
Cheltuieli totale
83.362
Stocuri
6.965
Creanțe
420.817
Casă și conturi la bănci
121.752
Cheltuieli în avans
195
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.197
Rezultat net
52.952
Angajați
1
Datorii
334.952
Active imobilizate
—
Active circulante
388.011
Capitaluri proprii
53.192
Venituri totale
110.007
Cheltuieli totale
53.827
Stocuri
1.351
Creanțe
243.480
Casă și conturi la bănci
143.180
Cheltuieli în avans
133
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
134.450
Rezultat net
80.389
Angajați
—
Datorii
308.702
Active imobilizate
—
Active circulante
416.540
Capitaluri proprii
107.838
Venituri totale
134.516
Cheltuieli totale
50.338
Stocuri
5.967
Creanțe
254.227
Casă și conturi la bănci
156.346
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-10-01. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-10-01. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-07-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15619421
Număr de înregistrare
J40/10242/2003
Înmatriculare
25 iulie 2003
EUID
ROONRC.J40/10242/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
SIRIULUI 42-46 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SIRIULUI 42-46 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 iulie 2003
Înregistrare fiscală
13 august 2025
Telefon
25323880
Fax
2523880

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PATRASCU MIRUNA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PARENTIME SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.07.2003
Înregistrare fiscală
25 iulie 2003
Număr registrul comerțului
J40/10242/2003
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. SIRIULUI, NR.42-46, ET.1
Strada sediului
Str. Siriului
Numărul sediului
42-46
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Siriului
Numărul domiciliului fiscal
42-46
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
25 iulie 2003
TVA până la
1 octombrie 2026
Anulare operată la
6 octombrie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 septembrie 2025
TVA la încasare până la
1 octombrie 2026
Actualizare TVA la încasare
6 octombrie 2026
Publicare TVA la încasare
7 octombrie 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
1 octombrie 2026
Publicarea deciziei
1 octombrie 2026

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • inregistrare RTVAI.dataActualizareTvaInc: 2025-08-13 → 2026-10-06
    • inregistrare RTVAI.dataPublicareTvaInc: 2025-08-14 → 2026-10-07
    • inregistrare RTVAI.dataSfarsitTvaInc: fără valoare → 2026-10-01
    • TVA la încasare: Da → Nu
    • inregistrare RTVAI.tipActTvaInc: Inregistrare → Radiere
    • inregistrare scop Tva.perioade TVA: valoare actualizată → valoare actualizată
    • Înregistrare în scopuri de TVA: Da → Nu
  2. 3 octombrie 2026
    • stare inactiv.dataInactivare: fără valoare → 2026-10-01
    • stare inactiv.dataPublicare: fără valoare → 2026-10-01
    • Inactivitate fiscală: Nu → Da

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 8559
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI