Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PARNACO COM SRL

PARNACO COM SRL

CUI 7762020 · SRL· Municipiul Brăila

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PARNACO COM SRL are sediul în Municipiul Brăila. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+15,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 144,6 K lei, față de 125,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut41,5%

Marja netă calculată este 41,5% în 2025, față de 28,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+47%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025144,6 K lei+15,4% față de anul anterior2020: 200.9602021: 201.8972022: 244.7362023: 113.9562024: 125.3072025: 144.635
Rezultat net 202560 K lei+69,9% față de anul anterior2020: 55.0472021: 67.7062022: 128.2622023: 35.5812024: 35.3112025: 59.980
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 12022: 0
Capitaluri proprii 202560,3 K lei+69,2% față de anul anterior2020: 82.1352021: 97.3612022: 164.6232023: 46.2042024: 35.6322025: 60.302
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0122 K245 K2020: 201 K lei201 K20202021: 201,9 K lei201,9 K20212022: 244,7 K lei244,7 K20222023: 114 K lei114 K20232024: 125,3 K lei125,3 K20242025: 144,6 K lei144,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%26,2%52,4%2020: 27,4%27,4%20202021: 33,5%33,5%20212022: 52,4%52,4%20222023: 31,2%31,2%20232024: 28,2%28,2%20242025: 41,5%41,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=44

Cifra de afaceri: +15,4% față de anul anterior.Marjă netă 41,5% · +13,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202435,6 K lei
202560,3 K lei

Datorii raportate

202428,6 K lei
202513,1 K lei

Disponibilități bănești

202429,1 K lei
202526,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri114 K lei125,3 K lei144,6 K lei+15,4% față de anul anterior
Rezultat net35,6 K lei35,3 K lei60 K lei+69,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii46,2 K lei35,6 K lei60,3 K lei+69,2% față de anul anterior
Datorii6,9 K lei28,6 K lei13,1 K lei-54,2% față de anul anterior
Creanțe32 lei25,7 K lei37,8 K lei+47% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă41,5%28,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=44) · 2024: 6,4% (n=74)

Rezultat / capitaluri proprii99,5%99,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=40) · 2024: 10,8% (n=72)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale5,49×2,23×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,88× (n=63) · 2024: 1,15× (n=94)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări94,1 zile73,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 79,8 zile (n=43) · 2024: 73,3 zile (n=71)

Stocuri în zile de vânzări20 zile26,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 27,9 zile (n=38) · 2024: 32,4 zile (n=62)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.635
Rezultat net
59.980
Angajați
—
Datorii
13.102
Active imobilizate
—
Active circulante
71.933
Capitaluri proprii
60.302
Venituri totale
143.081
Cheltuieli totale
72.694
Stocuri
8.054
Creanțe
37.788
Casă și conturi la bănci
26.091
Cheltuieli în avans
1.471
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.307
Rezultat net
35.311
Angajați
—
Datorii
28.632
Active imobilizate
—
Active circulante
63.850
Capitaluri proprii
35.632
Venituri totale
116.061
Cheltuieli totale
74.601
Stocuri
9.092
Creanțe
25.700
Casă și conturi la bănci
29.058
Cheltuieli în avans
414
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.956
Rezultat net
35.581
Angajați
—
Datorii
6.861
Active imobilizate
—
Active circulante
52.450
Capitaluri proprii
46.204
Venituri totale
121.121
Cheltuieli totale
79.674
Stocuri
17.628
Creanțe
32
Casă și conturi la bănci
34.790
Cheltuieli în avans
615
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.736
Rezultat net
128.262
Angajați
0
Datorii
6.074
Active imobilizate
1.105
Active circulante
169.332
Capitaluri proprii
164.623
Venituri totale
237.800
Cheltuieli totale
103.721
Stocuri
14.177
Creanțe
101
Casă și conturi la bănci
155.054
Cheltuieli în avans
260
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
201.897
Rezultat net
67.706
Angajați
1
Datorii
18.941
Active imobilizate
2.999
Active circulante
113.303
Capitaluri proprii
97.361
Venituri totale
206.719
Cheltuieli totale
135.224
Stocuri
22.061
Creanțe
9.805
Casă și conturi la bănci
81.437
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
200.960
Rezultat net
55.047
Angajați
1
Datorii
11.240
Active imobilizate
4.893
Active circulante
88.482
Capitaluri proprii
82.135
Venituri totale
197.608
Cheltuieli totale
140.704
Stocuri
16.434
Creanțe
13.529
Casă și conturi la bănci
58.519
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-29Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-10-06 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

19 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7762020
Număr de înregistrare
J1995000804099
Înmatriculare
21 septembrie 1995
EUID
ROONRC.J1995000804099
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ŞTEFAN CEL MARE 219 Municipiul Brăila Brăila · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ŞTEFAN CEL MARE 219 Brăila BRĂILA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 octombrie 1995
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2026
Telefon
0239614228 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VASILIU MARIOARA
administrator
VIZIREANU GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PARNACO COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.10.1995
Înregistrare fiscală
6 octombrie 1995
Număr registrul comerțului
J1995000804099
Cod CAEN
1812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Contact și adrese

Telefon
0239614228 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.219
Cod poștal fiscal
810198
Strada sediului
Str. Ştefan cel Mare
Numărul sediului
219
Localitatea sediului
Mun. Brăila
Județul sediului
BRĂILA
Codul poștal al sediului
810198
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan cel Mare
Numărul domiciliului fiscal
219
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Brăila
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA
Cod poștal domiciliu fiscal
810198

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 octombrie 1995
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (19) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL ORASENESC MACIN10 din 19 înregistrări (52,6%) · Vezi relația

SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA9 din 19 înregistrări (47,4%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Imprimate la comanda (Rev.2)19 din 19 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

29 aprilie 2026Achiziție directă

PACHET REGISTRE JURNAL DE BORD

Autoritate: SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA

CPV 22458000-5 — Imprimate la comanda (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22458000-5

Vezi detaliile atribuirii →
2.200 leiValoare publicată
18 martie 2026Achiziție directă

PACHET FOI PARCURS

Autoritate: SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA

CPV 22458000-5 — Imprimate la comanda (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22458000-5

Vezi detaliile atribuirii →
960 leiValoare publicată
2 martie 2026Achiziție directă

PACHET IMPRIMATE MEDICALE

Autoritate: SPITALUL ORASENESC MACIN

CPV 22458000-5 — Imprimate la comanda (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22458000-5

Vezi detaliile atribuirii →
900 leiValoare publicată
8 decembrie 2025Achiziție directă

PACHET IMPRIMATE MEDICALE

Autoritate: SPITALUL ORASENESC MACIN

CPV 22458000-5 — Imprimate la comanda (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22458000-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.010 leiValoare publicată
20 octombrie 2025Achiziție directă

PACHET IMPRIMATE TIPIZATE

Autoritate: SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA

CPV 22458000-5 — Imprimate la comanda (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22458000-5

Vezi detaliile atribuirii →
23.250 leiValoare publicată
15 septembrie 2025Achiziție directă

PACHET IMPRIMATE TIPIZATE

Autoritate: SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA

CPV 22458000-5 — Imprimate la comanda (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 22458000-5

Vezi detaliile atribuirii →
23.740 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaMunicipiul BrăilaStrada Ştefan Cel MareCAEN 1729
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI