Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PASCAL ENGINEERING GROUP SRL

PASCAL ENGINEERING GROUP SRL

CUI 34821663 · SRL· Municipiul Galaţi· Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

PASCAL ENGINEERING GROUP SRL are sediul în Municipiul Galaţi și raportează activitatea instalarea mașinilor și echipamentelor industriale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20211,4 mil. leiFără an comparabil2020: 397.2112021: 1.409.092
Rezultat net 2021-11,8 K leiFără an comparabil2020: -626.4282021: -11.767
Angajați 202133Fără an comparabil2020: 142021: 33
Capitaluri proprii 2021-2,4 mil. leiFără an comparabil2020: -2.405.5342021: -2.417.302
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0705 K1 mil.2020: 397,2 K lei397,2 K20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-157,7%-65%27,7%2020: -157,7%-157,7%20202021: -0,8%-0,8%2021Reper 2021: mediana sectorului 27,7% · n=453

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-2,4 mil. lei

Datorii raportate

20213,3 mil. lei

Disponibilități bănești

20214,9 K lei

Capital de lucru net

2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri397,2 K lei1,4 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net-626,4 K lei-11,8 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-2,4 mil. lei-2,4 mil. leiFără an comparabil
Datorii3,1 mil. lei3,3 mil. leiFără an comparabil
Creanțe636,8 K lei762,1 K leiFără an comparabil
Angajați1433Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2021
Marjă netă-0,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 27,7% (n=453)

Vânzări per angajat42.700 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 197.142 lei (n=329)

Capital și îndatorare

Indicator2021
Active circulante / datorii totale0,26×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 3,07× (n=533)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2021
Creanțe în zile de vânzări194,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 93,5 zile (n=422)

Stocuri în zile de vânzări23,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 27,2 zile (n=244)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.409.092
Rezultat net
-11.767
Angajați
33
Datorii
3.276.122
Active imobilizate
—
Active circulante
858.520
Capitaluri proprii
-2.417.302
Venituri totale
1.409.729
Cheltuieli totale
1.407.403
Stocuri
91.590
Creanțe
762.070
Casă și conturi la bănci
4.860
Cheltuieli în avans
300
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
397.211
Rezultat net
-626.428
Angajați
14
Datorii
3.142.286
Active imobilizate
3.141
Active circulante
733.311
Capitaluri proprii
-2.405.534
Venituri totale
438.433
Cheltuieli totale
1.060.782
Stocuri
85.022
Creanțe
636.829
Casă și conturi la bănci
11.460
Cheltuieli în avans
300
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2021 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2021
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2021 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2021
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34821663
Număr de înregistrare
J17/937/2015
Înmatriculare
28 iulie 2015
EUID
ROONRC.J17/937/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
ODOBEŞTI 1 BIS Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator special
WALLAART MARILENA-AURA
lichidator judiciar
CONSULT BANCRUPTCY IPURL
reprezentant al persoanei juridice
ZANOPOL CAMELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PASCAL ENGINEERING GROUP SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 28.03.2023
Înregistrare fiscală
28 iulie 2015
Număr registrul comerțului
J17/937/2015
Cod CAEN
3320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0751972848 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. ODOBEŞTI, NR.1 BIS, LOT 1, CONSTRUCȚIA C4, CAMERA 1111-1
Cod poștal fiscal
800509
Strada sediului
Str. Odobeşti
Numărul sediului
1 BIS
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800509
Detalii sediu
LOT 1, CONSTRUCȚIA C4, CAMERA 1111-1
Strada domiciliului fiscal
Str. Odobeşti
Numărul domiciliului fiscal
1 BIS
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800509
Detalii domiciliu fiscal
LOT 1, CONSTRUCȚIA C4, CAMERA 1111-1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2016
TVA până la
28 martie 2023
Anulare operată la
29 martie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2022
TVA la încasare până la
28 martie 2023
Actualizare TVA la încasare
31 martie 2023
Publicare TVA la încasare
1 aprilie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

26 activități autorizate

CAEN 3011 Rev. 2Construcția de nave și structuri plutitoare

CAEN 3315 Rev. 2Repararea și întreținerea navelor și bărcilor

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4662 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

CAEN 4663 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

CAEN 4666 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 3320
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI