Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PAUZA DE BUCURIE S.R.L.

PAUZA DE BUCURIE S.R.L.

CUI 36505861 · SRL· Municipiul Târgovişte

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PAUZA DE BUCURIE S.R.L. are sediul în Municipiul Târgovişte. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 164,3 K lei, față de 147,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,3%

Marja netă calculată este 0,3% în 2025, față de -20,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+100%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025164,3 K lei+11,6% față de anul anterior2020: 63.5272021: 185.2622022: 188.9872023: 179.8462024: 147.2262025: 164.286
Rezultat net 2025423 lei+101,4% față de anul anterior2020: 9.0642021: 96.5342022: 15.2532023: 1402024: -29.8022025: 423
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 12024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-943 lei+31% față de anul anterior2020: -23.4912021: 73.0432022: 28.2952023: 28.4352024: -1.3662025: -943
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate094 K189 K2020: 63,5 K lei63,5 K20202021: 185,3 K lei185,3 K20212022: 189 K lei189 K20222023: 179,8 K lei179,8 K20232024: 147,2 K lei147,2 K20242025: 164,3 K lei164,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,2%15,9%52,1%Mediana sectorului (2025): 2,1% · n=2122020: 14,3%14,3%20202021: 52,1%52,1%20212022: 8,1%8,1%20222023: 0,1%0,1%20232024: -20,2%-20,2%20242025: 0,3%0,3%2025

Cifra de afaceri: +11,6% față de anul anterior. Marja netă: 0,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-943 lei+31% față de anul anterior
Datorii71 K lei+27,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri179,8 K lei147,2 K lei164,3 K lei+11,6% față de anul anterior
Rezultat net140 lei-29,8 K lei423 lei+101,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii28,4 K lei-1,4 K lei-943 lei+31% față de anul anterior
Datorii17,8 K lei55,7 K lei71 K lei+27,3% față de anul anterior
Creanțe490 lei175 lei350 lei+100% față de anul anterior
Angajați121-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,3%2,1%n=212-20,2%3%n=231
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-1,3%18,3%n=185-2,5%24,1%n=195
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)101,3%81%n=185102,5%77,4%n=195
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,9%15,3%n=1854,1%13,6%n=195
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,6%0,7%n=185-54,8%3%n=195
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,97×0,94×n=2970,94×0,93×n=317
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,77 zile61,5 zilen=2020,43 zile59,53 zilen=221
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360124,07 zile44,8 zilen=182123,35 zile57,49 zilen=196
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați164.286 lei432.602 lein=14173.613 lei423.484 lein=165

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.286
Rezultat net
423
Angajați
1
Datorii
70.980
Active imobilizate
1.312
Active circulante
68.725
Capitaluri proprii
-943
Venituri totale
180.106
Cheltuieli totale
178.025
Stocuri
56.618
Creanțe
350
Casă și conturi la bănci
11.757
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.226
Rezultat net
-29.802
Angajați
2
Datorii
55.747
Active imobilizate
2.231
Active circulante
52.150
Capitaluri proprii
-1.366
Venituri totale
161.423
Cheltuieli totale
189.886
Stocuri
50.447
Creanțe
175
Casă și conturi la bănci
1.528
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.846
Rezultat net
140
Angajați
1
Datorii
17.816
Active imobilizate
6.751
Active circulante
39.500
Capitaluri proprii
28.435
Venituri totale
183.864
Cheltuieli totale
182.161
Stocuri
31.383
Creanțe
490
Casă și conturi la bănci
7.627
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.987
Rezultat net
15.253
Angajați
2
Datorii
20.283
Active imobilizate
11.597
Active circulante
36.981
Capitaluri proprii
28.295
Venituri totale
192.999
Cheltuieli totale
176.106
Stocuri
33.794
Creanțe
1.205
Casă și conturi la bănci
1.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.262
Rezultat net
96.534
Angajați
1
Datorii
6.656
Active imobilizate
9.054
Active circulante
70.645
Capitaluri proprii
73.043
Venituri totale
185.658
Cheltuieli totale
87.304
Stocuri
23.173
Creanțe
1.205
Casă și conturi la bănci
46.267
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.527
Rezultat net
9.064
Angajați
1
Datorii
40.956
Active imobilizate
3.572
Active circulante
13.893
Capitaluri proprii
-23.491
Venituri totale
66.305
Cheltuieli totale
56.626
Stocuri
10.974
Creanțe
1.205
Casă și conturi la bănci
1.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-09-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36505861
Număr de înregistrare
J15/929/2016
Înmatriculare
8 septembrie 2016
EUID
ROONRC.J15/929/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
PREOT TOMA GEORGESCU 12 Municipiul Târgovişte Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PREOT TOMA GEORGESCU 12 Târgovişte DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 septembrie 2016
Înregistrare fiscală
5 mai 2021

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICULA CRISTIAN-GABRIEL
administrator
NICULA IRINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PAUZA DE BUCURIE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.09.2016
Înregistrare fiscală
8 septembrie 2016
Număr registrul comerțului
J15/929/2016
Cod CAEN
4636
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. PREOT TOMA GEORGESCU, NR.12, AP.1
Cod poștal fiscal
130115
Strada sediului
Str. Preot Toma Georgescu
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Mun. Târgovişte
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
130115
Strada domiciliului fiscal
Str. Preot Toma Georgescu
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgovişte
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
130115

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaMunicipiul TârgovişteCAEN 4636
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI