Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PAVAJ CONSTRUCT SRL

PAVAJ CONSTRUCT SRL

CUI 21609600 · SRL· Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PAVAJ CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+581,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 96,5 K lei, față de 14,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut50,6%

Marja netă calculată este 50,6% în 2025, față de -56,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+2.354,8%

Datoriile raportate sunt 25,4 K lei în 2025, față de 1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202596,5 K lei+581,6% față de anul anterior2020: 4.0652021: 02022: 45.4002023: 40.0782024: 14.1602025: 96.520
Rezultat net 202548,9 K leiTrecere pe profit2020: 1.1362021: -2.4372022: 40.1482023: 29.4612024: -8.0442025: 48.886
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 202575,3 K lei+63,2% față de anul anterior2020: 6.0262021: 3.5882022: 43.7362023: 73.1972024: 46.1532025: 75.343
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate048 K97 K2020: 4,1 K lei4,1 K20202021: 0 lei020212022: 45,4 K lei45,4 K20222023: 40,1 K lei40,1 K20232024: 14,2 K lei14,2 K20242025: 96,5 K lei96,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-56,8%15,8%88,4%2020: 27,9%27,9%202020212022: 88,4%88,4%20222023: 73,5%73,5%20232024: -56,8%-56,8%20242025: 50,6%50,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 4% · n=562

Cifra de afaceri: +581,6% față de anul anterior.Marjă netă 50,6% · +107,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202446,2 K lei
202575,3 K lei

Datorii raportate

20241 K lei
202525,4 K lei

Disponibilități bănești

202436,2 K lei
20256,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri40,1 K lei14,2 K lei96,5 K lei+581,6% față de anul anterior
Rezultat net29,5 K lei-8 K lei48,9 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii73,2 K lei46,2 K lei75,3 K lei+63,2% față de anul anterior
Datorii1 K lei1 K lei25,4 K lei+2.354,8% față de anul anterior
Creanțe6,2 K lei3,1 K lei2,6 K lei-14,5% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă50,6%-56,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=562) · 2024: 2,8% (n=664)

Rezultat / active (A+B)49,8%-18,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=551) · 2024: 0% (n=621)

Rezultat / capitaluri proprii64,9%-17,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=476) · 2024: 10,3% (n=534)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)76,7%104,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=552) · 2024: 10,3% (n=623)

Datorii / active (A+B)25,9%2,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,4% (n=552) · 2024: 74,9% (n=623)

Ponderea activelor imobilizate84,7%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36% (n=552) · 2024: 37% (n=623)

Active circulante / datorii totale0,59×42,72×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,79× (n=800) · 2024: 0,79× (n=907)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări9,9 zile78,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 65,2 zile (n=478) · 2024: 76,7 zile (n=545)

Stocuri în zile de vânzări23,3 zile126,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 65,7 zile (n=442) · 2024: 76,5 zile (n=487)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.520
Rezultat net
48.886
Angajați
0
Datorii
25.432
Active imobilizate
83.162
Active circulante
15.019
Capitaluri proprii
75.343
Venituri totale
96.530
Cheltuieli totale
38.646
Stocuri
6.242
Creanțe
2.642
Casă și conturi la bănci
6.135
Cheltuieli în avans
2.594
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.160
Rezultat net
-8.044
Angajați
0
Datorii
1.036
Active imobilizate
0
Active circulante
44.260
Capitaluri proprii
46.153
Venituri totale
14.160
Cheltuieli totale
22.204
Stocuri
4.968
Creanțe
3.090
Casă și conturi la bănci
36.202
Cheltuieli în avans
2.929
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.078
Rezultat net
29.461
Angajați
0
Datorii
1.036
Active imobilizate
0
Active circulante
70.970
Capitaluri proprii
73.197
Venituri totale
40.079
Cheltuieli totale
5.980
Stocuri
3.728
Creanțe
6.229
Casă și conturi la bănci
61.013
Cheltuieli în avans
3.263
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.400
Rezultat net
40.148
Angajați
0
Datorii
1.683
Active imobilizate
0
Active circulante
45.419
Capitaluri proprii
43.736
Venituri totale
45.400
Cheltuieli totale
3.917
Stocuri
3.176
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
42.243
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-2.437
Angajați
0
Datorii
450
Active imobilizate
0
Active circulante
4.038
Capitaluri proprii
3.588
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.437
Stocuri
2.364
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
1.674
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.065
Rezultat net
1.136
Angajați
0
Datorii
450
Active imobilizate
0
Active circulante
6.476
Capitaluri proprii
6.026
Venituri totale
4.065
Cheltuieli totale
2.819
Stocuri
2.364
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
4.112
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-23Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-04-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Dosar 2189/325/20232023-01-30 · Judecătoria TIMISOARA · Pârât

cerere de valoare redusă pârât PAVAJ CONSTRUCT SRL · Fond

2 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2023-11-09 · 09:00

Respinge cererea

Respinge cererea, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Timi?oara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei azi, 09.11.2023.

Document: Hotararecameraconsiliu 25043/2023 · 2023-11-09

2023-10-26 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 09.11.2023 soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică azi, 26.10.2023.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-10-26

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21609600
Număr de înregistrare
J2007001132235
Înmatriculare
20 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J2007001132235
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MIHAIL SADOVEANU 30 Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei Ilfov
Adresă fiscală
Str. MIHAIL SADOVEANU 30 Moara Vlăsiei ILFOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 aprilie 2007
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026
Telefon
0731016999 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU AUREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PAVAJ CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.04.2007
Înregistrare fiscală
23 aprilie 2007
Număr registrul comerțului
J2007001132235
Cod CAEN
2361
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0731016999 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT MOARA VLĂSIEI COM. MOARA VLĂSIEI, STR. MIHAIL SADOVEANU, NR.30
Cod poștal fiscal
77130
Strada sediului
Str. Mihail Sadoveanu
Numărul sediului
30
Localitatea sediului
Sat Moara Vlăsiei Com. Moara Vlăsiei
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77130
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihail Sadoveanu
Numărul domiciliului fiscal
30
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Moara Vlăsiei Com. Moara Vlăsiei
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77130

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
14 mai 2007
TVA până la
17 ianuarie 2018
Anulare operată la
17 ianuarie 2018
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
17 ianuarie 2018
Actualizare TVA la încasare
18 ianuarie 2018
Publicare TVA la încasare
19 ianuarie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA MOARA VLASIEI (Primaria Moara Vlasiei)3 din 3 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii de parcuri de distractie (Rev.2)2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de parcari (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

23 decembrie 2025Achiziție directă

Construire parcare si imprejmuire Scoala nr. 2 Moara Vlasiei

Autoritate: COMUNA MOARA VLASIEI (Primaria Moara Vlasiei)

CPV 45223300-9 — Lucrari de constructii de parcari (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45223300-9

Vezi detaliile atribuirii →
85.000 leiValoare publicată
1 august 2025Achiziție directă

LUCRARI DE AMENAJARE LOCURI JOACA GRADINITE

Autoritate: COMUNA MOARA VLASIEI (Primaria Moara Vlasiei)

CPV 45212130-6 — Lucrari de constructii de parcuri de distractie (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45212130-6

Vezi detaliile atribuirii →
52.000 leiValoare publicată
15 noiembrie 2024Achiziție directă

CONSTRUIRE PARC JOACA

Autoritate: COMUNA MOARA VLASIEI (Primaria Moara Vlasiei)

CPV 45212130-6 — Lucrari de constructii de parcuri de distractie (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45212130-6

Vezi detaliile atribuirii →
32.160 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2366 Rev. 3Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Moara Vlăsiei, Comuna Moara VlăsieiStrada Mihail SadoveanuCAEN 2361
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI