Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PAVATECH CONSTRUCT SRL

PAVATECH CONSTRUCT SRL

CUI 32753287 · SRL· Sat Livada, Comuna Iclod

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PAVATECH CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Livada, Comuna Iclod. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-1,1%

Marja netă calculată este -1,1% în 2025, față de -21,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+29,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei+3,3% față de anul anterior2020: 1.181.9732021: 1.820.4322022: 1.207.5732023: 1.541.3442024: 1.397.4162025: 1.443.116
Rezultat net 2025-15,8 K leiPierdere redusă cu 94,7%2020: 192.9562021: 261.9192022: 114.4992023: 36.7532024: -299.1382025: -15.810
Angajați 20258+14,3% față de anul anterior2020: 102021: 122022: 132023: 92024: 72025: 8
Capitaluri proprii 2025106 K lei-23,5% față de anul anterior2020: 479.2742021: 481.4872022: 420.9862023: 437.7382024: 138.6002025: 105.999
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0910 K2 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202021: 1,8 mil. lei1,8 mil.20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,4%-2,5%16,3%2020: 16,3%16,3%20202021: 14,4%14,4%20212022: 9,5%9,5%20222023: 2,4%2,4%20232024: -21,4%-21,4%20242025: -1,1%-1,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 4% · n=562

Cifra de afaceri: +3,3% față de anul anterior.Marjă netă -1,1% · +20,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024138,6 K lei
2025106 K lei

Datorii raportate

2024296,3 K lei
2025354,8 K lei

Disponibilități bănești

202469,1 K lei
202518,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,4 mil. lei1,4 mil. lei+3,3% față de anul anterior
Rezultat net36,8 K lei-299,1 K lei-15,8 K leiPierdere redusă cu 94,7%
Capitaluri proprii437,7 K lei138,6 K lei106 K lei-23,5% față de anul anterior
Datorii242,1 K lei296,3 K lei354,8 K lei+19,7% față de anul anterior
Creanțe255,3 K lei240,7 K lei310,9 K lei+29,1% față de anul anterior
Angajați978+14,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1,1%-21,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=562) · 2024: 9,4% (n=2.293)

Rezultat / active (A+B)-3,4%-64,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=551) · 2024: 3,1% (n=2.032)

Rezultat / capitaluri proprii-14,9%-215,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=476) · 2024: 27,3% (n=1.974)

Vânzări per angajat180.390 lei199.631 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 121.068 lei (n=434) · 2024: 140.763 lei (n=1.913)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)23%29,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=552) · 2024: 34,1% (n=2.033)

Datorii / active (A+B)77%64%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,4% (n=552) · 2024: 55% (n=2.033)

Ponderea activelor imobilizate27,4%32,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36% (n=552) · 2024: 41,5% (n=2.033)

Active circulante / datorii totale0,94×1,06×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,79× (n=800) · 2024: 0,96× (n=2.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări77,6 zile62 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 65,2 zile (n=478) · 2024: 88,9 zile (n=2.060)

Stocuri în zile de vânzări1,3 zile0,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 65,7 zile (n=442) · 2024: 12,5 zile (n=1.049)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.443.116
Rezultat net
-15.810
Angajați
8
Datorii
354.796
Active imobilizate
126.424
Active circulante
334.371
Capitaluri proprii
105.999
Venituri totale
1.444.916
Cheltuieli totale
1.459.716
Stocuri
5.235
Creanțe
310.886
Casă și conturi la bănci
18.250
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.397.416
Rezultat net
-299.138
Angajați
7
Datorii
296.324
Active imobilizate
150.271
Active circulante
312.708
Capitaluri proprii
138.600
Venituri totale
1.397.416
Cheltuieli totale
1.660.419
Stocuri
2.847
Creanțe
240.719
Casă și conturi la bănci
69.142
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
28.055
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.541.344
Rezultat net
36.753
Angajați
9
Datorii
242.139
Active imobilizate
302.633
Active circulante
415.356
Capitaluri proprii
437.738
Venituri totale
1.545.557
Cheltuieli totale
1.493.348
Stocuri
7.348
Creanțe
255.252
Casă și conturi la bănci
152.756
Cheltuieli în avans
20.120
Venituri în avans
58.232
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.207.573
Rezultat net
114.499
Angajați
13
Datorii
285.053
Active imobilizate
397.914
Active circulante
378.492
Capitaluri proprii
420.986
Venituri totale
1.275.370
Cheltuieli totale
1.149.716
Stocuri
2.762
Creanțe
192.373
Casă și conturi la bănci
183.357
Cheltuieli în avans
20.120
Venituri în avans
90.487
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.820.432
Rezultat net
261.919
Angajați
12
Datorii
150.626
Active imobilizate
245.448
Active circulante
457.226
Capitaluri proprii
481.487
Venituri totale
1.850.034
Cheltuieli totale
1.572.951
Stocuri
2.682
Creanțe
248.070
Casă și conturi la bănci
206.474
Cheltuieli în avans
23.926
Venituri în avans
94.487
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.181.973
Rezultat net
192.956
Angajați
10
Datorii
96.997
Active imobilizate
181.142
Active circulante
456.879
Capitaluri proprii
479.274
Venituri totale
1.188.920
Cheltuieli totale
987.389
Stocuri
44.843
Creanțe
97.706
Casă și conturi la bănci
314.330
Cheltuieli în avans
12.065
Venituri în avans
73.815
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-02-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3188.539 lei75.948 lei8.477 lei398 lei3.716 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Dosar 10096/328/20262026-09-18 · Judecătoria TURDA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

Dosar 2376/328/20232023-03-16 · Judecătoria TURDA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

4 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2023-12-06 · 8:30

Admite in parte cererea

Admite în parte cererea de validare a popririi formulată de BEJ M V V D în contradictoriu cu creditoarea Banca Comercială Română S.A., terţul poprit societatea P C S.R.L. şi debitorul BF. Dispune validarea popririi înfiinţate de BEJ la data de 13.02.2023 în dosarul execuţional nr. 170/2022, asupra sumelor datorate de către terţul poprit debitorului în perioada 23.02.2023 – 26.06.2023, până la concurenţa sumei de 1.575,95 lei reprezentând debit urmărit, şi obligă terţul poprit să plătească creditorului suma mai sus amintită, în limita sumelor pe care le datorează debitorului. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Turda. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 6 decembrie 2023.

Document: Hotarare 3597/2023 · 2023-12-06

2023-11-22 · 8:30

Amână pronunţarea

AP. 06.12.2023

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-11-22

2023-11-07 · 9:00

Amână pronunţarea

AP.22.11.2023

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-11-07

2023-07-11 · 9:00

Amână cauza

Amână cauza ca urmare a Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din 20.06.2023.

Document: incheieredesedinta · 2023-07-11

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32753287
Număr de înregistrare
J12/339/2014
Înmatriculare
6 februarie 2014
EUID
ROONRC.J12/339/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIVADA 94 Sat Livada, Comuna Iclod Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
LIVADA 94 Livada CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 februarie 2014
Înregistrare fiscală
19 martie 2025
Telefon
0744818830 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PETRIC DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PAVATECH CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.02.2014
Înregistrare fiscală
6 februarie 2014
Număr registrul comerțului
J12/339/2014
Cod CAEN
2361
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gherla

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT LIVADA COM. ICLOD, LIVADA, NR.94
Cod poștal fiscal
407338
Strada sediului
LIVADA
Numărul sediului
94
Localitatea sediului
Sat Livada Com. Iclod
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407338
Strada domiciliului fiscal
Livada
Numărul domiciliului fiscal
94
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Livada Com. Iclod
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407338

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
17 martie 2014
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
17 martie 2014
Actualizare TVA la încasare
18 martie 2014
Publicare TVA la încasare
19 martie 2014
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Livada, Comuna IclodCAEN 2361
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI