Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PECOGOLD SRL

PECOGOLD SRL

CUI 36744672 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PECOGOLD SRL are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,1%

Marja netă calculată este 1,1% în 2025, față de 8,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+162,5%

Datoriile raportate sunt 729,2 K lei în 2025, față de 277,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei-0,2% față de anul anterior2020: 1.030.2942021: 1.093.6032022: 1.219.5462023: 1.474.8822024: 1.493.3522025: 1.490.502
Rezultat net 202516,1 K lei-86,8% față de anul anterior2020: 16.1702021: 100.7622022: 183.5252023: 105.3042024: 121.5572025: 16.093
Angajați 202519-9,5% față de anul anterior2020: 182021: 202022: 182023: 172024: 212025: 19
Capitaluri proprii 2025195,5 K lei+9% față de anul anterior2020: 159.5002021: 260.2622022: 232.5872023: 337.8912024: 179.4482025: 195.542
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0747 K1 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,5%15%2020: 1,6%1,6%20202021: 9,2%9,2%20212022: 15%15%20222023: 7,1%7,1%20232024: 8,1%8,1%20242025: 1,1%1,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,1% · n=429

Cifra de afaceri: -0,2% față de anul anterior.Marjă netă 1,1% · -7,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024179,4 K lei
2025195,5 K lei

Datorii raportate

2024277,8 K lei
2025729,2 K lei

Disponibilități bănești

2024291,2 K lei
202538,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,5 mil. lei1,5 mil. lei-0,2% față de anul anterior
Rezultat net105,3 K lei121,6 K lei16,1 K lei-86,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii337,9 K lei179,4 K lei195,5 K lei+9% față de anul anterior
Datorii189 K lei277,8 K lei729,2 K lei+162,5% față de anul anterior
Creanțe179,5 K lei154,1 K lei163,2 K lei+5,9% față de anul anterior
Angajați172119-9,5% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,1%8,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,1% (n=429) · 2024: 9,2% (n=454)

Rezultat / active (A+B)1,8%26,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 12,2% (n=402) · 2024: 11,3% (n=427)

Rezultat / capitaluri proprii8,2%67,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 40,3% (n=419) · 2024: 38,2% (n=440)

Vânzări per angajat78.447 lei71.112 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 197.125 lei (n=350) · 2024: 176.131 lei (n=406)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)22,5%39,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,7% (n=402) · 2024: 48,2% (n=427)

Datorii / active (A+B)83,7%60,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,4% (n=402) · 2024: 48,4% (n=427)

Ponderea activelor imobilizate76,3%2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 19% (n=402) · 2024: 18,9% (n=427)

Active circulante / datorii totale0,28×1,61×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,37× (n=487) · 2024: 1,42× (n=517)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări39,4 zile37,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 79,6 zile (n=416) · 2024: 70,6 zile (n=433)

Stocuri în zile de vânzări1,1 zile0,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,8 zile (n=228) · 2024: 3 zile (n=250)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.490.502
Rezultat net
16.093
Angajați
19
Datorii
729.155
Active imobilizate
664.770
Active circulante
206.080
Capitaluri proprii
195.542
Venituri totale
1.498.828
Cheltuieli totale
1.479.920
Stocuri
4.374
Creanțe
163.155
Casă și conturi la bănci
38.551
Cheltuieli în avans
53.847
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.493.352
Rezultat net
121.557
Angajați
21
Datorii
277.820
Active imobilizate
9.310
Active circulante
447.958
Capitaluri proprii
179.448
Venituri totale
1.507.837
Cheltuieli totale
1.367.188
Stocuri
2.674
Creanțe
154.085
Casă și conturi la bănci
291.199
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.474.882
Rezultat net
105.304
Angajați
17
Datorii
189.047
Active imobilizate
27.955
Active circulante
498.983
Capitaluri proprii
337.891
Venituri totale
1.486.822
Cheltuieli totale
1.369.624
Stocuri
—
Creanțe
179.512
Casă și conturi la bănci
319.471
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.219.546
Rezultat net
183.525
Angajați
18
Datorii
320.047
Active imobilizate
43.773
Active circulante
508.861
Capitaluri proprii
232.587
Venituri totale
1.698.246
Cheltuieli totale
1.497.739
Stocuri
—
Creanțe
404.169
Casă și conturi la bănci
104.692
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.093.603
Rezultat net
100.762
Angajați
20
Datorii
327.545
Active imobilizate
413.661
Active circulante
174.146
Capitaluri proprii
260.262
Venituri totale
1.093.756
Cheltuieli totale
977.093
Stocuri
—
Creanțe
122.757
Casă și conturi la bănci
51.389
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.030.294
Rezultat net
16.170
Angajați
18
Datorii
350.859
Active imobilizate
381.847
Active circulante
131.427
Capitaluri proprii
159.500
Venituri totale
1.030.403
Cheltuieli totale
1.010.736
Stocuri
—
Creanțe
112.763
Casă și conturi la bănci
18.664
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.915
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
45.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-11-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36744672
Număr de înregistrare
J2016002443220
Înmatriculare
15 noiembrie 2016
EUID
ROONRC.J2016002443220
Formă juridică
SRL
Sediu social
COSTACHE NEGRI 9 C4 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str COSTACHE NEGRI 9 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 noiembrie 2016
Înregistrare fiscală
19 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GOLDEMBERG HARY

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PECOGOLD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.11.2016
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2016
Număr registrul comerțului
J2016002443220
Cod CAEN
8299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. COSTACHE NEGRI, NR.9, BL.C4, ET.4, AP.10
Cod poștal fiscal
700073
Strada sediului
Str. Costache Negri
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700073
Strada domiciliului fiscal
Str. Costache Negri
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700073

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
29 mai 2017
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2018
Actualizare TVA la încasare
28 februarie 2018
Publicare TVA la încasare
1 martie 2018
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4612 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4730 Rev. 2Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI