Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PEDA SMART RECREATIV S.R.L.

PEDA SMART RECREATIV S.R.L.

CUI 41645020 · SRL· Municipiul Timişoara· Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-09-14. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PEDA SMART RECREATIV S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-09-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-66%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 221,3 K lei, față de 650,9 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-79,7%

Marja netă calculată este -79,7% în 2022, față de 91,1% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022221,3 K lei-66% față de anul anterior2020: 11.5002021: 650.8632022: 221.340
Rezultat net 2022-176,4 K lei-129,8% față de anul anterior2020: 2.3912021: 592.9572022: -176.412
Angajați 20221Fără an comparabil2020: 02022: 1
Capitaluri proprii 2022419,1 K lei-29,6% față de anul anterior2020: 2.5912021: 595.5482022: 419.136
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0325 K651 K2020: 11,5 K lei11,5 K20202021: 650,9 K lei650,9 K20212022: 221,3 K lei221,3 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-79,7%5,7%91,1%Mediana sectorului (2022): 25,5% · n=12632020: 20,8%20,8%20202021: 91,1%91,1%20212022: -79,7%-79,7%2022

Cifra de afaceri: -66% față de anul anterior. Marja netă: -79,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii419,1 K lei-29,6% față de anul anterior
Datorii493,5 K lei+41,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri11,5 K lei650,9 K lei221,3 K lei-66% față de anul anterior
Rezultat net2,4 K lei593 K lei-176,4 K lei-129,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,6 K lei595,5 K lei419,1 K lei-29,6% față de anul anterior
Datorii1,6 K lei349,1 K lei493,5 K lei+41,3% față de anul anterior
Creanțe500 lei911,6 K lei883,2 K lei-3,1% față de anul anterior
Angajați0—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-79,7%25,5%n=1.26391,1%24,7%n=1.078
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)45,9%49,2%n=77163%51,3%n=721
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)54,1%42,3%n=77137%36,3%n=721
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%14,6%n=7710,8%13,2%n=721
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-19,3%26,9%n=77062,8%17,5%n=721
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-42,1%93,2%n=1.03799,6%59,2%n=886
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,85×2×n=1.4252,69×2,13×n=1.269
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.436,45 zile38,08 zilen=998504,23 zile30,69 zilen=819
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36045,91 zile6,44 zilen=407—7,64 zilen=368
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați221.340 lei99.595 lein=772—81.629 lein=604

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
221.340
Rezultat net
-176.412
Angajați
1
Datorii
493.472
Active imobilizate
138
Active circulante
912.470
Capitaluri proprii
419.136
Venituri totale
228.063
Cheltuieli totale
397.633
Stocuri
28.225
Creanțe
883.179
Casă și conturi la bănci
1.066
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
650.863
Rezultat net
592.957
Angajați
—
Datorii
349.130
Active imobilizate
7.228
Active circulante
937.450
Capitaluri proprii
595.548
Venituri totale
650.863
Cheltuieli totale
40.723
Stocuri
—
Creanțe
911.625
Casă și conturi la bănci
25.825
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.500
Rezultat net
2.391
Angajați
0
Datorii
1.551
Active imobilizate
277
Active circulante
3.865
Capitaluri proprii
2.591
Venituri totale
11.500
Cheltuieli totale
8.776
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
3.365
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

415.459 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 66% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-09-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

415.459 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 66% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-09-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat334.225 lei31.278 lei365.503 lei365.503 lei0 lei
Asigurări sociale33.479 lei2.204 lei35.683 lei35.683 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate13.387 lei886 lei14.273 lei14.273 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41645020
Număr de înregistrare
J35/3527/2019
Înmatriculare
16 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J35/3527/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
SFINŢII APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL 3 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SFINŢII APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL 3 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 septembrie 2019
Înregistrare fiscală
10 decembrie 2025
Telefon
0752687310 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
CARPAT INSOLV S.P.R.L.-FILIALA BUCUREŞTI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PEDA SMART RECREATIV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.09.2019
Înregistrare fiscală
16 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J35/3527/2019
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0752687310 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. SFINŢII APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL, NR.3, BIROUL NR.4, CAMERA 2, ET.1
Cod poștal fiscal
300269
Strada sediului
Str. Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300269
Detalii sediu
BIROUL NR.4, CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300269
Detalii domiciliu fiscal
BIROUL NR.4, CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2021
TVA până la
31 octombrie 2024
Anulare operată la
1 noiembrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
14 septembrie 2026
Publicarea deciziei
14 septembrie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4920 Rev. 2Transporturi de marfă pe calea ferată

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8551 Rev. 2Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 8552
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI