Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PELOPS COM SRL

PELOPS COM SRL

CUI 5965274 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PELOPS COM SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+63,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,8%

Marja netă calculată este 3,8% în 2025, față de 2,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+86,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 mil. lei+63,3% față de anul anterior2020: 786.5822021: 867.5502022: 1.156.9852023: 1.549.0362024: 1.428.9672025: 2.332.823
Rezultat net 202589,3 K lei+126,3% față de anul anterior2020: 18.5362021: 106.6562022: 70.5862023: 280.6542024: 39.4492025: 89.273
Angajați 20258+14,3% față de anul anterior2020: 72021: 62022: 72023: 72024: 72025: 8
Capitaluri proprii 20251,3 mil. lei+7,5% față de anul anterior2020: 691.8642021: 798.5212022: 869.1072023: 1.149.7612024: 1.189.2092025: 1.278.482
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 786,6 K lei786,6 K20202021: 867,6 K lei867,6 K20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.20242025: 2,3 mil. lei2,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,1%18,1%2020: 2,4%2,4%20202021: 12,3%12,3%20212022: 6,1%6,1%20222023: 18,1%18,1%20232024: 2,8%2,8%20242025: 3,8%3,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 4,6% · n=235

Cifra de afaceri: +63,3% față de anul anterior.Marjă netă 3,8% · +1,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,2 mil. lei
20251,3 mil. lei

Datorii raportate

20241,3 mil. lei
2025981,9 K lei

Disponibilități bănești

2024420,8 K lei
2025382,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,4 mil. lei2,3 mil. lei+63,3% față de anul anterior
Rezultat net280,7 K lei39,4 K lei89,3 K lei+126,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,1 mil. lei1,2 mil. lei1,3 mil. lei+7,5% față de anul anterior
Datorii1 mil. lei1,3 mil. lei981,9 K lei-26,8% față de anul anterior
Creanțe209,3 K lei156,1 K lei291,5 K lei+86,8% față de anul anterior
Angajați778+14,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3,8%2,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4,6% (n=235) · 2024: 5,6% (n=276)

Rezultat / active (A+B)4%1,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=317) · 2024: 0,6% (n=345)

Rezultat / capitaluri proprii7%3,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,7% (n=253) · 2024: 11,2% (n=291)

Vânzări per angajat291.603 lei204.138 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 511.132 lei (n=185) · 2024: 425.883 lei (n=208)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)57,5%50,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 19,1% (n=317) · 2024: 15,6% (n=345)

Datorii / active (A+B)44,2%57,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,3% (n=317) · 2024: 64,2% (n=345)

Ponderea activelor imobilizate28,6%29,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,6% (n=317) · 2024: 51,3% (n=345)

Active circulante / datorii totale1,62×1,23×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,62× (n=380) · 2024: 0,68× (n=436)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări45 zile39,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 62,8 zile (n=227) · 2024: 62,6 zile (n=266)

Stocuri în zile de vânzări141 zile270,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 45,6 zile (n=205) · 2024: 52,7 zile (n=219)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.332.823
Rezultat net
89.273
Angajați
8
Datorii
981.853
Active imobilizate
635.274
Active circulante
1.587.032
Capitaluri proprii
1.278.482
Venituri totale
3.439.895
Cheltuieli totale
3.326.460
Stocuri
913.416
Creanțe
291.457
Casă și conturi la bănci
382.159
Cheltuieli în avans
38.029
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
19.240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.428.967
Rezultat net
39.449
Angajați
7
Datorii
1.340.944
Active imobilizate
690.647
Active circulante
1.652.316
Capitaluri proprii
1.189.209
Venituri totale
2.415.770
Cheltuieli totale
2.362.331
Stocuri
1.075.441
Creanțe
156.055
Casă și conturi la bănci
420.820
Cheltuieli în avans
187.190
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
19.240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.549.036
Rezultat net
280.654
Angajați
7
Datorii
1.006.579
Active imobilizate
755.642
Active circulante
1.373.476
Capitaluri proprii
1.149.761
Venituri totale
3.088.061
Cheltuieli totale
2.783.754
Stocuri
913.740
Creanțe
209.262
Casă și conturi la bănci
250.474
Cheltuieli în avans
27.222
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
19.240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.156.985
Rezultat net
70.586
Angajați
7
Datorii
1.015.441
Active imobilizate
768.429
Active circulante
1.125.144
Capitaluri proprii
869.107
Venituri totale
1.811.541
Cheltuieli totale
1.726.581
Stocuri
772.083
Creanțe
161.658
Casă și conturi la bănci
191.403
Cheltuieli în avans
15.177
Venituri în avans
24.202
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
19.240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
867.550
Rezultat net
106.656
Angajați
6
Datorii
624.282
Active imobilizate
805.137
Active circulante
608.470
Capitaluri proprii
798.521
Venituri totale
1.505.824
Cheltuieli totale
1.389.345
Stocuri
389.704
Creanțe
162.112
Casă și conturi la bănci
56.654
Cheltuieli în avans
9.196
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
19.240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
786.582
Rezultat net
18.536
Angajați
7
Datorii
473.203
Active imobilizate
691.316
Active circulante
458.712
Capitaluri proprii
691.864
Venituri totale
1.345.439
Cheltuieli totale
1.317.156
Stocuri
336.698
Creanțe
108.997
Casă și conturi la bănci
13.017
Cheltuieli în avans
15.039
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
19.240
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-07-27 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5965274
Număr de înregistrare
J1994002364057
Înmatriculare
23 iunie 1994
EUID
ROONRC.J1994002364057
Formă juridică
SRL
Sediu social
BIHORULUI 94E Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal BIHORULUI 94E Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iulie 1994
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2025
Telefon
0722346191 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SILAGHI MONICA MARIA
administrator
SILAGHI TEODOR MIRCEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PELOPS COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.07.1994
Înregistrare fiscală
27 iulie 1994
Număr registrul comerțului
J1994002364057
Cod CAEN
147
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0722346191 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, CAL. BIHORULUI, NR.94E
Cod poștal fiscal
410118
Strada sediului
Cal. Bihorului
Numărul sediului
94E
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410118
Strada domiciliului fiscal
Cal. Bihorului
Numărul domiciliului fiscal
94E
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410118

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 1996
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 iunie 2020
Actualizare TVA la încasare
13 mai 2020
Publicare TVA la încasare
14 mai 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 0147 Rev. 3Creșterea păsărilor

CAEN 1091 Rev. 3Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 0147
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI