Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PEN ENERGY INSTAL S.R.L.

PEN ENERGY INSTAL S.R.L.

CUI 45017134 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PEN ENERGY INSTAL S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-74,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 22,2 K lei, față de 86,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât51,1%

Marja netă calculată este 51,1% în 2025, față de 73,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-79,9%

Datoriile raportate sunt 676 lei în 2025, față de 3,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202522,2 K lei-74,3% față de anul anterior2021: 14.0002022: 106.8002023: 100.1602024: 86.4002025: 22.200
Rezultat net 202511,3 K lei-82,2% față de anul anterior2021: 11.7322022: 91.5252023: 76.7222024: 63.6792025: 11.337
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 02023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202511,5 K lei-82% față de anul anterior2021: 11.8322022: 91.6452023: 76.8422024: 63.7992025: 11.457
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate053 K107 K2021: 14 K lei14 K20212022: 106,8 K lei106,8 K20222023: 100,2 K lei100,2 K20232024: 86,4 K lei86,4 K20242025: 22,2 K lei22,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%42,8%85,7%Mediana sectorului (2025): 16,8% · n=3722021: 83,8%83,8%20212022: 85,7%85,7%20222023: 76,6%76,6%20232024: 73,7%73,7%20242025: 51,1%51,1%2025

Cifra de afaceri: -74,3% față de anul anterior. Marja netă: 51,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii11,5 K lei-82% față de anul anterior
Datorii676 lei-79,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri100,2 K lei86,4 K lei22,2 K lei-74,3% față de anul anterior
Rezultat net76,7 K lei63,7 K lei11,3 K lei-82,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii76,8 K lei63,8 K lei11,5 K lei-82% față de anul anterior
Datorii4 K lei3,4 K lei676 lei-79,9% față de anul anterior
Creanțe31,5 K lei5,8 K lei6,4 K lei+11% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri51,1%16,8%n=37273,7%10,6%n=4.773
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,4%37,9%n=33995%31,5%n=3.948
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,6%60,2%n=3395%57,3%n=3.948
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)47%18,4%n=33911,3%41,7%n=3.948
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)93,4%7%n=33994,8%5,4%n=3.943
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99%56,1%n=36099,8%47,7%n=3.791
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,51×1,32×n=47017,74×0,86×n=5.757
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360103,69 zile131,86 zilen=36124 zile33,05 zilen=3.892
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați22.200 lei230.146 lein=31586.400 lei114.146 lein=3.362

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.200
Rezultat net
11.337
Angajați
1
Datorii
676
Active imobilizate
5.706
Active circulante
6.427
Capitaluri proprii
11.457
Venituri totale
22.563
Cheltuieli totale
8.972
Stocuri
—
Creanțe
6.394
Casă și conturi la bănci
33
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.400
Rezultat net
63.679
Angajați
1
Datorii
3.358
Active imobilizate
7.598
Active circulante
59.559
Capitaluri proprii
63.799
Venituri totale
86.400
Cheltuieli totale
10.618
Stocuri
—
Creanțe
5.760
Casă și conturi la bănci
53.799
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.160
Rezultat net
76.722
Angajați
1
Datorii
3.950
Active imobilizate
10.121
Active circulante
70.671
Capitaluri proprii
76.842
Venituri totale
100.160
Cheltuieli totale
8.871
Stocuri
—
Creanțe
31.504
Casă și conturi la bănci
39.167
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.800
Rezultat net
91.525
Angajați
0
Datorii
8.758
Active imobilizate
4.700
Active circulante
95.703
Capitaluri proprii
91.645
Venituri totale
106.800
Cheltuieli totale
12.134
Stocuri
—
Creanțe
94.281
Casă și conturi la bănci
1.422
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.000
Rezultat net
11.732
Angajați
—
Datorii
4.112
Active imobilizate
5.870
Active circulante
10.074
Capitaluri proprii
11.832
Venituri totale
14.000
Cheltuieli totale
1.848
Stocuri
—
Creanțe
6.000
Casă și conturi la bănci
4.074
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 74% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 74% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45017134
Număr de înregistrare
J2021002476165
Înmatriculare
6 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021002476165
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU CEL BUN 69 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ALEXANDRU CEL BUN 69 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
4 noiembrie 2025
Telefon
0769212561 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PENCIU ANDREEA-CARMEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PEN ENERGY INSTAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.10.2021
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021002476165
Cod CAEN
4222
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0769212561 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. ALEXANDRU CEL BUN, NR.69
Cod poștal fiscal
200195
Strada sediului
Str. Alexandru cel Bun
Numărul sediului
69
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200195
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru cel Bun
Numărul domiciliului fiscal
69
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200195

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

25 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 4222
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI