Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PENSIUNE ANY ALŢÎNA SRL

PENSIUNE ANY ALŢÎNA SRL

CUI 17522203 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PENSIUNE ANY ALŢÎNA SRL are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-23,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 167,7 K lei, față de 220,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-33,7%

Marja netă calculată este -33,7% în 2025, față de -6,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.523,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025167,7 K lei-23,9% față de anul anterior2020: 173.1722021: 159.3302022: 221.1602023: 238.5112024: 220.2132025: 167.667
Rezultat net 2025-56,5 K lei-294,8% față de anul anterior2020: -27.6562021: -7.9702022: 8652023: 1.8402024: -14.3062025: -56.473
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 32021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202517,7 K lei-78,4% față de anul anterior2020: 130.5682021: 122.5982022: 112.8672023: 114.7072024: 82.0712025: 17.707
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0119 K239 K2020: 173,2 K lei173,2 K20202021: 159,3 K lei159,3 K20212022: 221,2 K lei221,2 K20222023: 238,5 K lei238,5 K20232024: 220,2 K lei220,2 K20242025: 167,7 K lei167,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-33,7%-15,3%3,1%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=58772020: -16%-16%20202021: -5%-5%20212022: 0,4%0,4%20222023: 0,8%0,8%20232024: -6,5%-6,5%20242025: -33,7%-33,7%2025

Cifra de afaceri: -23,9% față de anul anterior. Marja netă: -33,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii17,7 K lei-78,4% față de anul anterior
Datorii733,1 K lei+0,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri238,5 K lei220,2 K lei167,7 K lei-23,9% față de anul anterior
Rezultat net1,8 K lei-14,3 K lei-56,5 K lei-294,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii114,7 K lei82,1 K lei17,7 K lei-78,4% față de anul anterior
Datorii500,7 K lei731,3 K lei733,1 K lei+0,3% față de anul anterior
Creanțe5,8 K lei3,9 K lei63 K lei+1.523,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-33,7%3,1%n=5.877-6,5%4,8%n=7.971
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)2,2%20,3%n=4.25110,1%22,5%n=5.451
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)91,5%79,6%n=4.25190%76,9%n=5.451
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)91,5%48%n=4.25198,7%45,5%n=5.451
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-7,1%1,1%n=4.250-1,8%1,3%n=5.451
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-318,9%30,3%n=4.466-17,4%46,6%n=6.080
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,09×0,67×n=7.0830,01×0,78×n=9.442
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360135,34 zile30,8 zilen=4.9406,35 zile28,98 zilen=6.167
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați167.667 lei142.779 lein=4.195220.213 lei125.973 lein=5.771

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.667
Rezultat net
-56.473
Angajați
1
Datorii
733.130
Active imobilizate
733.229
Active circulante
67.728
Capitaluri proprii
17.707
Venituri totale
167.763
Cheltuieli totale
223.811
Stocuri
—
Creanțe
63.032
Casă și conturi la bănci
4.696
Cheltuieli în avans
1.080
Venituri în avans
51.200
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.213
Rezultat net
-14.306
Angajați
1
Datorii
731.254
Active imobilizate
802.059
Active circulante
10.160
Capitaluri proprii
82.071
Venituri totale
262.578
Cheltuieli totale
274.310
Stocuri
—
Creanțe
3.883
Casă și conturi la bănci
6.277
Cheltuieli în avans
1.106
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
238.511
Rezultat net
1.840
Angajați
1
Datorii
500.701
Active imobilizate
585.896
Active circulante
18.066
Capitaluri proprii
114.707
Venituri totale
239.697
Cheltuieli totale
235.629
Stocuri
—
Creanțe
5.750
Casă și conturi la bănci
12.316
Cheltuieli în avans
11.446
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
221.160
Rezultat net
865
Angajați
1
Datorii
499.449
Active imobilizate
596.577
Active circulante
7.378
Capitaluri proprii
112.867
Venituri totale
222.534
Cheltuieli totale
219.444
Stocuri
—
Creanțe
4.361
Casă și conturi la bănci
3.017
Cheltuieli în avans
8.361
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.330
Rezultat net
-7.970
Angajați
1
Datorii
534.265
Active imobilizate
644.867
Active circulante
2.045
Capitaluri proprii
122.598
Venituri totale
167.911
Cheltuieli totale
174.281
Stocuri
—
Creanțe
3.384
Casă și conturi la bănci
-1.339
Cheltuieli în avans
9.951
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
173.172
Rezultat net
-27.656
Angajați
3
Datorii
594.774
Active imobilizate
701.630
Active circulante
15.253
Capitaluri proprii
130.568
Venituri totale
196.446
Cheltuieli totale
222.329
Stocuri
316
Creanțe
11.875
Casă și conturi la bănci
3.062
Cheltuieli în avans
8.459
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-04-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Dosar 8901/306/20252025-07-01 · Judecătoria SIBIU · Reclamant

actiune în daune contractuale · Fond

4 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-10-22 · 11:00

Soluție indisponibilă

2026-06-08 · 11:00

Amână cauza

Amână judecarea cauzei la data de 22.10.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-06-08

2026-03-09 · 11:00

Amână cauza

În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 08.06.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-03-09

2025-12-08 · 11:00

Amână cauza

Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 09.03.2026.

Document: incheieredesedinta · 2025-12-08

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17522203
Număr de înregistrare
J32/619/2005
Înmatriculare
22 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J32/619/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ALEEA SELIMBAR 2 Municipiul Sibiu Sibiu
Adresă fiscală
Str. ALEEA SELIMBAR 2 Sibiu SIBIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 aprilie 2005
Înregistrare fiscală
8 aprilie 2025
Telefon
0269427145 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MONDA ANICA MARIA
administrator
MONDA IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PENSIUNE ANY ALŢÎNA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.04.2005
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2005
Număr registrul comerțului
J2005000619322
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0269427145 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. ALEEA SELIMBAR, NR.2, AP.28
Strada sediului
Str. ALEEA SELIMBAR
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Strada domiciliului fiscal
Str. ALEEA SELIMBAR
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2016
Actualizare TVA la încasare
2 martie 2016
Publicare TVA la încasare
3 martie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuStrada Aleea SelimbarCAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI