Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PENSIUNEA CASA GHICA SRL

PENSIUNEA CASA GHICA SRL

CUI 36052825 · SRL· Sat Valea Salciilor, Comuna Tisău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PENSIUNEA CASA GHICA SRL are sediul în Sat Valea Salciilor, Comuna Tisău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-27,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 111,7 K lei, față de 153,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-20,2%

Marja netă calculată este -20,2% în 2025, față de 20,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+221,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025111,7 K lei-27,2% față de anul anterior2020: 94.4092021: 135.9502022: 80.3172023: 161.9512024: 153.4632025: 111.747
Rezultat net 2025-22,5 K lei-171% față de anul anterior2020: -2.9262021: 28.1322022: 4.6582023: 16.3762024: 31.7702025: -22.544
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202514,6 K lei-60,6% față de anul anterior2020: 13.5182021: 41.6502022: 43.3832023: 38.0202024: 37.1802025: 14.636
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate081 K162 K2020: 94,4 K lei94,4 K20202021: 136 K lei136 K20212022: 80,3 K lei80,3 K20222023: 162 K lei162 K20232024: 153,5 K lei153,5 K20242025: 111,7 K lei111,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,2%0,3%20,7%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=49672020: -3,1%-3,1%20202021: 20,7%20,7%20212022: 5,8%5,8%20222023: 10,1%10,1%20232024: 20,7%20,7%20242025: -20,2%-20,2%2025

Cifra de afaceri: -27,2% față de anul anterior. Marja netă: -20,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii14,6 K lei-60,6% față de anul anterior
Datorii4 K lei+13,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri162 K lei153,5 K lei111,7 K lei-27,2% față de anul anterior
Rezultat net16,4 K lei31,8 K lei-22,5 K lei-171% față de anul anterior
Capitaluri proprii38 K lei37,2 K lei14,6 K lei-60,6% față de anul anterior
Datorii4,3 K lei3,5 K lei4 K lei+13,9% față de anul anterior
Creanțe829 lei605 lei1,9 K lei+221,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-20,2%4,6%n=4.96720,7%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)78,5%22,4%n=4.75891,4%30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)21,5%67,2%n=4.7588,6%59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53,8%61,4%n=4.75835,9%58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-121%0,5%n=4.75478,1%1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-154%12,2%n=4.19985,4%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,15×0,58×n=6.2987,42×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,26 zile35,76 zilen=4.4151,42 zile35,45 zilen=4.304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36012,46 zile16,72 zilen=2.6567,2 zile16,43 zilen=2.595
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați111.747 lei151.923 lein=3.057153.463 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
111.747
Rezultat net
-22.544
Angajați
1
Datorii
4.002
Active imobilizate
10.018
Active circulante
8.620
Capitaluri proprii
14.636
Venituri totale
111.747
Cheltuieli totale
130.939
Stocuri
3.868
Creanțe
1.944
Casă și conturi la bănci
2.808
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.463
Rezultat net
31.770
Angajați
1
Datorii
3.515
Active imobilizate
14.627
Active circulante
26.068
Capitaluri proprii
37.180
Venituri totale
153.463
Cheltuieli totale
117.992
Stocuri
3.068
Creanțe
605
Casă și conturi la bănci
22.395
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.951
Rezultat net
16.376
Angajați
1
Datorii
4.347
Active imobilizate
15.833
Active circulante
26.534
Capitaluri proprii
38.020
Venituri totale
161.951
Cheltuieli totale
142.304
Stocuri
2.349
Creanțe
829
Casă și conturi la bănci
23.356
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.317
Rezultat net
4.658
Angajați
1
Datorii
3.007
Active imobilizate
11.491
Active circulante
34.899
Capitaluri proprii
43.383
Venituri totale
80.317
Cheltuieli totale
73.617
Stocuri
—
Creanțe
448
Casă și conturi la bănci
34.451
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
135.950
Rezultat net
28.132
Angajați
—
Datorii
301
Active imobilizate
14.930
Active circulante
27.021
Capitaluri proprii
41.650
Venituri totale
135.950
Cheltuieli totale
103.740
Stocuri
—
Creanțe
53
Casă și conturi la bănci
26.968
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.409
Rezultat net
-2.926
Angajați
1
Datorii
15.618
Active imobilizate
12.967
Active circulante
16.169
Capitaluri proprii
13.518
Venituri totale
94.409
Cheltuieli totale
94.727
Stocuri
4.740
Creanțe
4.375
Casă și conturi la bănci
7.054
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-05-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36052825
Număr de înregistrare
J10/517/2016
Înmatriculare
9 mai 2016
EUID
ROONRC.J10/517/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
VALEA SALCIILOR 317 Sat Valea Salciilor, Comuna Tisău Buzău
Adresă fiscală
VALEA SALCIILOR 317 Valea Salciilor BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 mai 2016
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0762950932 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHICA CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PENSIUNEA CASA GHICA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.05.2016
Înregistrare fiscală
9 mai 2016
Număr registrul comerțului
J10/517/2016
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0762950932 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT VALEA SALCIILOR COM. TISĂU, VALEA SALCIILOR, NR.317
Cod poștal fiscal
127622
Strada sediului
VALEA SALCIILOR
Numărul sediului
317
Localitatea sediului
Sat Valea Salciilor Com. Tisău
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127622
Strada domiciliului fiscal
VALEA SALCIILOR
Numărul domiciliului fiscal
317
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Valea Salciilor Com. Tisău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127622

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Valea Salciilor, Comuna TisăuCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI