Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PENSIUNEA CRAMA VAD SRL

PENSIUNEA CRAMA VAD SRL

CUI 22742043 · SRL· Sat Vadu Crişului, Comuna Vadu Crişului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PENSIUNEA CRAMA VAD SRL are sediul în Sat Vadu Crişului, Comuna Vadu Crişului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 275,6 K lei, față de 264,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut1,9%

Marja netă calculată este 1,9% în 2025, față de 1,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+257,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025275,6 K lei+4% față de anul anterior2020: 41.6062021: 130.5192022: 215.9612023: 232.7302024: 264.9262025: 275.616
Rezultat net 20255,2 K lei+43,9% față de anul anterior2020: -8.4502021: 12.1382022: 1862023: 34.6162024: 3.6102025: 5.193
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 32023: 22024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025-16,6 K lei+23,8% față de anul anterior2020: -72.3722021: -60.2342022: -60.0492023: -25.4332024: -21.8232025: -16.630
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0138 K276 K2020: 41,6 K lei41,6 K20202021: 130,5 K lei130,5 K20212022: 216 K lei216 K20222023: 232,7 K lei232,7 K20232024: 264,9 K lei264,9 K20242025: 275,6 K lei275,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,3%-2,7%14,9%Mediana sectorului (2025): 1,5% · n=73122020: -20,3%-20,3%20202021: 9,3%9,3%20212022: 0,1%0,1%20222023: 14,9%14,9%20232024: 1,4%1,4%20242025: 1,9%1,9%2025

Cifra de afaceri: +4% față de anul anterior. Marja netă: 1,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-16,6 K lei+23,8% față de anul anterior
Datorii120,2 K lei+102,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri232,7 K lei264,9 K lei275,6 K lei+4% față de anul anterior
Rezultat net34,6 K lei3,6 K lei5,2 K lei+43,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-25,4 K lei-21,8 K lei-16,6 K lei+23,8% față de anul anterior
Datorii57,8 K lei59,5 K lei120,2 K lei+102,2% față de anul anterior
Creanțe595 lei675 lei2,4 K lei+257,3% față de anul anterior
Angajați233+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,9%1,5%n=7.3121,4%1,6%n=8.153
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,86×0,7×n=9.4880,63×0,75×n=10.446
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603,15 zile15,2 zilen=6.6790,92 zile14,21 zilen=7.268
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36087,08 zile34,9 zilen=6.52845,28 zile37,13 zilen=7.157
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați91.872 lei156.684 lein=5.44488.309 lei141.700 lein=6.190

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.616
Rezultat net
5.193
Angajați
3
Datorii
120.193
Active imobilizate
—
Active circulante
103.563
Capitaluri proprii
-16.630
Venituri totale
275.616
Cheltuieli totale
269.398
Stocuri
66.671
Creanțe
2.412
Casă și conturi la bănci
34.480
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
264.926
Rezultat net
3.610
Angajați
3
Datorii
59.450
Active imobilizate
—
Active circulante
37.627
Capitaluri proprii
-21.823
Venituri totale
267.176
Cheltuieli totale
262.868
Stocuri
33.324
Creanțe
675
Casă și conturi la bănci
3.628
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.730
Rezultat net
34.616
Angajați
2
Datorii
57.820
Active imobilizate
—
Active circulante
32.387
Capitaluri proprii
-25.433
Venituri totale
252.868
Cheltuieli totale
215.925
Stocuri
2.844
Creanțe
595
Casă și conturi la bănci
28.948
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.961
Rezultat net
186
Angajați
3
Datorii
86.274
Active imobilizate
—
Active circulante
26.225
Capitaluri proprii
-60.049
Venituri totale
228.534
Cheltuieli totale
226.189
Stocuri
10.427
Creanțe
657
Casă și conturi la bănci
15.141
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
130.519
Rezultat net
12.138
Angajați
2
Datorii
85.930
Active imobilizate
—
Active circulante
25.696
Capitaluri proprii
-60.234
Venituri totale
174.581
Cheltuieli totale
161.138
Stocuri
15.327
Creanțe
105
Casă și conturi la bănci
10.264
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.606
Rezultat net
-8.450
Angajați
3
Datorii
90.872
Active imobilizate
—
Active circulante
18.500
Capitaluri proprii
-72.372
Venituri totale
83.126
Cheltuieli totale
91.160
Stocuri
18.191
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
309
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-11-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22742043
Număr de înregistrare
J05/2869/2007
Înmatriculare
14 noiembrie 2007
EUID
ROONRC.J05/2869/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
698 Sat Vadu Crişului, Comuna Vadu Crişului Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
698 Vadu Crişului BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 noiembrie 2007
Înregistrare fiscală
11 aprilie 2024
Telefon
0259*443163 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUP MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PENSIUNEA CRAMA VAD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.11.2007
Înregistrare fiscală
14 noiembrie 2007
Număr registrul comerțului
J05/2869/2007
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Aleşd

Contact și adrese

Telefon
0259*443163 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT VADU CRIŞULUI COM. VADU CRIŞULUI, , NR.698
Cod poștal fiscal
417615
Numărul sediului
698
Localitatea sediului
Sat Vadu Crişului Com. Vadu Crişului
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417615
Numărul domiciliului fiscal
698
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vadu Crişului Com. Vadu Crişului
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417615

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2016
TVA până la
15 ianuarie 2018
Anulare operată la
15 ianuarie 2018
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Vadu Crişului, Comuna Vadu CrişuluiCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI