Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PENSIUNEA LA MIȘU S.R.L.

PENSIUNEA LA MIȘU S.R.L.

CUI 41227117 · SRL· Loc. Năvodari, Oraş Năvodari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PENSIUNEA LA MIȘU S.R.L. are sediul în Loc. Năvodari, Oraş Năvodari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-56,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 60,9 K lei, față de 138,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-71,6%

Marja netă calculată este -71,6% în 2025, față de -40,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+1.477,6%

Datoriile raportate sunt 38,9 K lei în 2025, față de 2,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202560,9 K lei-56,2% față de anul anterior2020: 120.0752021: 111.4242022: 178.3072023: 103.0252024: 138.9402025: 60.915
Rezultat net 2025-43,6 K lei+22,5% față de anul anterior2020: 94.5652021: -4.4662022: 24.2242023: 2.3002024: -56.2522025: -43.600
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20259,8 K lei-81,6% față de anul anterior2020: 87.7012021: 83.2352022: 107.4592023: 109.6992024: 53.4472025: 9.847
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate089 K178 K2020: 120,1 K lei120,1 K20202021: 111,4 K lei111,4 K20212022: 178,3 K lei178,3 K20222023: 103 K lei103 K20232024: 138,9 K lei138,9 K20242025: 60,9 K lei60,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-71,6%3,6%78,8%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=49672020: 78,8%78,8%20202021: -4%-4%20212022: 13,6%13,6%20222023: 2,2%2,2%20232024: -40,5%-40,5%20242025: -71,6%-71,6%2025

Cifra de afaceri: -56,2% față de anul anterior. Marja netă: -71,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii9,8 K lei-81,6% față de anul anterior
Datorii38,9 K lei+1.477,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri103 K lei138,9 K lei60,9 K lei-56,2% față de anul anterior
Rezultat net2,3 K lei-56,3 K lei-43,6 K lei+22,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii109,7 K lei53,4 K lei9,8 K lei-81,6% față de anul anterior
Datorii205 lei2,5 K lei38,9 K lei+1.477,6% față de anul anterior
Creanțe12,5 K lei6,5 K lei6,3 K lei-3,8% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-71,6%4,6%n=4.967-40,5%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)20,2%22,4%n=4.75895,6%30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)79,8%67,2%n=4.7584,4%59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)26%61,4%n=4.75831,7%58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-89,4%0,5%n=4.754-100,6%1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-442,8%12,2%n=4.199-105,2%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,93×0,58×n=6.29815,49×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36037,1 zile35,76 zilen=4.41516,91 zile35,45 zilen=4.304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36012,19 zile16,72 zilen=2.6563,03 zile16,43 zilen=2.595

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.915
Rezultat net
-43.600
Angajați
—
Datorii
38.903
Active imobilizate
12.680
Active circulante
36.070
Capitaluri proprii
9.847
Venituri totale
60.915
Cheltuieli totale
104.515
Stocuri
2.062
Creanțe
6.277
Casă și conturi la bănci
27.731
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.940
Rezultat net
-56.252
Angajați
—
Datorii
2.466
Active imobilizate
17.714
Active circulante
38.199
Capitaluri proprii
53.447
Venituri totale
142.947
Cheltuieli totale
199.199
Stocuri
1.170
Creanțe
6.528
Casă și conturi la bănci
30.501
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.025
Rezultat net
2.300
Angajați
—
Datorii
205
Active imobilizate
10.697
Active circulante
99.207
Capitaluri proprii
109.699
Venituri totale
106.678
Cheltuieli totale
104.016
Stocuri
—
Creanțe
12.452
Casă și conturi la bănci
86.755
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
178.307
Rezultat net
24.224
Angajați
—
Datorii
319
Active imobilizate
13.745
Active circulante
94.033
Capitaluri proprii
107.459
Venituri totale
189.923
Cheltuieli totale
160.286
Stocuri
5.149
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
88.884
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
111.424
Rezultat net
-4.466
Angajați
—
Datorii
9.917
Active imobilizate
10.039
Active circulante
83.113
Capitaluri proprii
83.235
Venituri totale
111.446
Cheltuieli totale
113.830
Stocuri
—
Creanțe
6.130
Casă și conturi la bănci
76.983
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.075
Rezultat net
94.565
Angajați
—
Datorii
350
Active imobilizate
149
Active circulante
87.902
Capitaluri proprii
87.701
Venituri totale
120.080
Cheltuieli totale
22.238
Stocuri
—
Creanțe
1.450
Casă și conturi la bănci
86.452
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 56% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41227117
Număr de înregistrare
J13/2176/2019
Înmatriculare
5 iunie 2019
EUID
ROONRC.J13/2176/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
MAMAIA NORD 31 Loc. Năvodari, Oraş Năvodari Constanţa
Adresă fiscală
B-dul MAMAIA NORD 31 Năvodari CONSTANŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 iunie 2019
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CEORNODOLEA ILIE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PENSIUNEA LA MIȘU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.06.2019
Înregistrare fiscală
5 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J13/2176/2019
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. NĂVODARI, BLD. MAMAIA NORD, NR.31
Cod poștal fiscal
905700
Strada sediului
Bld. Mamaia Nord
Numărul sediului
31
Localitatea sediului
Orş. Năvodari
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
905700
Strada domiciliului fiscal
Bld. Mamaia Nord
Numărul domiciliului fiscal
31
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Năvodari
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
905700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Năvodari, Oraş NăvodariCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI